Różnica pomiędzy butem damskim a męskim

Tomek252
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, niedawno zakupiłem buty Adidas Ultra Boost. Niestety przypadkowo dokonałem zakupu butów damskich, stąd moje pytanie: Jaką jest różnica między obuwiem damskim a męskim?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Inna kolorystyka i mniejsza rozmiarowka.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mam 2 pary kanadianow 6 damskich, xt5 damskie i jak dla mnie to jest dokladnie to samo. wliczajac w to rozmiarowke (a przy okazji za buty placilem smieszne pieniadze, bo damskie 43 slabo schodza ;))
m-poniedzialek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2015, 11:11
Życiówka na 10k: 51:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czasami producenci decydują się też na inne wyprofilowanie stopy damskiej - tak jakby środkowa część buta jest węższa. Niestety - albo i stety :D stosuje się to już coraz rzadziej.
Najczęściej różnice to właśnie mniejsza rozmiarówka u kobiet i co gorsza - często tańsze modele.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:mam 2 pary kanadianow 6 damskich, xt5 damskie i jak dla mnie to jest dokladnie to samo. wliczajac w to rozmiarowke (a przy okazji za buty placilem smieszne pieniadze, bo damskie 43 slabo schodza ;))
Majac na mysli mniejsza rozmiarowke chodzilo mi ze rozmiar minimalny i maksymalny sa mniejsze niz w butach meskich. Przykladowa damski bedzie sie zaczynal od rozmiaru 35 a meski 41.

Moja zona biega w meskich bo podobala jej sie bardziej stonowana kolorystyka i zyje, nogi jej tez nie urwalo, ale jeszcze malo biega wiec to moze dlatego :hahaha:
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Buty damskie są robione na innych kopytach (węższych). Tak samo jest z juniorami - juniorski but w rozmiarze 37 będzie miał inny kształt niż but damski takiej samej wielkości.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jarku porownywalismy te kanadiany - to jest dokladnie to samo, nic szerzej, nic wezej, po wlozeniu nogi w ten czy w tamten nie ma najmniejszej roznicy.

co do rozmiarowki - aha, nie zrozumialem :) mi chodzilo o to ze 43 tu i tu to jest dokladnie to samo. ale zaznaczam - chodzi o adidasa i model kanadia (i xt5 ;))
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chciałbym mieć taką stopę, żeby się załapać na damskie modele. Życie było by tańsze.
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
pepek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 10 lip 2009, 16:02

Nieprzeczytany post

Buty damskie przy takiej samej długości stopy są węższe od męskich. Tak przynajmniej jest w Saucony i w niektórych modelach Asics i New Balance. Moja stopa w nich się nie mieści.
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:Jarku porownywalismy te kanadiany - to jest dokladnie to samo, nic szerzej, nic wezej, po wlozeniu nogi w ten czy w tamten nie ma najmniejszej roznicy.
Zawodowo zajmowałem się produkcją obuwia. Sam nie robiłem butów, ale wiem jak wygląda produkcja. Kopyta na bazie których robi się buty, są inne dla butów męskich, inne dla damskich, inne dla juniora, a inne dla dzieciaka. Do tego dochodzą jeszcze szerokości stopy.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ale w adidasie sie tym zajmowales ? pytam, bo ja nawet w domu mam 2 pary takich samych butow i damskie i meskie i wiem co widze i co widzi moja stopa :) podalem konkretne modele, nie twierdze ze tak jest, ale wez pod uwage ze to akurat moze byc wyjatek od tego co piszesz :)
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Nie w Adidasie. Ale nie sądzę, żeby Adidas jako jedyny doszedł do wniosku, że stopy męskie i damskie są takie same. Być może Kanadiany jako buty górskie są nieco szersze i stąd takie wrażenie. Ale nie wiem - nie miałem ich na nogach.
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
LoveBeer pisze:mam 2 pary kanadianow 6 damskich, xt5 damskie i jak dla mnie to jest dokladnie to samo. wliczajac w to rozmiarowke (a przy okazji za buty placilem smieszne pieniadze, bo damskie 43 slabo schodza ;))
Majac na mysli mniejsza rozmiarowke chodzilo mi ze rozmiar minimalny i maksymalny sa mniejsze niz w butach meskich. Przykladowa damski bedzie sie zaczynal od rozmiaru 35 a meski 41.

Moja zona biega w meskich bo podobala jej sie bardziej stonowana kolorystyka i zyje, nogi jej tez nie urwalo, ale jeszcze malo biega wiec to moze dlatego :hahaha:
Ma szczęście, nikt jeszcze nie wymyślił butów męskich dla stopy 22,5 cm, a faktycznie są ładniejsze.
ODPOWIEDZ