Teraz jest Cz, 18 grudnia 2014, 00:46

Strefa czasowa: UTC

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Nowy postNapisane: So, 10 marca 2012, 22:56 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Lubi biegac ma dopiero 7 lat uwiebia zawody krztaltuja jego charakter ale czy ktos byl by w stanie podpowiedziec mi jak pokierowc jego treningami mamy mozliwosc biegania czesto w zawodach mieszkamy w USA jest members USATF i jesli chodzi o to to jakos sobie poradzimy tylko jak pokierowc nim na przyszlosc lubi dystans 400m 800m a na jesieni w crosie bral udzial w zawodach na 2km jedyne co mnie niepokoi to ze jesli daje zbyt duzo ze siebie zaczyna go przytykac chodzi o oddech, zmeczenia nie widac u niego nigdy thanks Felix

Nowy postNapisane: So, 10 marca 2012, 23:27 
Redaktor Naczelny

7 letnie dziecko powinno mieć absolutny zakaz treningów.

Komentarze

Nowy postNapisane: So, 10 marca 2012, 23:36 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Niech dziecko a nie rodzice decyduje co mu sprawia przyjemnosc.

Innymi slowy, niech dziecko bedzie dzieckiem a nie lekarstwem na niespelnione ambicje rodzicow.

Mam corke w liceum i choc bardzo jej kibicuje w szkolnej druzynie przelajowej, ona ma prawo do wlasnego wyboru.

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0

Nowy postNapisane: So, 10 marca 2012, 23:56 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

dziekuje za szybka odpowiedz sens w tym jest taki ze syn to naprawde lubi ostrego treningu jemu nie daje kilka kuleczek na stadionie chodzi mi zeby sie niezniechecil a miec przygotowany plan na przyszlosc o dziwo im wiecej" sobie pobiega jest pozniej bardziej skoncentrowany i na moje szczescie zapomina o TV czy Video grach

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 07:36 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Niech lepiej nie biega zbytnio, a na pewno już nie trenuje. Ciało jest jeszcze nierozwinięte, ciągle rośnie i złapie jakiś uraz i co ? ;/
Ja ja byłem w 2 klasie podstawówki biegałem od kolegi kilometr dziennie tak żeby było szybciej i mama nie krzyczała i w 4 podstawówce miałem 2 miejsce w jakimś przełaju na 700m. Niech własnie sobie tak biega jak lubi kilometr nie wiecej ze 3x w tygodniu, jak będzie miał z 10lat to dopiero pomyslisz o czyms konkretnym dla małego dziecka. Nie ma co ryzykować, apetyt ciągle bedzie mu rósł jak tak lubi biegac ;)

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 13:00 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ja sie nie znam..
ale.. mówicie NIECH NIE BIEGA..
a widzieliście najsilniejszych braci świata? jeden ma 7 drugi 5 lat..
trenują. tylko tata ich nie zmusza.. sami chcą..
http://niewiarygodne.pl/gid,14305621,im ... caid=6e127

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 13:16 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

dziekuje za uwagi faktycznie jest to jeszcze caly czas maly czlowiek ale nie chce go zniechcecac zwlaszcza ze jakies jego wyniki mocno go motywuja

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 13:28 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Raul, dzieci w tym wieku mówią, że chcą... ale ich chcenie wynika z różnych powodów...

Naturalną cechą dzieci jest ruch. Nawet gdy siedzą przy stole, to ciałko pracuje. Ale czym innym jest ganianie po podwórku, podczas zajęć sportowych. A czym innym regularny trening.

Raul7 napisał(a):
tylko tata ich nie zmusza.. sami chcą..

Zerkam na moich synów. Moim zdaniem, ich chęć do biegania, wzmacnia fakt, że ja biegam. Też ich nie zmuszam, ale dzieci w tym wieku nasiąkają jak gąbki. Działają często poprzez naśladownictwo. Nie muszę im kazać... Wystarczy, że widzą, że coś robię i mam w tym fun...

Na tej samej zasadzie chcą pływać, chcą jeździć na nartach zjazdowych, jeździć na rolkach, łyżwach... Latem w taki naturalny sposób pojawia się tenis, siatkówka...
Rowery... już nie wystarczają im familijne wyprawy wałami.... Pytają o pedały spd i możliwość wyjazdu w teren 'bo tata'

Mój starszy syn lubi biegać. Wiem, że jest wytrzymały. Do tego jest ambitny i bardzo chciał startować w biegu.
Sytuacje gdy rzekł 'jestem zmęczony' można policzyć na palcach... i najczęściej były to sytuacje, gdy np.: oczekiwałam od niego uporządkowania w pokoju ;-)

Felo, moi synowie mają sport każdego dnia.
Różne dyscypliny i na poziomie ogólnorozwojowych zabaw.
Są w tym sporty indywidualne i gry zespołowe.
Każda aktywność oddala ich od tv i komputera.

Bardzo podoba mi się takie podejście, w szeroko rozumianej edukacji, w którym to do mniej więcej 10 roku życia pozwalamy dziecku rozwijać się szeroko. Próbować wielu rzeczy, bez ukierunkowania na jeden program/cel/dziedzinę.

