Jabbur - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

Dzięki.

Też mieszkam na 4p... muszę spróbować :bum:
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Takie przeliczniki i założenia są mocno niedokładne, ogromny wpływ na takie wyniki mają warunki i inne niuanse mocno wpływające na wynik maratonu. Nie znam za wiele osób, które pobiegły 2,59 z czasu połówki gorszego niż 1,25 - dwie tylko. Szansa na to jest gdy pobiegnie się maraton w lepszych warunkach niż połówkę. Ten przelicznik Danielsa to jest chyba najbardziej optymistyczny jaki widziałem, jesienią co prawda brakło mi do zrobienia wyniku wg tego tylko ok. pół minuty (1,25.06 - 2.58.58 a JD sugeruje coś pod 2.58.2X ale maraton biegałem w nieco lepszych warunkach niż połówkę i do tego połówkę z treningu a maraton z odpustu więc i tu jest sporo ruchomości), teraz powinienem pobiec 2,54,xx, myślę, że nawet w super warunkach i na dobrej trasie to by było niemożliwe i brakowałoby mi w najlepszym razie ponad minutę, mimo tego, że raczej maraton dobrze biegam.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mihumor pisze:Takie przeliczniki i założenia są mocno niedokładne, ogromny wpływ na takie wyniki mają warunki i inne niuanse mocno wpływające na wynik maratonu...Ten przelicznik Danielsa to jest chyba najbardziej optymistyczny jaki widziałem
Masz rację, dlatego podchodzę do takich prognoz z pewnym dystansem, szczególnie, że maraton nie jest rozgrywany (przeważnie) pod dachem i na standaryzowanym podłożu... niemniej to ciekawe, jak bardzo giganci ( Daniels, McMillian, Galloway ) mijają się w prognozach.
Najbliżej mi do tego drugiego (w sensie zgodności między projekcjami i tempami treningowymi, a tym co mi wychodzi w praktyce).
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Tak bardzo się nie mijają, oni zakładają pewien model idealny(coś jak gaz idealny), przy dystansach krótszych to jest prostsze w oszacowaniu bo tam wpływ warunków i taktyki choć jest jakiś to raczej czasowo niewielki i powiedzmy porażka o 30 sek na 10km choć moim zdaniem spora mieści się niby w okolicach kalkulatora, przekładając to na maraton to tu niby matematycznie takie 30 sek to ponad 2 minuty ale tak po prawdzie w skali wagi i porównania to sporo więcej (widze to jak 3-4 minuty). Biorąc więc te kalkulatory to wynik w maratonie powiedzmy -3 minuty dalej uważam za oszacowany właściwie bo przecież szacunek nie zakłada błędów taktycznych, treningowych, problemów z nawierzchnią, profilem trasy czy choćby głupimi stratami na picie i chłodzenia a to w maratonie sumuje się na spore liczby. Mój start 2 tygodnie temu w porównaniu do jesiennego, temperatura wyższa o 10 stopni, kilometrów pod wiatr więcej o 8, piłem 16 razy a pół roku wcześniej 7 razy; same straty na picie szacuję po 2-4 sek na tankowaniu dają lekko licząc pół minuty a to pewnie dosyć zaniżona liczba, można oczywiście pić mniej co w ponad 20 stopniach ciepła może się skończyć fatalnie - tego kalkulatory nie szacują a to niestety się dzieje. Pobiegłem na taki czas ale wiem, ze bieg był lepszy i tyle, nic na to nie poradzę bo to loteryjne i choć Daniels mi każe lekko niżej 2,55 to mi wyszło trzy minuty gorzej, dwie może to warunki i moje błędy, minuta to moja słabizna; więc tak bardzo niedokładnie nie szacują zwłaszcza, że tabelka nie zakłada wielu warunków jak wiek, staż biegowy czy jakość przeprowadzonego treningu pod maraton. Jesienią w warunkach bardziej zbliżonych prawie ten szacunek wyszedł wiec raczej to się może sprawdzać i się sprawdza przy podobnym modelu.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie szacunki są na dziś między 2:59 a 3:07. Żona, owszem, mówi że to praktycznie to samo. Niemniej ja widzę pewną różnicę jakościową ;)
Masz jakiś ulubiony kalkulator? W sensie, że najlepiej odzwierciedlający Twoje wyniki?
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Krzychu M
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5220
Rejestracja: 15 mar 2012, 11:32
Lokalizacja: okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:U mnie szacunki są na dziś między 2:59 a 3:07. Żona, owszem, mówi że to praktycznie to samo. Niemniej ja widzę pewną różnicę jakościową ;)
Masz jakiś ulubiony kalkulator? W sensie, że najlepiej odzwierciedlający Twoje wyniki?
Moja żona też uważa że 38,39 czy 42 minuty na dyszke to prawie to samo. :hahaha:
A kalkulatory nie biegają i za dużo jest zmiennych zwłaszcza u amatorów( np.za dużo pracy,niedospanie przez dzieci itp.)
co ma pośredni wpływ na końcowy wynik.
Na hali nie istotna jest pogoda a dla nas "uliczników" ma ogromne znaczenie czego żaden kalkulator nie uwzględni,bo tego się nie da zrobić :taktak:
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Kalkulatory uważam za użyteczne i pomocne ale traktuje je na mniej więcej i tyle, nie mam ulubionego i nawet go nie szukam, do tego myślę, że sens ma kalkulowanie wyniku (i budowanie taktyki pod start) w jakimkolwiek kalkulatorze do M na podstawie wyniku w HM, reszta to gdybanie. Wyniki z krótszych w kalkulatorze mogą co najwyżej określać nasze wartości wejściowe w cykl treningowy i oszacować realność celu i planowanych obciążeń. Mój ulubiony kalkulator do wyników jakie biegam od 2 lat to M= 2xHM+10 min. (+-2 min poprawki na warunki), to mi się sprawdza. A wynik w HM to mniej więcej realne tempo P (+-2 sek ale raczej tu minus). Jeszcze jest 10km ale ja to treningowo biegałem ostatnio z treningu do M więc to mi się nie przekładało i nie stosowałem tego jako punkt odniesienia wiec trudno mi powiedzieć, niemniej jako odnośnik do maratonu to bym tego nie widział bo to duże przybliżenie i spory błąd może wychodzić.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O, 2xMH+10 idealnie trafia w mój wnik na OWM. Dzięki, spróbuję takiej heurystyki.
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Widziałem już wcześniej, ale akurat teraz się zalogowałem i zabrnąłem w wątki z komentarzami - będę zaglądać.

