Buty trailowe dla małowymagającego

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Napisałem, że "małowymagający" jestem, ale w sumie nie wiem czy to czego oczekuję to jest dużo czy mało. Szukam czegoś na zimę, tzn. bieganie po ośnieżonych chodnikach (naprawdę jest z tym u mnie słabo), kopny śnieg, błoto w lesie, przy braku śniegu - piach, żwir. Dobrze by było jeszcze, żeby kiedyś tam w przyszłości jako tako miały te buty sens przy bieganiu w górach - kamienie.
Oczekuję, że po śniegu nie będę jeździł i tyle.
Może czasami bym ich użył w jakimś biegu terenowym.

Najtańsza opcja - 89 zł, to Kalenji Ekiden Active Trail. Wypustki małe, już od takich nie będę oczekiwał nie wiadomo czego, ale nie mam pewności nawet jak to na śniegu się sprawdzi.
Kalenji Kiprun XT6 - niezłe, ale dużo droższe i nie wiem czy chce mi się tyle wydawać.
Adidas Kanadia 7 - za jakieś 200-220 zł bym znalazł, może ktoś coś napisze jak to się sprawdza w warunkach j.w.
Cascadia? Drogo. Salomonów nie przewiduję. Nike Wildhorse?

Muszą dobrze trzymać stopę, nie znoszę jak na zbiegach stopa leci do czubka buta.
Najbliżej mi chyba do Kanadii, ale jak mam żałować to coś dołożę.
New Balance but biegowy
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Asics Trabucco
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Adidas Response Trail ?
Na pewno lepsze do w/w warunków niż Kanadia.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
rolo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:07
Życiówka na 10k: 43:26
Życiówka w maratonie: 3:32:15
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Puma Faas500TR v1 albo v2. Tanie, dobre i ładne. V1 kupiłem poniżej 200zł. Dały radę na Prehybie i Rzeźniku. Stopy nie ucierpiały :)
majkelfm
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 49:56
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rolo pisze:Puma Faas500TR v1 albo v2. Tanie, dobre i ładne. V1 kupiłem poniżej 200zł. Dały radę na Prehybie i Rzeźniku. Stopy nie ucierpiały :)
jak się zachowują na błocie? Bieżnik mają dość "wypełniony" - wygląda tak jakby po chwili miał być w pełni zalepiony błotem. Na Rzeźniku jak to wyglądało?
kaczka dziwaczka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:13
Życiówka na 10k: 43.40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie z myślą o zimie i chęcią urozmaicenia treningu kupiłem Kanaku asicsa na przecenie w decathlonie, dawno nie biegałem terenowo a nóżki przyzwyczaiły mi się do amortyzacji i komfortu w moich innych asicsach na asfalt, więc pierwszy bieg w kanaku dał się we znaki łydkom, ale kilka kolejnych rozbiegań i teraz planuję treningi tak, żeby były przynajmniej drogi polne. na plus kanakom dam to że błoto nie łapie się podeszw, a jeśli już, to szybko odpada, zdziwiło mnie jak dobre odbicie mają z głębokiego, suchego jak pieprz piachu. schodząc ze szlaku nie ślizgałem się na mokrej trawie podczas zbiegania ze zbocza. podeszwa sztywna, bieżnik twardy, minimum amortyzacji. to tak subiektywnie. lubię je pomimo jaskrawych kolorów, innych nie było ... w sumie ubłocone wyglądają lepiej :D. czekam na śnieg, bo jak dla mnie nie ma fajniejszego biegania niż na świeżym grubym puszystym śniegu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kaczka dziwaczka pisze:Właśnie z myślą o zimie i chęcią urozmaicenia treningu kupiłem Kanaku asicsa na przecenie w decathlonie,
kolega biegł w nich Łuta i na błocie uprawiał jazdę figurową. Ale tam to hardcorowe warunki były


b@arto
i jak, co kupiłeś?
A czemu nie Salomony? Dobry model z goretexem na takie właśnie warunki możesz mieć za 360zł.
Wiem, bo sam myślałem, żeby kupić, bo i w Bielsku-Białej zimą jest kiepsko z odśnieżaniem chodników.
Co często mnie naprawdę irytuje - wymijanie ludzi, uskakiwanie w breję, na ulice itd.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na razie nic. :bum: Treningówki priorytetem, chociaż proste Kanadie są w ostrej przecenie w sklepbiegowy i za 152 zł można je kupić (doliczają 10% rabatu do ceny 169 zł).

Edit - Pal czort, przed chwilą zamówiłem Kanadie. Z przesyłką 162 zł, cena bardzo dobra. Miałem je na nogach więc w ciemno nie kupowałem. Akurat rozmiar mój był. :)
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Na razie nic. :bum: Treningówki priorytetem, chociaż proste Kanadie są w ostrej przecenie w sklepbiegowy i za 152 zł można je kupić (doliczają 10% rabatu do ceny 169 zł).

Edit - Pal czort, przed chwilą zamówiłem Kanadie. Z przesyłką 162 zł, cena bardzo dobra. Miałem je na nogach więc w ciemno nie kupowałem. Akurat rozmiar mój był. :)
cena bardzo dobra, bo to but, który pewnie długo im leżał w magazynach ;)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może nie spleśniał :hahaha:
chiżu
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 188
Rejestracja: 02 lip 2012, 12:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od 1.5 roku używam butów Saucony Peregrine 3, moim zdaniem są rewelacyjne. Kupiłem je w sklepie internetowym za 300 zł.
Przed kupieniem Peregrinów, nabyłem Pumy Faas 300 TR oraz Kalenji Kiprun Trail XT6, ale modele te mi nie odpowiadały i musiałem je zwrócić. Problem był taki, że buty miały zbyt sztywne i ciut za wąskie podeszwy oraz zbyt miękką, nie trzymającą nogi cholewkę.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

chiżu pisze:Od 1.5 roku używam butów Saucony Peregrine 3, moim zdaniem są rewelacyjne. Kupiłem je w sklepie internetowym za 300 zł.
Przed kupieniem Peregrinów, nabyłem Pumy Faas 300 TR oraz Kalenji Kiprun Trail XT6, ale modele te mi nie odpowiadały i musiałem je zwrócić. Problem był taki, że buty miały zbyt sztywne i ciut za wąskie podeszwy oraz zbyt miękką, nie trzymającą nogi cholewkę.
Saucony Peregrine jak i S. Xodus to właśnie dość hmm obudowane ala spore buty. Dla kogoś lubiącego sporo pod butem niż chcącego czuć teren.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
philll
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2013, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przyłączam się do postu ;)

Również szukam butów trailowych, tyle że szerszych i w miarę miękką podeszwą. Poleci coś ktoś?
Obrazek
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kalenji Kiprun Trail XT6 wąskie? mam poprzedni model XT5 i moim zdaniem są bardzo szeroki(w moim rozmiarze 47).
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
zakin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2016, 13:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Ja biegam w kandiach 6 i polecam
Pojawiły wam się pierwsze zmarrszczki? Przeczytajcie co robić http://pierwsze-zmarszczki.pl/
ODPOWIEDZ