Mam wrażenie, że dziecko które będzie biegało... a innego dnia popływa na basenie... kolejnego dnia pogania za piłką... pojeździ na rowerze... I tak w trakcie jakichś zawodów osiągnie dobre rezultaty. W każdym razie nie pchałabym się w plany treningowe... ale to ja i mój punkt widzenia :-)

Powodzenia!

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 17:02 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Z całym szacunkiem dla osób, które się tutaj wypowiedziały, ale chyba powinieneś szukać pomocy gdzie indziej. Mieszkacie w USA młody jest członkiem USATF więc raczej tam powinieneś szukać pomocy. 7 lat jest to idealny wiek na rozpoczęcie kariery, wystarczy poczytać w jakim wieku wielcy mistrzowie rozpoczynali swoje przygody ze sportem. Jeżeli młody będzie mądrze prowadzony może naprawdę zajść daleko. Kto wie, może będzie kiedyś z niego polsko-amerykański mistrz olimpijski :oczko:

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 17:59 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Tak jest czlonkiem USATF i dzieki temu czesto mamy okazje uczestniczyc w roznych zawodach z jego rowiesnikami dlatego wspominalem ze zaplecze mamy doskonale widze ze i syn ma talent i ochote co mnie dodatkowo mobilizuje zeby tego nie zatracic , jest tutaj wielu zyczliwych ludzi ale czesto wspominaja ze na prawdziwe treningi jest troche wczesnie , poki co 3, 4 razy w tygodniu idziemy pobiegac na stadion albo do parku na okolo godziny kazdym razem i wlasnie tutaj chcialbym sie czegos dowiedziec na co zwrucic uwage aby nie nabrac jakichs zlych nawykow na przyszlosc thanks Felix z Yonkers USA

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 18:54 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Na ogólnym forum można jedynie przeczytać czyjąś wypowiedź pt.: ja-i-moje-widzimisię... Na odległość nikt raczej, nie doradzi. Nawet specjaliści czytając tylko czyjś wpis na forum wzbraniają się od wiążących opinii.
A i tak decyzja należy do rodzica i dziecka. :-)

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 19:44 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

jak na razie nigdy nieprzytrafilo sie nam nic na sile zaden trening czy zawody trktujemy to jak dobra zabawe

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 20:05 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

ja się wypowiem moje syna 8 letniego prowadze od 6 roku życia.

1. stosuj inne aktywności sportowe gdzie praca jest na mniejszych tętnach np. wycieczka rowerowa.
2. załóż synowi pulsometr jak się bawi biega z chłopakami po podwórku rozrabia i zachowuje sie intynktownie zobaczysz jakie ma tętna w takim spokojnej zabawie. bedziesz miał odniesienie jak mocbe sa jego treningi i starty.
3. odpuuuuść całkowicie zawody gdyz syn sie za mocno wyujuezdza i jak sam u mówiusz sie duuuuuuuuuuuusi.
4.chodz a basen zabawy tam różne aktywnoc naturalna.
5. nie nakrecaj sie syn twój nie wygra zadnego biegu jako dorosły ................ rozumiesz.
6. wycisz jego i siebie.
7. wiem że go kocharz.................... ale przesadasz.
8. dam ci przykład mój syn ma 8 lat jest cieżki masywqny po mnie na zawodach na 1350 metrów jak miał 7,5 roku pobiegl w tepie 6.30 min/km...................... a wiesz jak biegamy treningi 1,3 - 2 km w tempie 7.30-8.15 min/km
oprócz tego basen kolarstwo chodzenie po górah.

Tompoz

mój blog komentarze
www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=20270&start=15

Nowy postNapisane: N, 11 marca 2012, 20:09 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

W tym wieku najlepsza jest ogolnorozwojowka.

Akurat w Stanach na roznorodnosc sportu dla dzieci nie mozna narzekac.
Z pewnoscia za wczesnie na ligi szkolne, bo nie wszystkie middle school sa zorganzowane sportowo, nie mowiac o elementary.

Ale zajecia ze sportow zespolowych, rozne sale cwiczen, jak np. karate sa wszedzie.

Do tego dochodza inne sporty jak np. kolarstwo.
Niech sie chlopak bawi we wszystko i poznaje roznorodnosc sportow.

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0

Nowy postNapisane: Wt, 13 marca 2012, 14:20 
Stary Wyga
Stary Wyga

Powaliło mnie!!!
Kolego Tompoz, można robić błędy, czy nie używać polskich znaków, ale to co Ty wprawiasz, to już jest masakrowanie ludzkiej godności!!! Może umówisz się z synem, że w ramach rewanżu za trenowanie go, pomoże Ci w kwestiach językowych??

Co do samego tematu, to ja bym małego nie zniechęcał. Niech startuje, niech uczy się rywalizacji ale faktycznie w kwestii treningu najlepiej byłoby się zdać na trenera, którego macie na miejscu. Na pewno więcej mądrego powie, niż my tutaj na forum.
Powodzenia!!!

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC