Reaktor (Krzysiek) - show must go on.

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
Reaktor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 260
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:18
Życiówka na 10k: ok. 46 minut.
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Witam.


Zapraszam do komentowania mojego bloga. Liczę na Wasze opinie, porady oraz wsparcie, mam nadzieje że spędzimy razem miło czas. :)


UPDATE:
Zaktualizowałem bloga, dodając informacje o dzisiejszym treningu. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii na ten temat.
Zapraszam do odwiedzin:
Mój profil (biegi/starty) możecie prześledzić na ENDOMONDO i skomentować w temacie do bloga.(Niestety ostatnio rzadko aktualizuje blog, więcej tym bardziej zapraszam na wspomniany portal :))
Mój blog.
Komentarze do bloga.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
PATATAJEC
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2048
Rejestracja: 05 sie 2009, 21:53
Życiówka na 10k: 00:44:26
Życiówka w maratonie: 04:33:53
Lokalizacja: KPN
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witaj! Ja myślę, że nie ma co się stresować chwilowym uczuciem zmęczenia. Jest teraz okres przesilenia zimowo-wiosennego, ja też to odczuwam. Wolne, nie poganiające tętna bieganie sprawia jakieś trudności. Jest taka teoria, że zimą organizm poniekąd wydatkowuje energię na ogrzanie organizmu, a teraz musi się przestawić nieco, bo jest cieplej i my tę zmianę czujemy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja przesilenia odczuwam i reaguję na nie uczuciem zmęczenia. Być może też Twoja dieta jest zbyt uboga i zwyczajnie się eksploatujesz, choć 25-30 minut, to nie jest dużo. Nie popadnij też w pułapkę niedostatecznego nawadniania się. Czasem, szczególnie kiedy zależy nam na zgubieniu kilogramów, stajemy na wadze i widząc po treningu 1,5 kg mniej podświadomie staramy się "nie przytyć"... Te 1,5 kg to 1,5 l wody, którą trzeba uzupełnić. Biegaj swoje i nie martw się na zapas.

Pozdro!
Awatar użytkownika
kamil9998
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 30 gru 2008, 10:40
Życiówka na 10k: 44:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łask

