zibi1966-komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

murawka
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Udało mi się namówić tatę do pisania na blogu ;) mam nadzieję że jego treningi nie zniechęcą was do biegania xDD bo mnie motywują ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Czekamy na pierwsze wpisy - szanowni Państwo - cel: rekord świata 45 latków na 5000m. To już nie w kij dmuchał, to chyba trzeba pobiec: 14:23
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, jest pierwszy wpis.
Dla niezorientowanych, Zbyszek podał tylko swoje rekordy jako 40 latka.
Tu jest jego Profil w naszej bazie.

http://bieganie.pl/statystyka/index.php ... ner_id=889
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zbyszek - a jesteś w stanie z dzisiejszej perspektywy napisać coś więcej jaki masz generalny Plan?
Jak duży chcesz robić kilometraż ile miesięcy przygotowań itd. W tym sezonie będziesz gdzieś startował?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12442
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No wreszcie jakiś konkret po 40-tce. Zibi, nigdzie w necie tego nie znalazłem. U Danielsa też tego nie ma, a Skarżyński, wg mnie, zbyt lakonicznie podszedł do kwestii regeneracji w tym wieku. Napisz proszę ile czasu potrzebujesz, choćby po tym treningu który opisałeś, na regenerację, by móc ponownie wykonać coś mocnego?
I kolejna kwestia. Bardzo interesuje mnie technika biegu. Czy przykładasz do tego większą wagę, czy masz wrodzony dryg i nie musisz temu poświęcać uwagi?
zibi1966
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2010, 21:22
Życiówka na 10k: 29:06
Życiówka w maratonie: 2:19:32

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o plany na najbliższy okres, to planuję kilka startów w tym sezonie ale generalnie do 10km, z wyjątkiem półmaratonu Gryfa i być może Polickiej 15.
Tygodniowo nie będę chciał przekraczać 100km a to z tego powodu że biegam jakościowo a nie ilościowo. Ilościowo już w swojej karierze się nabiegałem.Po zatym jestem po okresie 1,5 rocznym odpoczynku i znowu nabrałem ochoty do biegania.Moim celem na ten rok jest pobiegnięcie w granicach 14.40 - 14.45 na 5km, a po okresie przygotowawczym jesienno - zimowym, przygotowanie do ataku na rekord.(Jak Bozia da zdrowie).
Co dotyczy regeneracji po mocnych treningach to nigdy nie miałem z tym problemu, jeśli trzeba byłoby powtórzyć ten trening na drugi dzień to nie ma problemu, mój organizm jest do tego przygotowany ALE PO CO!.
C o do techniki biegu nie zwracam na to uwagi, jako średniodystansowiec miałem super trenera w postaci Bolesława Kowalczyka, który podczas treningów wpajał mi technikę biegu, że do dzisiaj mi to zostało.Nawet kładąc się spać to kładę się w pozycji biegacza tak mi to wpoił.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12442
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O ile nic się nie zmieniło, to podając za Skarżyńskim, rekord świata w M40 wynosi 13:43, a w M45 - 14:23. Jeżeli twoja zdolność regeneracji jest dotąd porównywalna z zawodnikami o dekadę czy dwie młodszymi, to spróbowałbyś wyjaśnić dlaczego jest aż tak duża różnica wynikowa? Ja dotąd tłumaczyłem sobie to właśnie coraz dłuższymi czasami potrzebnymi na regenerację. Kombinowałem też z koordynacją ruchową, która obniża się z wiekiem. Teraz nie mam za bardzo pomysłów, a jak za rok zejdziesz poniżej 14 minut, to zagnam mojego starego na stadion kopniakami.
zibi1966
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2010, 21:22
Życiówka na 10k: 29:06
Życiówka w maratonie: 2:19:32

Nieprzeczytany post

Yacool, jeśli chodzi o rekordy to ja na ich temat mam nieco inny pogląd. Na pewno na ich bicie w wieku po 40 - tce ma wpływ regeneracja ale przede wszystkim pozostawanie w twardym reżimie treningowym. Wielu biegaczy którzy biegali w wieku do 40 lat na bardzo wysokim poziomie, po 40 z reguły wygaszają piec i biegają jakby na "oparach" i w tym jest między innymi moja okazja. Również sprzyja mi to, że ja bardzo późno zacząłem biegać na wyższym poziomie, miałem 30 lat gdy pobiegłem 13.56 na 5km, czyli na przestrzeni 12 lat straciłem zaledwie 23s, a muszę przyznać, że wynik który uzyskałem 2 lata temu 14.19 to był niedosyt, ponieważ byłem przygotowany na bieg w granicach 14.05 - 14.10, ale przespałem.
A jeśli chodzi o tatę to nie rób tego, nie wszyscy są stworzeni do biegania.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Taki trening jak ostatnio to może nie taki problem. (oczywiście relatywnie do poziomu każdego biegacza) - ja bym też był w stanie wykonać coś podobnego dzień później - oczywiście relatywnie do moich możliwości, w moim tempie, mój dystans).
Ale nie czujesz Zbyszek jakichś problemów z regeneracją po jakimś mocnym treningu interwałowym?
Mocnym, to znaczy takim gdzie biega się odcinki po 3-5 minut (lub nawet krótsze) na stosunkowo nie długiej przerwie. Ja znoszę to makabrycznie a jestem od Ciebie młodszy o dwa lata.
zibi1966
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2010, 21:22
Życiówka na 10k: 29:06
Życiówka w maratonie: 2:19:32

