Buty dla 184cm 86kg stopa pronująca do 300zł.

szymes
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2016, 21:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, to nisko się kłaniam i przechodzę do meritum.
Pod koniec zeszłego roku zacząłem biegać amatorsko bez jakiegokolwiek pojęcia na ten temat. Biegam dla zdrowia (rozładowanie stresu) i średnio jaki przebiegam dystans to 4-5 km dwa/trzy razy tygodniowo. Pierwsze buty jakie sobie zafundowałem były z decathlona i były to kalenji kiprun ld3. Nic nie wiedziałem o swojej stopie… Poszedłem, przymierzyłem, kupiłem wiedząc, że będę biegał głównie po asfalcie/kostce betonowej.
Buty były dla mnie bardzo wygodne (zero zmęczenia) niestety po ok. 4 miesiącach zaczęły się rozlatywać po wewnętrznej stronie stopy (siateczka):
Obrazek

I zauważyłem też, że podeszwa zaczęła się ząbkować od kostki brukowej.

Buty oddałem. :smutek:

Tęskno mi do biegania było. A że nie miałem dobrych butów do biegania wbiłem się w lidlowe umbro. To był błąd. Duży błąd. Zrobiłem niecałe 4km, a na drugi dzień kręgosłup i kolana paliły mi się od środka. Po ok 2 tygodniach przerwy jest już ok, cały czas ciągnie mnie do biegania :usmiech:

Zrobiłem podstawowe badanie i wyszło, że mam stopę pronującą (szczególnie prawa). Jako dziecko miałem płaskostopie. W chwili obecnej łuk pod stopą nie jest zły, ale mógłby być lepszy. Buty jakie mierzyłem, to asics gt 2000 v2, kalenji kiprun SD i LD. Moje stopy mają 28,5 i 28,8 cm. Mierzyłem rozmiar 11.5 i 12. W „dwunastkach” miałem tyle miejsca, że czułem się jak w gumowcach ;-) [sprzedawca twierdził, że sznurówkami mogę dopasować sobie przyleganie do bocznych części stopy]. W 11.5 było ok, ale zapas był ciut mniejszy niż 0.5cm. Docelowo chcę nauczyć się biegać w okolicach 10km.

Proszę o podpowiedzi co do obuwia, bo zastanawiam się między:
- asics gt 2000 v2 za 300 zł,
-kalenji kiprun SD za 270 zł (mniej wygodne niż asics, ale dają radę),
-kalenji kiprun LD za 300 zł
-ew. inne propozycje

Budżet: do 300zł max.

Ja: 184cm, 86kg wagi. Obecnie robię 4km 2-3razy /tydzień, a docelowo chcę robić po 10km.


Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam
New Balance but biegowy
stasiu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2016, 17:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Buty z Ldla z przed 2 dniowej dostawy -------> http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... ie,,1.html
Obrazek
szymes
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2016, 21:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

stasiu pisze:Buty z Ldla z przed 2 dniowej dostawy -------> http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... ie,,1.html
Kusząca propozycja cenowo, ale obawiam się jakości. Kiedyś kupiłem w lidlu nike i dzisiaj służą mi jako klapki ogrodowe, bo zaczęły cisnąć na duży palec po dłuższym użytkowaniu. Wybierałem największy możliwy rozmiar 45. Swoją drogą lipa, że na męskich mają rozmiarówkę z reguły do 45.

Dzięki za link, dzisiaj podskoczę i obadam je, jeśli jeszcze będą.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Olej pronacje i supinacje. Też się w to bawiłem, mam cholerne płaskostopie. Pewnego pięknego dnia zapragnąłem startówek, a że nie było dla tych "z pronacją", to kupiłem dla tych "z supinacją" i co? I zupełnie nic, nawet lepiej się biega bo mniej plastiku w podeszwie. Żyję, biegam, nic się nie dzieje - kontuzji żadnej nie miałem. Od tego czasu półki "dla pronatorów" obchodzę łukiem. To, czy boli tu czy ówdzie zależy od Twoich mięśni i Twojej techniki.

Od siebie za 300 mogę polecić:
http://sklepbiegowy.com/?md=products&id ... -boost-7-m - w chwili obecnej przebiegłem ponad 600km (w tym również w śniegu i błocie) i poza lekko startą podeszwą absolutnie nic się z butem nie dzieje. A nie - biały napis "boost" na wkładce w środku buta mi się wytarł no i od błota trochę brudne, bo nie zawsze się chce myć :)
biegam ultra i w górach :)
szymes
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2016, 21:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:Olej pronacje i supinacje. Też się w to bawiłem, mam cholerne płaskostopie. Pewnego pięknego dnia zapragnąłem startówek, a że nie było dla tych "z pronacją", to kupiłem dla tych "z supinacją" i co? I zupełnie nic, nawet lepiej się biega bo mniej plastiku w podeszwie. Żyję, biegam, nic się nie dzieje - kontuzji żadnej nie miałem. Od tego czasu półki "dla pronatorów" obchodzę łukiem. To, czy boli tu czy ówdzie zależy od Twoich mięśni i Twojej techniki.

Od siebie za 300 mogę polecić:
http://sklepbiegowy.com/?md=products&id ... -boost-7-m - w chwili obecnej przebiegłem ponad 600km (w tym również w śniegu i błocie) i poza lekko startą podeszwą absolutnie nic się z butem nie dzieje. A nie - biały napis "boost" na wkładce w środku buta mi się wytarł no i od błota trochę brudne, bo nie zawsze się chce myć :)
Dzięki za rekomendację. Niestety w sklepie, gdzie byłem (sportsdirect) nie było wspomnianych przez Ciebie butów. Byłem również w Lidlu żeby zobaczyć i przymierzyć crivit'y. Tak, jak się spodziewałem... Wziąłem od razu numer 45 i zdecydowanie za małe były na mnie. Masakra.

Pojechałem zatem do Factory we Wrocku i wziąłem wcześniej wspomniane asics gt 2000 v2. Przymierzałem również gt 1000 (ta sama cena) i inne, ale gt 2000 najlepiej mi odpowiadały jeśli chodzi o wygodę i wizual. Mam nadzieję, że sprawdzą się na asfalcie i betonie.

Dziękuję pięknie za zaangażowanie osobom wypowiadającym się. Życzę zdrówka i radości! :)
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak bywasz w Factory, to odwiedzaj też outlet New Balance i Adidas. Za niezłe pieniądze można świetne buty kupić (zwłaszcza w New Balance).
biegam ultra i w górach :)
szymes
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 kwie 2016, 21:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:Jak bywasz w Factory, to odwiedzaj też outlet New Balance i Adidas. Za niezłe pieniądze można świetne buty kupić (zwłaszcza w New Balance).
Dzięki serdeczne za podpowiedź. New Balance kompletnie nie kojarzę, ale... :) to się zmieni.


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