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak jak pisze Patatajec biegaj spokojnie swoje, a za jakiś czas sam się zdziwisz jaki duży postęp zrobiłeś. Mi też od jakiegoś tygodnia biega się jakoś ciężko, może to rzeczywiście kwestia przyzwyczajenia organizmu do innej pogody. No i nie nazywaj swojego treningu interwałami, bo interwały to zupełnie coś innego. Twój trening to poprostu bieganie z przerwą na marsz i tyle.
Pozdrawiam :bleble:
Obrazek
MÓJ BLOG
KOMENTARZE DO BLOGA
Największa potęga człowieka leży w sile jego wiary...
Awatar użytkownika
Reaktor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 260
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:18
Życiówka na 10k: ok. 46 minut.
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dzięki chłopaki za odzew! :)
PATATAJEC pisze:Jest taka teoria, że zimą organizm poniekąd wydatkowuje energię na ogrzanie organizmu, a teraz musi się przestawić nieco, bo jest cieplej i my tę zmianę czujemy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja przesilenia odczuwam i reaguję na nie uczuciem zmęczenia.
Też o tym czytałem/słyszałem, dla uspokojenia ducha można przyjąć, że to jest właśnie źródło owych problemów. ;) Przypomniałem sobie, że od zeszłego tygodnia zacząłem odczuwać objawy alergii, podczas biegania zazwyczaj mam katar, który nieco wytrąca mnie z równowagi, może te czynniki wpływają na moje dotychczasowe rezultaty.
PATATAJEC pisze: Być może też Twoja dieta jest zbyt uboga i zwyczajnie się eksploatujesz, choć 25-30 minut, to nie jest dużo. Nie popadnij też w pułapkę niedostatecznego nawadniania się. Czasem, szczególnie kiedy zależy nam na zgubieniu kilogramów, stajemy na wadze i widząc po treningu 1,5 kg mniej podświadomie staramy się "nie przytyć"... Te 1,5 kg to 1,5 l wody, którą trzeba uzupełnić.
Obecnie jadam niezbyt zdrowo, w sensie spożywam za dużo węglowodanów w tej najgorszej postaci (...), planuję w tym tygodniu przygotować w miarę solidną dietę i się jej trzymać. Zazwyczaj biegam z rana, wtedy po pobudce zjadam banana, odczekuję ok. 30 minut i śmigam trenować, po powrocie zjadam miks białek z węglowodanami (jajecznica na szynce, płatki na mleku). Mam świadomość jak ważne jest dbanie o nawadnianie, zawsze mam ze sobą butelkę wody.:) Właśnie tak sobie przypomniałem, że niemalże żaden z biegaczy, których spotykam w trakcie treningów nie ma ze sobą wody (w lecie było podobnie, a temperatury były naprawdę wysokie, w trakcie moich najdłuższych tras 12-16 km potrafiłem wypić do 4 litrów płynów...). Nie tyle sugeruję się swoją wagą co wizualnymi oględzinami (:P) swojej sylwetki oraz totalnie amatorskim pomiarem tkanki tłuszczowej. ;D
kamil9998 pisze:Dokładnie tak jak pisze Patatajec biegaj spokojnie swoje, a za jakiś czas sam się zdziwisz jaki duży postęp zrobiłeś.
Trzymam Cię za słowo! :D Mam nadzieję, że dożyję tego pamiętnego dnia. ;)
kamil9998 pisze: No i nie nazywaj swojego treningu interwałami, bo interwały to zupełnie coś innego. Twój trening to poprostu bieganie z przerwą na marsz i tyle.
Chyba muszę się "doedukować". :)


Pozdrawiam!
Zapraszam do odwiedzin:
Mój profil (biegi/starty) możecie prześledzić na ENDOMONDO i skomentować w temacie do bloga.(Niestety ostatnio rzadko aktualizuje blog, więcej tym bardziej zapraszam na wspomniany portal :))
Mój blog.
Komentarze do bloga.
Awatar użytkownika
Reaktor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 260
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:18
Życiówka na 10k: ok. 46 minut.
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Dzisiaj potrenowałem siłowo (była taka piękna pogoda, że serce wyrywało się z piersi na myśl o bieganiu...), jutrzejszy dzień przeznaczam na kompletną regenerację po wczorajszym i dzisiejszym treningu, a w piątek ruszam w trasę, nie mogę się doczekać kolejnego biegu. :) Przeczytałem dzisiaj kilka artykułów, zdecydowałem się na zakup pulsometra (byłbym wdzięczny za wskazówki przy wyborze - zapraszam tutaj bądź do tego tematu). Gdy wybiorę już konkretny model i dostanę go w swoje ręce planuję rozpocząć trening odchudzający wedle wskazówek Adama Kleina tj. "Optymalny trening odchudzający to 30-40 minut spokojnego truchtu zakończonego 8-10-cioma przebieżkami trwającymi 20-30 sekund z przerwą o podobnej długości lub nieco dłuższą, umożliwiającą odpoczynek, który pozwoli zrobić kolejną przebieżkę w taki sposób, aby była ona równie dobra jakościowo. ". Czyli 70-75% z max HR + przebieżki (tutaj strzelam, że 90%-100% z max HR ;)).

Pozdrawiam serdecznie.
Zapraszam do odwiedzin:
Mój profil (biegi/starty) możecie prześledzić na ENDOMONDO i skomentować w temacie do bloga.(Niestety ostatnio rzadko aktualizuje blog, więcej tym bardziej zapraszam na wspomniany portal :))
Mój blog.
Komentarze do bloga.
Awatar użytkownika
kamil9998
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 30 gru 2008, 10:40
Życiówka na 10k: 44:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łask

Nieprzeczytany post

Przebieżki Ok ale nie na każdym treningu. Na Twoim etapie raz w tygodniu max 2 wystarczy. No i przebieżki nie biega się na maxa. Nie możesz się spinać, musisz głównie skupić się na tachnice biegu, poczuć ten "luz". Jak skończysz przebieżki musisz czuć, że mógłbyś pobiec jeszcze parę. Jak będziesz wykończony to znaczy, że pobiegłeś je za szybko.
Obrazek
MÓJ BLOG
KOMENTARZE DO BLOGA
Największa potęga człowieka leży w sile jego wiary...
Awatar użytkownika
Reaktor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 260
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:18
Życiówka na 10k: ok. 46 minut.
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

kamil9998: Myślisz że jakbym robił przebieżki po każdym treningu (2-3 razy w tygodniu) to negatywnie by to na mnie wpłynęło?
Zapraszam do odwiedzin:
Mój profil (biegi/starty) możecie prześledzić na ENDOMONDO i skomentować w temacie do bloga.(Niestety ostatnio rzadko aktualizuje blog, więcej tym bardziej zapraszam na wspomniany portal :))
Mój blog.
Komentarze do bloga.
Awatar użytkownika
kamil9998
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 30 gru 2008, 10:40
Życiówka na 10k: 44:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łask

Nieprzeczytany post

Reaktor pisze:kamil9998: Myślisz że jakbym robił przebieżki po każdym treningu (2-3 razy w tygodniu) to negatywnie by to na mnie wpłynęło?
Negatywnie napewno nie, wręcz przeciwnie. Obawiał bym się jednak kontuzji. Wśród początkująchy bardzo popularne są bóle piszczeli, a biegając właśnie wcześniej bardzo dużo przebieżek miałem problemy z piszczelami. Ale może niech inni też się wypowiedzą.
Obrazek
MÓJ BLOG
KOMENTARZE DO BLOGA
Największa potęga człowieka leży w sile jego wiary...
Awatar użytkownika
Reaktor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 260
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:18
Życiówka na 10k: ok. 46 minut.
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

kamil9998 pisze:Negatywnie napewno nie, wręcz przeciwnie. Obawiał bym się jednak kontuzji. Wśród początkująchy bardzo popularne są bóle piszczeli, a biegając właśnie wcześniej bardzo dużo przebieżek miałem problemy z piszczelami.
Pamiętam że gdy biegałem w zeszłym roku to po każdej dłuższej przerwie odczuwałem momentami naprawdę mocne bóle piszczeli (raczej lekceważyłem je, czasami masowałem) w trakcie biegu , myślę że trwało to zazwyczaj do 4 pierwszych kilometrów. Dopiero po 3-5 treningach przestawałem całkowicie je odczuwać. Teraz gdy sobie trochę poczytałem doszedłem do wniosku, że to może kwestia źle dobranych butów, gdy je kupowałem nie miałem pojęcia o takich sprawach jak pronacja/supinacja. Gdy dostanę wypłatę (a to może potrwać do 3 tygodni... :/) śmigam do Ergo kupić dopasowane buty. :) Przebieżki planuję wprowadzić nie wcześniej niż za jakieś około 5 treningów, więc myślę że organizm powinien już się trochę przyzwyczaić do zwiększonego wysiłku.
kamil9998 pisze:Ale może niech inni też się wypowiedzą.
Nie jestem aż tak wielkim optymistą, żeby liczyć na to, że będzie wielu chętnych do zaglądania do tego wątku i jeszcze wypowiadania się w nim. ;) Z pewnością byłoby to przyjemne, więc serdecznie zapraszam. :)


