Komentarz do artykułu "Salazar stosuje POSE z Ruppem i Farahem" - wywiad z Dr.Romanovem

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Grzesiek, mi sie zdanie na jego temat totalnie wywróciło po warsztatach. Przed warsztatami myślałem podobnie jak Ty (na jego temat, nie żony). Ale po warsztatach widzę, że gość doskonale zdaje sobie sprawę z kitu jaki wciska.

Trudno jest znaleźć publikacje, gdzie on byłby wymieniony jako współautor. Jest jednak szczególnie jedna ale ukrywana (przez niego) publikacja, która miała miejsce w 2005 roku.

Effect of a global alteration of running technique on kinematics and economy
George M. Dallam, Randall L. Wilber, Kristen Jadelis, Graham Fletcher, Nicholas Romanov

The global change in running mechanics associated with 12 weeks of instruction in the pose method resulted in a decrease in stride length, a reduced vertical oscillation in comparison with the control group and a decrease of running economy in triathletes.
Nicholas Romanov, originator of the ‘‘pose method’’, provided technical support in the application of his instructional techniques. However, the results of the study do not constitute endorsement of the method by the authors.


Chciałem się go o to zapytać, ale on sam w rozmowie przyznał, że ten koszt tlenowy rośnie więc pomyślałem, żeby może narazie tego tematu nie ciagnąć bo jeszcze mnie nie wpuści na warsztaty :) a byłem ciekawy jak te jego warsztaty wyglądają.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Romanov uważa, że zawsze ma rację, a jeśli Adam niez gadzał sie z nim, to traktował to (lub jego żona) jako atak personalny. Nie dziwię się, że wspomieni specjaliści od techniki biegu nie chcieli z nim dyskutować. U niego nie widać jakiejkolwiej otwartości na odmienne poglądy i nikt inny nie ma o niczym pojęcia, no chyba że zgadza sie znim (wtedy tylko jest plagiatorem jego ideii).

Zmęczyłem się czytając ten wywiad. :)
Krzysiek
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Buniek pisze:
Zmęczyłem się czytając ten wywiad. :)

ja TAKŻE
Slavcos
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 23 sie 2015, 12:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Takie podejście "wszystkowiedzące" naukowcowi nie przystaję!
Jego zawodnicy NIGDY, WSZYSCY nie mają kontuzji.
Po tym jednym zdaniu praktycznie dyskwalifikuje się jego metody jak poważne.

To jest absurd, a jak pada pytanie dlaczego wszyscy tego nie używają to pada 'lobby' pieniądze itd.

Straszne mi się nasuwa porównanie do tych wszystkich cudownych lekach opierających się na magnesach, jakiś prądach, oczywiście perpetuum mobile które blokują lobby paliwowe...
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

barcel pisze:
Buniek pisze:
Zmęczyłem się czytając ten wywiad. :)

ja TAKŻE
Ja nie dalem rade do konca przeczytac... Podziwiam Adama ze nie wstal i nie wyszedl po 10 minutach.

Ja przypuszczam ze ten biedny czlowiek (pokrzywdzony przez caly swiat) wie na temat techniki biegu bardzo duzo, ale to jak on to chce sprzedac jast tak beznadziejne, ze nie da sie tego sluchac/czytac.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tylko, że ten biedny człowiek ma na świecie 7 tys trenerów którzy szkołą koleje nieświadome owieczki. I ta indoktrynacja dotarla właśnie do Polski.
romanlo
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gość ma mocno pokręcone w głowie. Chce wyliczać matematycznie coś co ludzie potrafią od pra dawnych czasów, czyli biegać. Ja nie należę do jakiś sportowców czy wybitnie uzdolnionych ludzi na tej planecie a takiego trenera co mi wmawia kit z uśmiechem na twarzy to bym chyba uderzył w morde za naśmiewanie się z mojej inteligencji.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Tylko, że ten biedny człowiek ma na świecie 7 tys trenerów którzy szkołą koleje nieświadome owieczki. I ta indoktrynacja dotarla właśnie do Polski.
7000? On tak twierdzi?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, nie ma jak tego zweryfikować. Moze to przegieta liczba. Ale on od lat jeździ, naucza, certyfikuje. Poszukaj na YouTube a zobaczysz ze są jacyś inni niz on trenerzy którzy szerzą jego idee i nauczają.
romanlo
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 12 gru 2014, 10:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To czy ktoś jest dobrym trenerem czy nie weryfikują wyniki jego zawodników. Taki dr Romanov może sobie wymyślać w głowie różne urojenia, ale nikt o zdrowych zmysłach nie powinien mu powierzyć obiecujących zawodników. Ja z amatorskiego punku widzenia nigdy bym nawet nie podjął współpracy z kimś kto by mi wciskał jakieś POSE. A w tym wywiadzie chyba zaprzeczał poborowi tlenu co było głównym pomiarem postępu w książkach Danielsa jak się nie mylę. Tak więc pozdro.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zaprzeczał temu, że vo2max mozna poprawić.
U Danielsa wyznaczane jest vdot z testów biegowych a nie z poboru tlenu wiec jednak to są dwie rożne sprawy.
Co do fizjologii to akurat jest mi z nim częściowo po drodze.
tsk86
Wyga
Wyga
Posty: 94
Rejestracja: 08 lut 2010, 09:25

Nieprzeczytany post

A ja znam goscia, ktory po przejsciu pod skrzydla Romanowa poprawil sie w ciagu dwoch sezonow z 33:xx na 29 z malym hakiem :)

Serio serio.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

tsk86 pisze:A ja znam goscia, ktory po przejsciu pod skrzydla Romanowa poprawil sie w ciagu dwoch sezonow z 33:xx na 29 z malym hakiem :)

Serio serio.

pytanie, czy jakby trenował z innym trenerem (dobrym) to także by się nie poprawił. bo 33:xx to nie jest imponujący wynik, czyli praktycznie wcześniej nie trenował mocno. Miał predyspozycje, odpowiedni trening i ruszyło. Nic magicznego. Kwestia jak wiele jest takich osób.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

tsk86 pisze:A ja znam goscia, ktory po przejsciu pod skrzydla Romanowa poprawil sie w ciagu dwoch sezonow z 33:xx na 29 z malym hakiem :)

Serio serio.
Ale to chyba nie w Polsce?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ile było osób na tym seminarium?
ODPOWIEDZ