Ból podczas biegania - wewnętrzna strona uda

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
dragonfly_pl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2014, 18:12
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: 3:42:59

Nieprzeczytany post

Cześć,

od jakiegoś czasu męczę się z dolegliwością, a być może ktoś z was miał coś podobnego i coś doradzi. Oto opis bólu:
- miejsce: wewnętrzna strona uda, na wysokości około 10-15cm pod kroczem. Jakbym miał podać dokładne miejsce to wydaje mi się że jest ta sama płaszczyzna gdzie jest mięsień rotujący nogę do wewnątrz. Albo inaczej: patrząc na nogę od przodu, ból występuje w miejscu gdzie kąt między mięśniem prostym uda a wewnętrzną stroną uda jest 45 stopni
- kiedy występuje: moment kiedy noga zakroczna jest odrywana od ziemi i rozpoczynam ruch przenoszenia jej do przodu. Również w momencie kiedy noga jest już pode mną i następuje kontakt z podłożem. Poza tym w czynnościach codziennych: kiedy staje na jednej nodze aby np ubrać buta - w momencie kiedy przenoszę ciężar na bolącą nogę oraz w momencie kiedy przestaje stać, czyli moment odciążenia.
- typ bólu: nie jest to ból jak np zakwasy, albo jakieś naciągnięcie mięśnia, które mogę wyczuć palcami i czuje że boli. Ten ból pojawia się znikąd, jak siedzę i dotykam nogę to nic. Charakter bólu jest ostry, jakby głębokie ukłucie, ostatnio miałem znieczulenie miejscowe w palec u stopy i ból był podobny - jakby rozrywanie od środka.

Co do tego czy udałem się do specjalistów: oczywiście, mam całe zestawy ćwiczeń PIR , stabilizacja, rozciągające itp. Próbowałem tejpów, chyba pomagały, ale też trudno powiedzieć czy to one czy akurat miałem lepsze dni. Tak czy siak, do tej pory słyszę tylko: "to chyba powięź", "to chyba przywodziciel", "to chyba od słabe mięśnie brzucha", robię co każą a co roku mam ten sam problem (rok temu też go miałem).

Dzięki za komentarze. Jeżeli znacie namiary na specjalistów w woj. małopolskim/śląskim który mogliby mnie uzdrowić to proszę o kontakt na priv
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Śląsk, jeden z lepszych w pl. Jak zainteresowany daj znać na priv.
ODPOWIEDZ