Brooks Cascadia 5

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Suchy, full respect za jednoczesne bieganie i filmowanie po takiej trasie. :)
jang
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Warto dodać, że Cascadia 5 wyposażona jest w system wspomagania amortyzacji w pięcie, czyli system hydroflow (stosowany obecnie w większości butów biegowych firmy Brooks). To wypełniony płynem pod ciśnieniem pęcherz, który rozpłaszcza się przy uderzeniu piętą o podłoże i dodatkowo amortyzuje. Poza tym pomiędzy podeszwą zewnętrzną a wewnętrzną znajduje się sztywna płyta, zapobiegająca odczuwaniu w czasie biegu na stopie pojedynczych kamyków czy korzeni. Czyli Cascadia gdzie trzeba jest miękka, a gdzie trzeba twarda.
Aby tylko nogi nieśli...
ARoberto
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Osobiście podoba mi się uniwersalizm tego buta czyli to, ze da się również wygodnie pobiegać po asfalcie. Zastanawiam się nad dokupieniem czegoś na okres zimowy, więc może warto rozważyć tą propozycję bo trochę terenu też zaliczam na swoich trasach. Ciekawe jak leżą na szerszej stopie. Zapewne w Gdańsku nie do zmierzenia. Póki co ceny na poziomie 369 ..może ktoś widział jakąś promocję ??
jang
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cenę ustala polski dystrybutor Brooksa i dla Cascadii 5 wynosi ona 369 zł. Jeśli chodzi o szerokości, to dostępna jest ona w standardowej szerokości D. Ale przymierzejący ją u nas klienci nie uskarżali się na to, że Cascadia 5 jest zbyt wąska, nawet jak stopy mieli szerokie. Zapewne za sprawą stosunkowo miękkiej jak na traile cholewki. Poza tym but ten ma szeroką podeszwę zewnętrzną na wysokości śródstopia, szerszą niż inne traile, przez co biegnie się w nich bardzo stabilnie.

Cascadia to ulubiony but Scotta Jurka, jednego z bohaterów "Urodzonych biegaczy". Podobno ma on spory wpływ na modyfikacje wprowadzane w kolejnych modelach Cascadii. No i Scott Jurek jest jednym z najlepszych ultrasów na świecie. Czołówka polskich rajdów przygodowych też sobie ten model bardzo chwali. Gdybym nie był wyraźnym pronatorem (bo Cascadia to model raczej neutralny) to pewnie też bym w nich biegał.
Aby tylko nogi nieśli...
Awatar użytkownika
Bogil
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1908
Rejestracja: 20 gru 2009, 12:16
Życiówka na 10k: wstyd się przyznać
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Skawina

Nieprzeczytany post

A gdzie można takie kupić internetowo?

------------
Ok, znalazłem
Kshysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 251
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziwne wydaje mi się stosowanie jakiegoś buta jako benchmarku. To trochę tak jakbyśmy ustawili Jeepa wranglera jako wzorzec auta terenowego. A przecież auta terenowe mają całe swoje spektrum. Od Crossoverów mających tylko lekko podwyższone zawieszenie, przez agresywniejsze SUV-y, potem wyprawowe Land Rovery, czy specjalistyczne Buggy.

Istnieje masa odmian butów terenowych. Od Nike Pegasusów w wersji z bieżnikiem terenowym, przez pokazane Cascadie, aż do skrajnie agresywnych kolczastych butów dla biegaczy na orientacje, które robi Silva czy inov-8.

Miałem na nogach te Cascadie. Kawał pianki pod stopą. Dziwne uczucie jak dla mnie.
napieraj.pl
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja poprzednią jesień i zimę przebiegałem w Cascadii IV :) I jestem bardzo zadowolony. Aczkolwiek w jednej sytuacji się tylko nie sprawdziły mi. Przebieganie przez drewniany mostek, który był mokry w tedy buty bardzo słabo trzymają (chociaż pewnie nie tylko te), ale w terenie sprawują się super. Śmiało kupować:)
mchalnotts
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 26 wrz 2008, 02:25

Nieprzeczytany post

"Kolejnym sprawdzianem był bieg w skrajnych warunkach pogodowych, na „czerwonym szlaku”. "

Kiedy wy się cepry w końcu nauczycie, że kolor szlaku pieszego nie ma nic wspólnego z jego trudnością? Buty to nie narty :P
Poza tym fajny test, chociaż zawsze z radością witam w różnego rodzaju testach zdjęcia "po użyciu". Myślę, że warto włączać do każdej galerii testowae właśnie takie zdjęcia bo czyste są w każdym katalogu.
pzdr

P.S. Kshysiek - po to właśnie jest benchmark, żeby móc porównywać. Tak jak Asicsy Kayano - nie muszą być najlepsze w porównaniu z każdym ale są dobre, solidne i długo produkowane więc nadają się do porównań.

P.S.2 - uzupełnienie. Aż sobie sprawdziłem z ciekawości znaczenie słowa benchmark. To nie coś najlepszego, tylko wskaźnik, punkt odniesienia :)
bansen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 25 paź 2006, 09:39

Nieprzeczytany post

Jedna uwaga - macie tam jakąś korektę? Po takim potworku stylistycznym:

"but przeznaczony do terenowego biegania i na takiego wygląda wyciągając go z pudełka."

odpuściłem dalsze czytanie. "Polska język, trudna język".

To taki mój mały protest przeciwko coraz większemu niechlujstwu językowemu.
jang
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bansen pisze:Jedna uwaga - macie tam jakąś korektę? Po takim potworku stylistycznym:

"but przeznaczony do terenowego biegania i na takiego wygląda wyciągając go z pudełka."

odpuściłem dalsze czytanie. "Polska język, trudna język".

To taki mój mały protest przeciwko coraz większemu niechlujstwu językowemu.
Co prawda, to prawda.
Aby tylko nogi nieśli...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sorry, sorry. Jest lepiej? :)
Awatar użytkownika
Jarek Gniewek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1227
Rejestracja: 28 maja 2003, 21:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

1. Nie wierze, że ten model zaprojektował Scot Jurek, choć wierze są OK.
2. Fajnie wyprofilowana podeszwa w ksztacie kodłubu łódki zapewnia (jak sądze) płynniejsze przetaczanie.
3. Ale po jakiego grzyba umieszczaja w nim dodatkowa amortyzacje MoGo skoro but stworzony do biegania po miękim terenie.
"Umysł jest wszystkim; mięśnie - tylko kawałkami gumy. Stałem się taki, jaki jestem,
 właśnie dzięki mojemu umysłowi".
Awatar użytkownika
Bergerac
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 01 mar 2008, 15:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wczoraj kupilem, jutro test w lesie , zobaczymy jak sobie dadza rade :bum:
Bieganie ,bieganie i jeszcze raz bieganie
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

. Ale po jakiego grzyba umieszczaja w nim dodatkowa amortyzacje MoGo skoro but stworzony do biegania po miękim terenie.
Bo ostatnimi laty mamy modę na ładowanie jak największej ilości bajerów i amortyzacji do każdego buta :)
ODPOWIEDZ