debiut w maratonie w 3:30 - plan

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
human
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 04 lut 2009, 10:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piaseczusetts

Nieprzeczytany post

Hej, biegam już od ok. 2 lat ważę 90kg i zamierzam we wrześniu zmierzyc się z królewskim dystansem :) Może ktoś by zechciał mi podpowiedziec jak to zrobic :) prostym, chłopskim planem treningowym tzn. bez tych OWB1,2... itd. Biegam głównie w Kabatach (Ursynów płd.) chętnie pobiegam z kimś kto by się szykował na czas 3:30 - TO MÓJ CEL !

ze sportowym pozdrowieniem
New Balance but biegowy
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na podstawei czego oceniasz że jesteś będziesz wytrenownay na 3.30 w maratonie. Wazysz 90 kg moze masz 190 cm wzrostu. Jakei masz aktulane rekordy na np. 10 km.

Tompoz
Tompoz
Awatar użytkownika
Shoegazer91
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 203
Rejestracja: 19 lut 2010, 00:27
Życiówka na 10k: 00:39:30
Życiówka w maratonie: 03:21:34
Lokalizacja: Wejherowo

Nieprzeczytany post

Dużo długich wybiegań, treningi siłowe(długie podbiegi, ćwiczenia w domu) i wybiegania z prędkością maratońską czyli w tym wypadku 5'/km żeby kształtować wytrzymałość na długie bieganie w tym tempie. Zainteresowało mnie ten post bo zaczynam przygotowania do swojego drugiego maratonu w sierpniu i też będę celować w 03:30:00.
10km: 00:39:30 (maj 2013
Półmaraton: 01:32:50 (lipiec 2013, trening)
Maraton : 03:21:34 (sierpień 2013)

Cele: maj 2015 10km <38min
rufuz

Nieprzeczytany post

Jesli to ma byc debiut w maratonie to polecam najpierw realnie spojrzec na wlasne mozliwosci. Na 3:30 to juz trzeba raczej biec a nie truchtac. Ile razy przebiegles przez te dwa lata dystans chociazby 20km na jednym treningu ? Jak ktos napisal wczesniej, skad wiesz ze dasz rade na 3:30 ?

Pozdrawiam :ble:
human
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 04 lut 2009, 10:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piaseczusetts

Nieprzeczytany post

tompoz pisze:na podstawei czego oceniasz że jesteś będziesz wytrenownay na 3.30 w maratonie. Wazysz 90 kg moze masz 190 cm wzrostu. Jakei masz aktulane rekordy na np. 10 km.

Tompoz

hmm, właśnie po to wysyłam prośbę o podpowiedź jak mam się przygotowac, aby osiągnąc 3.30
co do wzrostu to muszę Cię rozczarowc - poniżej 180 cm
a na 10km w tym roku pobiegłem 42min - to jest szansa ?

ze sportowy pozdrowieniem
bati
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak trenujesz w tej chwili, ile razy, kilometraż tygodniowy, jak wygląda długie wybieganie?
Czy biegałeś coś dłuższego niż 10km np półmaraton?
mikistal
Wyga
Wyga
Posty: 120
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:56
Życiówka w maratonie: 3:36:52
Lokalizacja: Wielkopolska

Nieprzeczytany post

wynik na 10km nie daje dobrego czasu na maratonie ja tez sie własnie szykuje ostatnio biegłem II zakres tetno sr/170 14km po 4min/km i nie wiem czy dam rade pobiec 3:10
Jestem szczesliwym ojcem Kacperka:* 8.11.2010r
10km-36:27-2011r
21,097km-1:29:25-2011r
5km-17:39-2011r
42,195km-3:36:52-2011r
human
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 04 lut 2009, 10:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piaseczusetts

Nieprzeczytany post

bati pisze:A jak trenujesz w tej chwili, ile razy, kilometraż tygodniowy, jak wygląda długie wybieganie?
Czy biegałeś coś dłuższego niż 10km np półmaraton?

Na tym etapie kilometraż tygodniowy nie jest za duży, bo przeplatam to rowerem ze względu na 4 dniową wycieczkę w środku czerwca. Ostro :) to chcę ruszyc po czyli pod koniec czerwca.
Ukończyłem 3 półmaratony - ostatni w marcu br.

p.s. biega ktoś w Kabatach ?

ze sportowym pozdrowieniem
bati
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 232
Rejestracja: 27 sty 2011, 13:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ile pobiegłeś w tej połówce? Masz tylko 3 miesiące i to jest trochę mało czasu. Pod maraton na 3:30 musisz mieć trochę kilometrów w nogach, a ciężko jest bardzo znacząco go zwiększyć. Normalnie te 3 miesiące powinny być poprzedzone nabijaniem kilometrów, a ty luzujesz i startujesz z niskiego pułapu.
rufuz