Bywam bardzo zirytowany po obecnych biegach, trudno mi uwierzyć, że forma może aż tak bardzo spaść. Jednak przyznaję, że im więcej czasu mija po treningu, tym bardziej brakuje mi biegania, więc nie jest źle. ;)
Zapraszam do odwiedzin:
Mój profil (biegi/starty) możecie prześledzić na ENDOMONDO i skomentować w temacie do bloga.(Niestety ostatnio rzadko aktualizuje blog, więcej tym bardziej zapraszam na wspomniany portal :))
Mój blog.
Komentarze do bloga.
Awatar użytkownika
kamil9998
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 30 gru 2008, 10:40
Życiówka na 10k: 44:26
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łask

Nieprzeczytany post

Myślę, że przyczyną bóli piszczeli u amatorów jest poprostu zbyt szybkie bieganie i zbyt dużo. Być może też chodniki/asfalt dla cięższych biegaczy. Co do butów i pronacji/suplinacji sie nie wypowiadam, ponieważ biegam ze śródstopia i jest mi wszystko jedno czy to są buty takie czy takie.
Obrazek
MÓJ BLOG
KOMENTARZE DO BLOGA
Największa potęga człowieka leży w sile jego wiary...
Awatar użytkownika
Earendil
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Co do mojego treningu, to właśnie w tym tygodniu zaczynam biegać coś w ramach planu 24tygodniowego stricte maraton :) Oczywiście pierwsze tygodnie z planu dostępnego na bieganie.pl próbuję dostosować do swoich możliwości - proponowane w pierwszych tygodniach biegi po 3 czy 4km to dla mnie troszkę za mało (nawet biorąc pod uwagę, że na dzień dzisiejszy ważę 81.5 kg przy 168cm wzrostu; biegam ostatnio coś 7:40/km). Trzymam się biegania 4 razy w tygodniu (i prawdę mówiąc to jest dla mnie mało, na przykład dzisiaj mam dzień wolny i mnie po prostu nosi! ;D ); teoretycznie na 75% HRmax (czyli w moim wypadku 156bpm), a w praktyce są to biegi na średnim tętnie między 70-80% HRmax (po prostu ciężko mi utrzymać "jedno" tętno przez dłuższy czas, ale pracuję nad tym). Poza samym bieganiem to praktycznie codziennie robię ćwiczenia siłowe na nogi, brzuch i ręce. Oczywiście te z bieganie.pl; wcześniej robiłem mobilną siłownię S. Coe (przez 7 tygodni, w tym 2 tygodnie zanim zacząłem truchtać), teraz trochę zmieniłem, bo podobno mięśnie się przyzwyczajają. No i to chyba tyle :) Co do szczegółowego planu - jak się ogarnę i znajdę chwile czasu, to go opracuję i wrzucę na forum :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w treningach (no bo wyniki przy solidnej robocie przyjdą same :taktak: )
Awatar użytkownika
Reaktor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 260
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:18
Życiówka na 10k: ok. 46 minut.
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Earendil pisze:Cześć,

