ból zewnętrznej części stopy

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
sunrise87
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2013, 10:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, zaczęłam biegać nieco ponad miesiąc temu. Pokonuję głównie odcinki o długości 5-7 km. Mój dotychczasowy rekord to tylko 9km przebiegnięte w sobotę. Biegam po asfalcie w butach Asics gel zaraca. Wczoraj po biegu na 6,4 km i rozciąganiu pojawił się u mnie ból zewnętrznej części stopy
stopa.JPG
.

Ból nasila się podczas chodzenia...zaobserwowałam, że gdy chodzę na palcach to w ogóle nie czuję tego bólu :lalala: Czym mam smarować tę nogę lub jakie robić ćwiczenia żeby ten ból minął ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
herson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1681
Rejestracja: 19 cze 2001, 10:04
Lokalizacja: już tylko okolice Krk i góry :)

Nieprzeczytany post

Zwykła maść przeciwzapalna kilka razy dziennie ( polecam naproxen, tani i skuteczny ), dodatkowo możesz masować stopę piłeczką tenisową lub większą ( wygodniejsza ) byleby twarda była. W ten sposób rozbijesz ból. Nie sądzę żeby to była kontuzja, bardziej organizm i aparaty przyzwyczajają się do biegania i coś tam może pobolewać
Awatar użytkownika
fizjo.biega
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 28 maja 2013, 20:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Jedna z hipotez to podwichnięcie kości sześciennej. Nierzadko zdarza się u biegaczy. Ta dolegliwość charakteryzuje się bólem w czasie obciążania i wrażliwością uciskową.
Tak jak wspomniałem to tylko hipoteza. Na odległość nie da się postawić jednoznacznej diagnozy!

P.S. Ładna biżuteria ;-)
sunrise87
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2013, 10:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

herson pisze:Zwykła maść przeciwzapalna kilka razy dziennie ( polecam naproxen, tani i skuteczny ), dodatkowo możesz masować stopę piłeczką tenisową lub większą ( wygodniejsza ) byleby twarda była. W ten sposób rozbijesz ból. Nie sądzę żeby to była kontuzja, bardziej organizm i aparaty przyzwyczajają się do biegania i coś tam może pobolewać
Dzięki, muszę wybrać się do apteki i kupić tę maść, piłeczki tenisowe mam także z tym nie będzie problemu :) Tyle, że dziś mam wrażenie, że ból rozchodzi się na całą stopę i czuję tam jakieś mrowienie..może to efekt wczorajszych zimnych okładów... :lalala:

fizjo.biega tez mi się podoba ta stopa i biżuteria, ale to nie moja stopa niestety :P znalazłam te zdjęcie i zaznaczyłam gdzie mnie boli hehe :hejhej:
xxyxxxyxx
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 01 wrz 2013, 00:51
Życiówka na 10k: 48:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miałem identyczne objawy jakie opisujesz. Maść przeciwzapalna i piłka tenisowa załatwiły sprawę. Leczyłem to 6-7 dni.

PS. Ładna stópka :-)
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Stopa bez czarnego paznokcia nie jest ładna :)
Awatar użytkownika
850
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 03 cze 2013, 20:39
Życiówka na 10k: 45 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jedz_budyn pisze:Stopa bez czarnego paznokcia nie jest ładna :)
Jak rozmiar buta dobrze dobrany to czarnych nie ma :hej:
Kiedys biegnac po chodniku, takim z plyt trafilem ta koscia w ich laczenie, jedna z plyt wystawla w gore jakies dwa cm. I tez bolalo, masci nie pomagaly, noga puchla. Bol byl taki ze nie szlo spac, wiec w nocy wycieczka na pogotowie, ale po dwoch dniach dopiero. A tam po rentgenie szok, bo bylo to zlamanie. Twoj post jest z listopada ,wiec opewnie juz sie wyleczylas, ale chcialem zwrocic uwage na to zeby nie bagatelizowac czasami lekkich ,wydawac by sie moglo uurazow. Przepraszam za brak polskich znakow i literowki ,ale pisze z jakiegos dotykowego cudaka co w kwadraciki ciezko trafic :sss:
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Mój fizjo mówił że bieganie z boląca kością sródstopia szybko kończy się złamaniem.
ODPOWIEDZ