Gdzieś tam w Krakowie przyszło Ci lawirować wokół mnie.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sylw3g pisze:Gdzieś tam w Krakowie przyszło Ci lawirować wokół mnie.
Cześć! ... patrząc po czasach, to chyba Tobie wokół mnie ;)
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie do najnowszego treningu: na jakich przerwach robiłeś te 200-setki? Zastanawiają mnie one o tyle, że wydają się dość wolne, jak na Twój kosmiczny poziom.
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bylon pisze:Pytanie do najnowszego treningu: na jakich przerwach robiłeś te 200-setki? Zastanawiają mnie one o tyle, że wydają się dość wolne, jak na Twój kosmiczny poziom.
Kosss-co? Chyba w szachach /serio, serio ;) /

Prędkość zgodna z tym, co McMillian sugeruje przy treningu pod 2:59:00. A dla mnie bardzo szybkie, bo w tempie na granicy 3min/1km to ja raz na pół roku bywam :)
Przerwy pomiędzy powtórzeniami do zejścia tętna do poziomu regneracji (100upm), jakieś 75s na początku, do 120s pod koniec
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
wypass
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2077
Rejestracja: 20 kwie 2013, 07:02
Życiówka na 10k: 53min 56s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: radom

Nieprzeczytany post

Powodzenia jutro :taktak:
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wypass pisze:Powodzenia jutro :taktak:
Przewidywane silne opady deszczu i wiatr w porywach do 40km/h. Będzie się działo :hej:
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
mariuszbugajniak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2131
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:48
Życiówka na 10k: 37.29
Życiówka w maratonie: 2.59.02
Lokalizacja: Włoszczowa

Nieprzeczytany post

Takie tempa boso... szacun!
10km - 37.08 / 21km - 1.23.18 / 42km - 2.59

KOMENTARZE
ODPOWIEDZ