Co do mojego treningu, to właśnie w tym tygodniu zaczynam biegać coś w ramach planu 24tygodniowego stricte maraton :) Oczywiście pierwsze tygodnie z planu dostępnego na bieganie.pl próbuję dostosować do swoich możliwości - proponowane w pierwszych tygodniach biegi po 3 czy 4km to dla mnie troszkę za mało (nawet biorąc pod uwagę, że na dzień dzisiejszy ważę 81.5 kg przy 168cm wzrostu; biegam ostatnio coś 7:40/km).
Ja wolałem po przerwie zacząć spokojnie, tak więc biegam niespełna 4 km., prawdopodobnie jeszcze co najmniej do połowy kwietnia będę przeplatał bieg z truchtem.
Earendil pisze: Trzymam się biegania 4 razy w tygodniu (i prawdę mówiąc to jest dla mnie mało, na przykład dzisiaj mam dzień wolny i mnie po prostu nosi! ;D );
Znam to uczucie. ;] Ja staram się biegać co najmniej 3 razy w tygodniu, przy czym częściej jak 4 raczej nie mogę ze względu, że dwa razy w tygodniu mam jeszcze treningi siłowe, więc chcę mieć chociaż jeden pełny dzień na regenerację. :)
Earendil pisze: teoretycznie na 75% HRmax (czyli w moim wypadku 156bpm), a w praktyce są to biegi na średnim tętnie między 70-80% HRmax (po prostu ciężko mi utrzymać "jedno" tętno przez dłuższy czas, ale pracuję nad tym).
Nie mogę się doczekać aż wpadnie w moje ręce pulsometr, zamierzam stale z niego korzystać. :) Czy utrzymując tempo na poziomie 70-80% HRmax nie masz problemów z oddychaniem? Jesteś w wtedy w stanie w miarę swobodnie rozmawiać?
Earendil pisze:Poza samym bieganiem to praktycznie codziennie robię ćwiczenia siłowe na nogi, brzuch i ręce.
Właśnie się zastanawiam czy gdzieś nie upchać chociaż lekkiego treningu siłowego na nogi (jedyna partia, którą zaniedbuję...), przy czym mam dosyć umięśnione nogi, chyba kwestia genetki, no i dawniej również je trenowałem, chociaż raczej w wąskim zakresie.
Earendil pisze:Co do szczegółowego planu - jak się ogarnę i znajdę chwile czasu, to go opracuję i wrzucę na forum :)
No i fajnie. ;]
Earendil pisze:Pozdrawiam i życzę wytrwałości w treningach (no bo wyniki przy solidnej robocie przyjdą same :taktak: )
Pozdrawiam!
Zapraszam do odwiedzin:
Mój profil (biegi/starty) możecie prześledzić na ENDOMONDO i skomentować w temacie do bloga.(Niestety ostatnio rzadko aktualizuje blog, więcej tym bardziej zapraszam na wspomniany portal :))
Mój blog.
Komentarze do bloga.
Awatar użytkownika
Earendil
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Reaktor pisze:Czy utrzymując tempo na poziomie 70-80% HRmax nie masz problemów z oddychaniem? Jesteś w wtedy w stanie w miarę swobodnie rozmawiać?
70-75% oddycham nosem jeszcze :) ogólnie te liczby tylko strasznie wyglądają na pierwszy rzut oka; tak na prawdę to jest pod względem gospodarki tlenowej organizmu bardzo luźne bieganie. Tydzień temu biegałem na tej intensywności coś koło 1h50min - żadnej zadyszki, trochę nogi potem bolały, ale co tam :spoko:
Awatar użytkownika
Reaktor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 260
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:18
Życiówka na 10k: ok. 46 minut.
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jak sobie przypominam z jaką łatwością biegałem w zeszłym roku a jak jest teraz to mnie krew zalewa. ;] Teraz po chwili truchtu mam zadyszkę. ;)

Przeczytałem niedawno z Runner's World, że podczas biegania powinno stawiać się długie kroki, do tej pory byłem przekonany, że głównie należy zwracać uwagę by nie odrywać za bardzo nóg od podłoża, co skutkuje raczej nie pozwalam na dłuższe kroki. W takim razie jak to właściwie jest?
Zapraszam do odwiedzin:
Mój profil (biegi/starty) możecie prześledzić na ENDOMONDO i skomentować w temacie do bloga.(Niestety ostatnio rzadko aktualizuje blog, więcej tym bardziej zapraszam na wspomniany portal :))
Mój blog.
Komentarze do bloga.
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Mam takie poboczne pytanie - dlaczego ankieta jest o maraton w tym roku a w tytule bloga piszesz o półmaratonie w październiku?? Chyba, że coś przeoczyłem.

Tak właśnie sobie poczytałem Twojego bloga i wydaje mi się, że musisz "rozkulać" trochę ten Twój organizm. Powoli, ale systematycznie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