Komentarz do artykułu Szansa na rekord - poznaj tegoroczną trasę ORLEN Warsaw Marathon

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziabnąłem profil trasy

- na Spacerowej to się warto z aparatem fotograficznym ustawić :taktak:

... zastanawia mnie też szansa na burdel na 35-tym km: czołówka vs elita z planami na 6h
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
New Balance but biegowy
tajt28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 sty 2013, 16:09
Życiówka na 10k: 39:48 min
Życiówka w maratonie: 3:05:30
Lokalizacja: Polska B

Nieprzeczytany post

A tam. Spacerowa nie pozwoli na przegięcie z tempem na początku ;-). Toć Niepodległości w 2013 chyba tamtędy puścili. a ten 35 to bez przesady, to koło 6 od początku. Chyba zdąży nawet autobus zbierający maruderów.
Obrazek
zoraw9
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:30
Życiówka na 10k: 32.43
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trasa krzyżuje się na 7 i 35 kilometrze. Raczej żadnego, cytując kolegę ,,burdelu,, nie ma co się spodziewać, ponieważ czołówka biegnąc w tempie 3 minut na kilometr, pojawi się w tym miejscu po około 1 godzinie 45 minutach, a zawodnicy z końca stawki biegnąc w tempie około 9 minut na kilometr (takie tempo trzeba utrzymywać, aby ukończyć maraton w okolicach 6 godzin), wybiegną z tego odcinka trasy po najpóźniej 1 godzinie 5 minutach, czyli 40 minut wcześniej, niż pojawi się w tym miejscu pierwszy zawodnik maratonu :ble:
zoraw9
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:30
Życiówka na 10k: 32.43
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W tamtym roku podbieg na Orlenie był na 9 kilometrze i była to ulica Idzikowskiego, który profilem jest taki sam, co podbieg na ulicy Spacerowej, który również wypada mniej więcej w podobnym miejscu, czyli na 8 km. Zwycięzca uzyskał wynik 2:06,55, Heniu Szost 2:08,55, czyli wyniki przyzwoite, a można powiedzieć, że najszybsze na ziemi polskiej. Czyli nie ma co siać pesymizmu i szukać wymówek na wypadek słabszego wyniku. Kto będzie przygotowany na rekordowy wynik, to uzyska go.
A można poszukać innej opcji wbiegnięcia na górę, zostaję nam podbieg na ulicy Gąsek i Podgrzybków w Powsinie, podbieg na ulicy Idzikowskiego, ul. Dolnej, ul. Belwederskiej, Agrykola, ul. Myśliwiecka, a może Książęca. Pamiętajmy, że pomimo zmienienia trasy wymuszonej przez spalenie mostu Łazienkowskiego i tak pozostał jeden podbieg, czyli nie jest źle. Pamiętajmy, że nie można przez bieg sparaliżować komunikacji w Warszawie, bo media by miały przez tydzień temat do rozmów typu ,,KOLEJNY RAZ BIEGACZE SPARALIŻOWALI WARSZAWĘ,, I PRZEZ TO MIESZKAŃCY NIE MOGLI DOJECHAĆ DO GALERII HANDLOWYCH NA ZAKUPY- TRAGEDIA :spoko:
zoraw9
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:30
Życiówka na 10k: 32.43
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wstawiłem profile trasy maratonu Orlenu z roku 2014 i obecnego, który profil według Was jest ,,szybszy,, czyli lepszy dla uczestników?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Marek, A gdzie jest jakaś sugestia, że może być problem z atestem? Tzn z czego to wg Ciebie wynika?
Nigdzie nie jest to napisane dokładnie, a nie znam procedur atestowania tras. Skoro trasa się zmieniła, to musi być nowy atest - nie wiem ile trwa proces atestowania trasy (czy w ogóle rozróżnia się tutaj atestowanie krajowe od międzynarodowego? Poważnie pytam - nie wiem).
biegam ultra i w górach :)
zoraw9
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 31 maja 2011, 18:30
Życiówka na 10k: 32.43
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podczas Orlen Warsaw Marathon odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn i nasi najlepsi maratończycy będą chcieli uzyskać minima na Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce w Pekinie. To zapewne organizator niebawem przeprowadzi atest trasy i poinformuję o tym fakcie.

marek84 pisze:
Adam Klein pisze:Marek, A gdzie jest jakaś sugestia, że może być problem z atestem? Tzn z czego to wg Ciebie wynika?
Nigdzie nie jest to napisane dokładnie, a nie znam procedur atestowania tras. Skoro trasa się zmieniła, to musi być nowy atest - nie wiem ile trwa proces atestowania trasy (czy w ogóle rozróżnia się tutaj atestowanie krajowe od międzynarodowego? Poważnie pytam - nie wiem).
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

Na Youtube pojawil sie z film z przejazdu trasą OWM 2015
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
Awatar użytkownika
kadoel
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 18 lut 2015, 13:44
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:28:07

Nieprzeczytany post

Sprawdzałem pogodę na dziś i natknąłem się na coś takiego.. :szok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
le0n71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1712
Rejestracja: 24 lis 2011, 07:48
Życiówka na 10k: 40:28
Życiówka w maratonie: 03:24:00
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Nieprzeczytany post

Miejmy nadzieję, że ta prognoza się nie sprawdzi.
Obrazek

10km: 40:08, 08.03.2015 8 Bieg Kazików (bez atestu)
połówka: 1:30:01, 24.10.2015 2 PZU Cracovia Półmaraton
cały: 3:16:25, 26.04.2015 Orlen Warsaw Marathon
KOMENTARZE
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

Onet i AccuWeather pokazują dużo niższe temperatury na 25 kwietnia
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
Awatar użytkownika
Aelion
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 226
Rejestracja: 16 lis 2009, 17:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Erlangen

Nieprzeczytany post

równie dobrze możecie iść poczytać horoskop - taka sama sprawdzalność :)
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W miarę wiarygodnie (ale też nie ma pewności, że się sprawdzi) prognozę pogody można oszacować na 72 godziny w przód. Reszta to jest wróżenie z fusów, oczywiście w jakichś tam granicach bo wiadomo że w naszym klimacie w lipcu będzie w okolicach: 24stopnie +/-10, a w styczniu -4stopnie +/-10.
biegam ultra i w górach :)
akaen
Wyga
Wyga
Posty: 130
Rejestracja: 26 sie 2009, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wwa

Nieprzeczytany post

Szkoda że organizator nie przewidział możliwości zmiany (lub dodatkowego zapsania się na drugi dystans). Osoby które wcześniej zapisały się i opłaciły np. dystans maratonu (a z różnych powodów muszą z niego zrezygnować) nie mogą przenieść opłaty na dystans 10km (co jest z resztą zapisane w regulaminie). Niestety nie mogą też zapisać się (i opłacić) od nowa na 10km bo system tego nie przewiduje. Czyli jak zapisałeś się na maraton (a np. nie przygotowałeś się) to za karę dyszki też nie pobiegniesz ;-).
ODPOWIEDZ