Mizuno Wave - TUNING

Awatar użytkownika
tomasir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 815
Rejestracja: 13 maja 2008, 14:19

Nieprzeczytany post

przyjrzałem się jeszcze raz konstrukcji buta i spostrzegłem w zapiętku w dolnej części jakiś bardzo sztywny plastik. Więc troszkę zabawy było i plastiki usunięte. Przy okazji by nie obcierać bezpośrednio o skórę buta dołożyłem w samej tylnej części niewielką piankę. Buty od razu stały się mega wygodne! Do tego jeszcze -15-16g waga. W tej chwili zatem mamy już ~170g na but czyli praktycznie połowę wagi wyjściowej
zgodnie z naturą!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
tomasir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 815
Rejestracja: 13 maja 2008, 14:19

Nieprzeczytany post

Dobra Panowie i Panie.

dzięki radom użytkowników, w szczególności naszego guru yacoola - ukończyłem swoje buty.

Przypomnę tylko wygląd poczatkowy:

Obrazek

A oto buty po zmianach:

Obrazek
Obrazek

Zapiętki zostały zszyte, a końcówki dodatkowo sklejone:
Obrazek

Zauważyłem, że wewnętrzny materiał miał już dziury na piętach, więc poprawiłem but wszywając cienkie pianki (zawinięte w materiał) na każdej z pięt:
Obrazek

Widok na buciki z tyłu:
Obrazek

Wielokrotnie poprawiana linia podeszwy. Ostatecznie efekt wysoce zadowalający. Niewielkie nierówności w środku zupełnie nie przeszkadzają w użytkowaniu:
Obrazek


Buty przed zmianami ważyły 331 i 340 gramów. Teraz prezentuje się to nastepująco:

Obrazek
Obrazek

Więc spadek wagi to 50%!!!

No i ostatni rzut oka na logo - musiałem je umieścić z przodu, gdyż z tyłu jest ciemna skóra:
Obrazek

Dzięki wszystkim za rady i pomoc!

pozdrawiam
tomasir
zgodnie z naturą!
Awatar użytkownika
tomasir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 815
Rejestracja: 13 maja 2008, 14:19

Nieprzeczytany post

No i w bucikach po kilkudziesięciu kilometrach mogę troszkę spostrzeżeń napisać.

Biega się bardzo fajnie i szybko. Nie bardzo widzę możliwość szybkich biegów bez jakichkolwiek skarpetek - być może po wyjęciu wkładki jest nieznacznie za dużo miejsca i zdarzyło mi się na zewnętrznej stronie spodu stopy zrobić odcisk. Za to kolana, z którymi miałem wcześniej sporo problemów - są bardzo zadowolone, bo nic nie bolą ;) Podeszwa buta też jeszcze się samoczynnie wyrównała, więc teraz jest po prostu idealnie :)

Przy bardzo szybkim biegu na asfalcie wciąż jeszcze pojawia się ból achillesów, ale mija po kilku dniach - więc wiem, żę jeszcze trzeba sporo nad techniką pracować. Spokojny bieg po miękkiej nawierzchni jest stanowi problemu.


A na koniec taka może troszkę absurdalna rada - ale u mnie jeszcze nieznacznie udało się zmniejszyć wagę butów przez skrócenie sznurówek, które standardowo były absurdalnie długie. Po skróceniu ok 25-30 cm waga każdego buta zmniejszyła się o 1,1g.
zgodnie z naturą!
ODPOWIEDZ