Nieprzeczytany post

Kolego bede szczery, no bo ktos w koncu musi, moim zdaniem przy takim treningu i takiej budowie nie jestes w stanie pobiec nawet ponizej 4:50 jesli w ogole dobiegniesz do mety. Sorry za zaszczerosc ale maraton to nie jogging na 10km, czasem mozna sobie zrobic wiecej krzywdy niz dobrego. Na razie pobiegalbym te sezon cos krotszego, popracowal jeszcze troche i w nastepnym sezonie zaatakowal 42 km. Moim, amatorskim zdaniem, powinienes zmienic tez podejscie do treningow, bo z obecnym to blado bedzie nawet w nastepnym sezonie nie mowiac juz o 3:30. Na Twoim miesjcu zastanowil bym sie co jest celem, czy zaczac biegac regularnie maratony czy tez moze raz w zyciu pokonac 42km lub tez moze jogging dla dobrego samopoczucia.
Jeszcze raz sorry za szczerosc :ble:

Pozdrawiam :ble:
DariaB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 295
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

the rule of thumb w przepowiadaniu wyniku maratonu
czas z polowki x 2 + 10-15min

Tylko pamietaj maraton to NIE dwie polowki. Nie celuj w czas tylko w ukonczenie, to wiecej niz bieg, to strategia tempa, nawadnianie, odzywianie itd. 3 miesiace to troche malo na solidne przygotowania. Ukonczysz pewnie ukonczysz, tylko nie fiksuj sie na czasie bo sie mozesz rozczarowac. Malo znam 90kg maratonczykow, a znam ich sporo, ktorzy w takim czasie robia maraton. To duzo masy to uniesienia przez 42km.
"You don't stop running because you get old. You get old because you stop running..."
Jack Kirk aka. Dipsea Demon
DariaB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 295
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

the rule of thumb w przepowiadaniu wyniku maratonu
czas z polowki x 2 + 10-15min

Tylko pamietaj maraton to NIE dwie polowki. Nie celuj w czas tylko w ukonczenie, to wiecej niz bieg, to strategia tempa, nawadnianie, odzywianie itd. 3 miesiace to troche malo na solidne przygotowania. Ukonczysz pewnie ukonczysz, tylko nie fiksuj sie na czasie bo sie mozesz rozczarowac. Malo znam 90kg maratonczykow, a znam ich sporo, ktorzy w takim czasie robia maraton. To duzo masy to uniesienia przez 42km.
"You don't stop running because you get old. You get old because you stop running..."
Jack Kirk aka. Dipsea Demon
human
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 04 lut 2009, 10:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piaseczusetts

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Kolego bede szczery, no bo ktos w koncu musi, moim zdaniem przy takim treningu i takiej budowie nie jestes w stanie pobiec nawet ponizej 4:50 jesli w ogole dobiegniesz do mety. Sorry za zaszczerosc ale maraton to nie jogging na 10km, czasem mozna sobie zrobic wiecej krzywdy niz dobrego. Na razie pobiegalbym te sezon cos krotszego, popracowal jeszcze troche i w nastepnym sezonie zaatakowal 42 km. Moim, amatorskim zdaniem, powinienes zmienic tez podejscie do treningow, bo z obecnym to blado bedzie nawet w nastepnym sezonie nie mowiac juz o 3:30. Na Twoim miesjcu zastanowil bym sie co jest celem, czy zaczac biegac regularnie maratony czy tez moze raz w zyciu pokonac 42km lub tez moze jogging dla dobrego samopoczucia.
Jeszcze raz sorry za szczerosc :ble:

Pozdrawiam :ble:
No wreszcie... dzięki za szczerośc :) tylko o jakim treningu Ty mówisz ? Wyżej dopiero pytam o właściwy trening...

ze sportowym pozdrowieniem
human
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 376
Rejestracja: 04 lut 2009, 10:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piaseczusetts

Nieprzeczytany post

Santiago pisze:
human pisze:chętnie pobiegam z kimś kto by się szykował na czas 3:30 - TO MÓJ CEL !
na 2013/2014 rok to może wyjdzie a tak to pobiegaj i nabiegaj dobry wynik na 5/10km i będzie gitara :uuusmiech:

a jaki Twoim zdaniem to będzie dobry wynik na 5/10km ?
Myślę, że bardziej realne to będzie jak w połówce wynik będzie dobry to 42 też pójdzie dobrze...


ze sportowym pozdrowieniem
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie nie pójdzie. Żeby ze spokojem nabiegać 3:30 musisz mieć zimę w nogach, dobrą wytrzymałość i dychę robić max w 42 minuty.
ODPOWIEDZ