Nieprzeczytany post

Wszystkie mocne treningi pozostawiają po sobie ślad w organiźmie, tylko nie wszyscy potrafią sobie z tym poradzić. Ja też mam problemy bo to wynika z tego,że się zrobiło kawał dobrej roboty na treningu. Jak wiesz największe problemy są z reguły 48 godzin po/przynajmniej ja tak mam/, ale nie chodzi oto abym się nad sobą rozczulał, ja mam plan do wykonania i go realizuję rany będę leczył po wykonaniu jego. Najgorszą rzeczą jest wmawianie sobie jaki ja jestem zmęczony, to mnie boli, to mnie boli. Mistrzowie rodzą się w bólach.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mam prośbę abyś napisał dokładnie co u Ciebie oznacza skrót SPR 15' ? znaczenie skrótu oczywiście znam - ciekawi mnie tylko co Ty robisz w tym czasie i z jaką intensywnością (trza brać przykład z lepszych ;) )

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No czyli można jednak robić I zakres po 4:00, bo wg wielu to jest za szybko. :)
rwJasiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 354
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:00
Życiówka na 10k: <35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Okazuje się.... że można i wiek nie jest absolutnie barierą. To daje nadzieje i pozwala wierzyć, że jeśli jest się bardzo zdeterminowanym można osiągnąć dosłownie wszystko.

Jestem bardzo ciekawy jaki tryb życia Pan prowadzi- czy poświęca się Pan tylko treningom czy są one tylko dodatkiem ? I najważniejsze... DIETA...
Z góry dzięki za odpowiedzi
zibi1966
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2010, 21:22
Życiówka na 10k: 29:06
Życiówka w maratonie: 2:19:32

Nieprzeczytany post

SPR - SPRAWNOŚĆ/GIMNASTYKA - ogólnie wykonuję ją po zakończonym treningu lub przed mocnym akcentem po wcześniejszej rozgrzewce biegowej.Nie zapominam oczywiście przed każdym treningiem o krótkim rozciągnięci się /3-5'/.
Pierwszą część wykonuję w lekkim truchcie wykonując ćwiczenia obręczy górnej i torsu: wymachy ramion w płaszczyźnie poprzecznej i czołowej, krążenia ramion w przód i w tył razem,pojedynczo i na przemian, skłony tułowia w przód z dotknięciem podłoża, kankan z wymachem kolan do przeciwnego biodra, przeplatanka boczna ze skipem A i B. Po zatrzymaniu: skręty tułowia z wymachem rąk w płaszczyźnie poprzecznej,krążenie bioder w prawo,w lewo; wymachy ramion w płaszczyźnie poprzecznej i czołowej z jednoczesnym pochylenie tułowia. Wykroki nóg z pogłębianiem, rozciąganie achillesa opierając się o drzewo, wymachy nóg w płaszczyźnie poprzecznej i czołowej, skręty tułowia stojąc tyłem do drzewa /ściany/. Kończę krążeniem głowy i napinaniem mięśni karku. WSZYSTKO POWTARZAM ŚR. 15 RAZY

Jeśli chodzi o trening jest to dodatek do życia , pracuję zawodowo 8 godz. jednak mam układ z Przełożonymi, że mogę trenować w czasie pracy /jestem instruktorem WF/.
DIETA- NIE STOSUJCIE ŻADNEJ DIETY PODCZAS PRZYGOTOWAŃ , DIETĘ STOSUJE SIĘ BEZPOŚREDNIO PRZED STARTEM 1-2TYGODNIE, BEZ JEDZENIA CIĘŻKICH POSIŁKÓW,SMAŻONYCH,FASTFOODÓW INNEGO CHOLERSTWA.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12442
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak wygląda u Ciebie temat siły biegowej? Masz jeden czy dwa okresy w sezonie, na robienie siły?
ODPOWIEDZ