Leczenie falą uderzeniową

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
dzasta92
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2010, 22:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam chcialabym sie dowiedziec cos wiecej na temat fali uderzeniowej? Ktos kiedys stosował? Niedawno swierdzono u mnie kolano skoczka i zastanawiam sie czy to mi pomoze?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Jakiś czas temu w komentarzach w moim blogu napisałam coś takiego:
To niewiarygodnie, ale, chwilowo NIE BOLI :)

Byłam dziś na pierwszym z zapisanych zabiegów. Powszechnie nazywano to w przychodni "młoteczkiem". Jest to terapia falą uderzeniową. Pani posmarowała mi podeszwę stopy jakimś mazidłem, coś tam przyłożyła i prosiła bym mówiła czy boli czy nie (takie ciepło-zimno :) ). Początkowo nic się nie działo, ale jak najechała na miejsce zapalne, to rzeczywiście zabolało. Nie był to może jakiś nieznośny ból, ale jednak wyraźny. Trochę poznęcała się nad tym chorym miejscem i skończyła. Do domu wróciłam, bez śladu bólu! Za każdym razem jak wstaję z fotela, to stawiam stopę z przyzwyczajenia bardzo ostrożnie, ale po pierwszym kroku okazuje się, że nie boli.
Mi pomogło :).
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
dzasta92
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2010, 22:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aha a miałaś tylko jeden zabieg? Musiałaś prestac trenowac prze jakis okres czy od razu po zabiegu powrocilas do biegania? Mozesz mi jeszcze napisac jaki koszt jest tego zabiegu? Z gory dziekuje za odp :)
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Miałam zapalenie rozcięgna. Przeszło mi po jednym zabiegu. A sam zabieg był dość drogi, ale teraz już nie pamiętam ceny.

Sama byłam sceptycznie nastawiona, ale tonący brzytwy się chwyta, a mi bardzo zależało na szybkim wyleczeniu. Po zabiegu szybciutko wróciłam do biegania.

Zdrowia życzę :usmiech:
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Napalcumakał
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 20 lip 2010, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja miałem 3 takie zabiegi w galenie na kolano ale ja miałem jakis stan zapalny i nie dąło sie go wyleczyc i tera jest super nic nie boli
koliber
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 18 maja 2010, 13:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja miałem 5 zabiegów po 100zł każdy w Katowicach os. Bażantów pomijając cenę to efekt był super -polecam zdecydowanie.
teraz urządzenie takie mają także w Galenie( Bieruń) ale cena chyba taka sama jak w katosach
Obrazek
Napalcumakał
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 20 lip 2010, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak cena jest taka sama no ale było warto
grzesiek7009
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nisko

Nieprzeczytany post

Mi zdecydowanie pomogło na ból golenia tzw shin splint, po wielu nieudanych terapiach ta okazała się skuteczna.
rynio1975
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:25
Życiówka na 10k: 00:37:30
Życiówka w maratonie: 02:55:54
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Witam, nie ukrywam, że wiążę z ta terapią BARDZO duże nadzieje. Od 2 miesięcy zmagam się z zapaleniem rozcięgna. Fonoforeza i laser nie pomogły (i raczej nie było na to szansy, bo ni e przerwałem biegania, zresztą za aprobatą lekarza ;). Opiszę wrażenia po pierwszym zabiegu.
Awatar użytkownika
F@E
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2302
Rejestracja: 16 paź 2009, 17:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Na stany zapalne stosuje się Jonoforezę i powinno starczyć.
spod anody: acetylocholina, jad pszczeli, histamina, nowokaina, wapń, cynk, lidokaina, adrenalina, streptomycyna, neomycyna;
spod katody: diklofenak, heparyna, kwas salicylowy, ketoprofen, jod, imidazolina, hydrokortyzon, prednizolon, penicylina

a że nie przechodzi to wina leży po stronie pacjenta.

