Bieganie z obciaznikami w rekach. Ktos biega badz biegał z c

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Czy ktos biega wybiegania z obciaznikami w rekach?
Np 2x 0.5l wody na poczatek. Potem 2x 1 litr wody. Badz obciaznikami na nadgarstkach.

Czytalem kiedys ze dobrze to wyrabia sile ramion i dynamikę podczas jesienno-zimowych przygotowan.

Wiem, teraz jest wiosna.

A moze ktos tak kiedys biegal, i moglby sie podzielic spostrzeżeniami na temat takiego treningu?

Lecz podobno traci sie ten luz i relaks podczas biegu, i cialo jest bardziej spięte i nastepuje kiepska biomechanika ruchu.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Daj sobie spokój z tymi pierdołami. To jest dobre dla crossfitu i innego kalectwa biegowego.
Jak chcesz poprawić dynamikę biegu machając ciężarkami? Poprawisz co najwyżej dynamikę machania ciężarkami. Tak to działa.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Ja biegałem, próbowałem przynajmniej, ale mało systematycznie, tak że o wpływie na poziom biegowy trudno mówić.

Spostrzeżenia:
- mam ciężarki 2 x 0,5 kG - zakładane na kciuk i owijane na rzep wokół nadgarstka
dokładnie takie jak te: http://allegro.pl/obciazniki-na-nadgars ... 66933.html
- jest odczuwalny wzrost intensywności, szczególnie po kilku kilometrach, na początku nie czuć specjalnej różnicy ( przy w/w masach),
- mocno pocą się dłonie i nadgarstki - i nie ma jak wytrzeć,
- miałem ciągle dylematy kiedy to zabierać, bo na akcenty - nie, na długie wybieganie (25+) - też raczej nie (przynajmniej na początku), biegi regeneracyjne - to powinna być regeneracja itp. itd.
- trzeba w to wchodzić stopniowo i dozować dystans i tempo,

Tutaj jest wpis entuzjasty tej metody:
https://treningbiegacza.pl/bieganie-z-c ... er+12%2F15
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Wlasnie, to kiedys czytalem.
Czyli lepiej nie biegac. Tylko będzie przeszkadzac.
Myslalem, aby na stadion brac i biegać z tym na rozgrzewkę. Ale chyba nie bede eksperymentowal.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Najpierw trzeba sobie poradzić z własnymi rękami, czyli pracować nad poprawą koordynacji ruchowej i radzeniem sobie z przeciążeniem w fazie podporu. Celem obciążania rąk jest przede wszystkim wzrost zmęczenia. No to czy nie lepiej pracować nad wyższym tempem i się w ten sposób męczyć? Ciężarki wprowadzają dodatkowy czynnik usztywniający. Korpus zamiast uczyć się współpracy z nogą podporową, musi kontrować ciężarki. W efekcie pojawia się wzmożone napięcie góry i pogorszenie czucia.
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

Próbowałem ciężarków polkilowych na nadgarstku żeby lepiej wyczuwac bezwładność ruchu i pracować nad jego optymalnoscia, bo ręce mi chodzą strasznie pokracznie.
Niestety nie za bardzo zadziałało. Ruch ramion po prostej mi jakoś nie leży.
ODPOWIEDZ