Tajemnica izotonika.

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
squarePants pisze:Jakie konkretnie? W kilku aptekach nie byłem w stanie nic takiego dostać.
Popijam sobie orsalit. Nadaje się? Jest coś innego, bez zbędnej chemii, aromatów i słodzików?
PowerBar 5 Electrolytes
to dobry produkt, lecz drogi, mala tubka i jest 10 tabsow, ja bralem 2 tabsy jako jedna dawka, smak mango-owoc pasilfory

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
New Balance but biegowy
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

mareko pisze:
grzechu_wroc pisze:izotoniczność jest ważna jak walisz prosto w żyłę, jeśli przechodzi przez soki żołądkowe i miesza się z zawartością jelita to to jest tylko marketing i placebo
Kurcze coś w tym jest. masz jakieś potwierdzenie tego co piszesz?
też poproszę o jakieś artykuły, badania czy cokolwiek w tym temacie
5k-22'
10k-45'
21k-1:44'
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Crom pisze:
mareko pisze:
grzechu_wroc pisze:izotoniczność jest ważna jak walisz prosto w żyłę, jeśli przechodzi przez soki żołądkowe i miesza się z zawartością jelita to to jest tylko marketing i placebo
Kurcze coś w tym jest. masz jakieś potwierdzenie tego co piszesz?
też poproszę o jakieś artykuły, badania czy cokolwiek w tym temacie
Nie do konca tak jest.

Jesli cisnienie osmotyczne tresci jelitowej bedzie duzo wyzsze od tego w organizmie to uklady beda staraly sie zrownowazyc czyli do jelit bedzie sciagana woda z organizmu. Efekt: sraczka i odwodnienie :hej:

Wysłane z mojego SM-A510F .
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: Moze w Decathlonie zerknij?

Przykladowe produkty:
High5 Zero Calories Electrolyte Tabs
PowerBar 5 Electrolytes
Peak, MyProtein i inni tez maja cos podobnego.
Dziękuję za sugestie.
Kupiłem PowerBar 5 Electrolytes, 3 różne, bez kofeiny.
Zamówiłem tez z Decathlonu, Aptonia Hydra. http://www.decathlon.pl/napoj-w-pastylk ... 58700.html
To było łatwo dostępne.
Planuje też spróbować High5 Zero Calories Electrolyte Tabs, na ebay można kupić.

Niestety, trudno mi dogodzić. Kiedyś producenci mieli fazę na aspartam, teraz jest sukraloza. W ogóle, to fajnie byłoby mieć coś bez słodziaków. Na razie zostanę przy tym, może w międzyczasie coś jeszcze znajdę i dam znać.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Jeśli organizm toleruje, to zamiast "sztucznego" izotonika można napić się też mleka (zwłaszcza jeśli jest dostęp do prawdziwego mleka).

Ewentualnie sok wymieszany z wodą w proporcji 1:1.

Oba rozwiązania powinny zapewnić izotoniczność.
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Ja mam problemy z "przyjmowaniem" izotoników a na wodzie to daleko nie da się zajechać. Ostatnio spróbowałem na połówce popijać wodą z kokosa. Zapach i smak nie będę komentował bo mogą to czytać dzieci ale przyznam, że po ok. 5 minutach miałem bardzo fajny posmak w ustach. Żadnych dolegliwości żołądkowych i ogólnie było ok. Myślę, że warte rozważenia dla "twardzieli" smakowych :hahaha:

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

mackris pisze:Ja mam problemy z "przyjmowaniem" izotoników a na wodzie to daleko nie da się zajechać. Ostatnio spróbowałem na połówce popijać wodą z kokosa. Zapach i smak nie będę komentował bo mogą to czytać dzieci ale przyznam, że po ok. 5 minutach miałem bardzo fajny posmak w ustach. Żadnych dolegliwości żołądkowych i ogólnie było ok. Myślę, że warte rozważenia dla "twardzieli" smakowych :hahaha:
Zalezy z jakiego kokosa i z jakiego kraju pochidzi ta woda z kokosa.

Ja czasami mam wzdęcia po wodzie z kokosa jak za duzo wypije, ale wlasnie nje po kazdej.

A próbowałeś wody z drzewa klonowego badz brzozy?

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Crom pisze:
mareko pisze:
grzechu_wroc pisze:izotoniczność jest ważna jak walisz prosto w żyłę, jeśli przechodzi przez soki żołądkowe i miesza się z zawartością jelita to to jest tylko marketing i placebo
Kurcze coś w tym jest. masz jakieś potwierdzenie tego co piszesz?
też poproszę o jakieś artykuły, badania czy cokolwiek w tym temacie
Raczej należało by przedstawić artykuły, badania czy cokolwiek w tym temacie, które udowadniały by skuteczność izotoników.
mackris pisze:Ja mam problemy z "przyjmowaniem" izotoników a na wodzie to daleko nie da się zajechać.
Zdarzyło mi się kiedyś przekroczyć granicę 100 km w terenie pofałdowanym, a po płaskim pyknąłem 40. na 750 ml wody, bez podjadania. Tak więc wszystko zależy od definicji słowa "daleko".
Awatar użytkownika
mackris
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:50
Życiówka na 10k: 43:04
Życiówka w maratonie: 4:07:00
Lokalizacja: wg GPS

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze: A próbowałeś wody z drzewa klonowego badz brzozy?
Pijam wodę z brzozy ale tylko na wiosnę (sklepowa jest niepewna)
Niestety podczas biegu nie próbowałem - chyba mi nie posmakuje - ale warto spróbować.

...Myślę, że dam radę przebiec ten wyścig, to tylko o 2 dni dłużej. 5 dni. Biegałem za owcami przez 3 dni... Cliff Young
ODPOWIEDZ