pzodro
"Wizja bez działania jest marzeniem, działanie bez wizji jest koszmarem"
bba
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 29 cze 2010, 07:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak ta jonoforeza działa ? Bo moje doświadczenia są takie, że jak diklofenak miał pomóc to pomagał bez względu na to czy stosowałem z jonoforezą czy bez.
rynio1975
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:25
Życiówka na 10k: 00:37:30
Życiówka w maratonie: 02:55:54
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Byłem wczoraj na fali. Zabieg pierwszy z sześciu zaleconych. Mam wrażenie, że metoda jest okaże się skuteczna. Dziś dolegliwości są znacznie mniejsze, choć w dalszym ciągu się utrzymują . Zastanaiam się, jaka będzie reakcja organizmu w kolejnych dniach. Kolejny zabieg mam w czwartek (częściej nie można).
Myślę, że poziom bólu pojawiającego się w trakcie zabiegu uzależniony może być od stopnia zaawansowania schorzenia/urazu. Mnie bolało potwornie, ale chcę wrócić na ścieżkę jak najszybciej, więc zagryzłem zęby i dałem radę :spoko: .
Ja wykonywałem zabiegi w Warszawie w Centrum Medycyny Sportowej na Wawelskiej . Wiem, ze prowadzą je też w CM Damiana. Innych miejsc w stolicy nie namierzyłem, ale nie poświęciłem temu wiele czasu. Kolejek nie ma, a cena waha się pomiędzy 80 (CMS) a 100 (Damian) za zabieg. Konieczne skierowanie od ortopedy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciej.zaczkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2011, 11:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja miałem 3 zabiegi z fali na zespół mięśnia piszczelowego przedniego. Robiłem rok temu i od tej pory nie czuję w ogóle bólu także polecam. Ja robiłem w Krakowie u doktora Więcka na Nowej Hucie. Nie pamiętam już, ile płaciłem, ale z tego co pamiętam, ani drogo, ani tanio. Zresztą tak naprawdę jeśli zabieg jest konieczny to trzeba zagryźć zęby i go zrobić. Co do bólu to ja też myślę, że ból podczas zabiegu zależy od tego, jak duży jest uraz. Mnie podczas zabiegu bolało całkiem mocno, ale jakoś dałem radę.
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Przynajmniej dwa posty, które pokazały się jednego dnia, napisane przez osoby zarejestrowane dzisiaj. Oba wychwalające dr Więcka. Jest to bardzo podejrzane (moim zdaniem). Tym bardziej, że słyszałam już bardzo złe opinie na temat tego lekarza. I na temat jego rehabilitantów również. Podobno jest tam tylko jedna kompetentna osoba. Przepraszam, że tak ostro, ale strasznie nie lubię takich ukrytych reklam.
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Awatar użytkownika
maciej.zaczkowski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2011, 11:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miałem zabiegi i jest okej, więc dlaczego miałbym się tym nie podzielić. Twoja opinia na temat tego lekarza jest inna niż moja i w porządku ;) A gdyby mieli mi płacić za pisanie na forach to byłbym chyba najszczęśliwszym człowiekiem na świecie ;p W każdym razie - fajnie, że czuwasz nad tym, żeby na forum nie było ukrytych reklam, ale tak jak inni przede mną w tym wątku, tak ja wyraziłem swoją opinię i tego lekarza polecam. Z niekompetencją się tam nie spotkałem, może trafiłem właśnie na tę jedną kompetentną osobę, o której piszesz ;)

bba pisze:Jak ta jonoforeza działa ? Bo moje doświadczenia są takie, że jak diklofenak miał pomóc to pomagał bez względu na to czy stosowałem z jonoforezą czy bez.
Jonoforeza działa tak, że smaruje się elektrody lekiem w postaci maści, przykłada do chorych tkanek i za pomocą prądu stałego wprowadza ten lek do tkanek (leki mają określone ładunki, więc przypisuje się je do danej elektrody tak, żeby zostały przyciągnięte) :)
ODPOWIEDZ