Komentarz do artykułu Ile zapłacisz za życiówkę ? [badanie]

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Za darmo to można sobie samemu zrobić dobrze. Seks jest płatny a tylko ten pozamałżeński tańszy.
New Balance but biegowy
piotrek90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Admin

Nieprzeczytany post

małymiś pisze:Za darmo to można sobie samemu zrobić dobrze. Seks jest płatny a tylko ten pozamałżeński tańszy.
Dobre! :hahaha:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

piotrek90 pisze:Płacić za życiówkę, to jak płacić za sex. Sorry. :hej:
Mlody jesteś... dużo nie wiesz... może kiedys... jak cie życie nauczy.
goike
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 23 sie 2013, 08:14
Życiówka na 10k: 42 min 05 sek
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Nie wiem co wyniesie z niej "przeciętny biegacz amator", być może wyniki tej analizy będą tylko dla tych "nieprzeciętnych".
Mam taką naturę, że wiele mnie rzeczy interesuje. Tym razem zainteresowało mnie ile ludzie są gotowi płacic za gwarantowaną życiówkę.
Zainteresowała mnie taka analiza, uwzględniająca jeszcze inne parametry.
Mnie to interesuje, Ciebie nie, mnie nie interesują podroby mięsne a mojego teścia owszem. Musisz zaakceptowac, że ludzie są różni i interesują ich różne rzeczy. Obiecuje Ci, że nie będziemy Cie zmuszali do przeczytania wyników badania ale pozwól, że będę się nadal interesował sprawami które wydają mi sie interesujące.
Jednocześnie jeśli bedziesz miał pomysł na jakieś interesujące "przeciętnego biegacza amatora" badanie, to poinformuj nas o tym, jesli nas zainteresuje chętnie je przeprowadzimy.
Szanowny Panie Adamie
Proszę się nie denerwować. Po prostu na stronie którą lubię, często odwiedzam, czytam i znajduję wiele cennych informacji zobaczyłem temat tej ankiety, która wydała mi się dziwna, i zaskakująca ale jednocześnie na pewien sposób interesująca z tego względu właśnie, że nikt wcześniej takiego tematu nie rzucił. Wyraziłem swoją opinię. Akurat na ten temat negatywną. Jak widać po komentarzach jest wiele głosów które powiedzmy delikatnie "nie podchwycili idei tej ankiety lub wskazali na mankamenty związane z niedoprecyzowaniem warunków" . Mam nadzieję że tak jak w przypadku innych tematów i pomysłów negatywne opinie będą odebrane tylko i wyłącznie w sposób konstruktywny. Bardzo dobrze że interesuje się Pan różnymi tematami, bo inaczej byłoby nudno a o Panu to dobrze świadczy. Mam nadzieje że Pana nie obraziłem, bo nie miałem takiego zamiaru.
Jeśli jeszcze chce Pan w ogóle słyszeć co mam do powiedzenia to korzystając z Pana zachęty zrobiłbym np. badanie, czy ankietę na temat tego, jak w przypadku biegaczy amatorów czas treningów, ich ilość, średni dystans treningu, zastosowane metody treningowe, i oczywiście najważniejsze - staż w uprawianiu biegania, wpływa na życiówki na konkretnych dystansach np. 5, 10 km , półmaraton, maraton.
Oczywiście ten temat może wydać się głupi lub bez sensu, to normalne ale mnie akurat to by zainteresowało.
Ads86
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 06 cze 2010, 13:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Manchester

Nieprzeczytany post

Adamie ankieta bardzo trafiona, szkoda ze ludzie tu na forum albo nie rozumieja pytania w ankiecie, albo po prostu celowo rozmijaja sie z tematem i zamiast skupic sie na dyskusji na temat w ankiecie to zastanawiaja sie czy dobrze ze jest czy nie.

No wiec tak. Ankieta juz jest wiec moze skupmy sie na jej istocie:

Ja sam odpowiedzialem ze zaplacilbym 500 zl miesiecznie, przy moich zarobkach oczywiscie. Zaplacilbym tyle dlatego ze mysle ze to rozsadna kwota i zaplacilbym dlatego ze chce byc coraz lepszy i gdybym takowa gwarancje ,,teoretycznie'' otrzymal , nie zawachalbym sie ani chwili zeby wykorzystac ta szanse.


Oczywiscie nie podejrzewam zeby ktosc kto zarabia 2000 bylby w stanie zaplacic duzo, chociaz bardzo by chcial.


Czekam na wyniki ankiety, mysle ze beda ciekawe.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Opracuj pytania, pomyślimy.
goike
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 23 sie 2013, 08:14
Życiówka na 10k: 42 min 05 sek
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Opracuj pytania, pomyślimy.
W tym problem, że wydaje się, że temat raczej wymagałby bardziej rozbudowanego badania lub nadawałby się (a może już taki był) na osobny wątek na forum z którego ktoś musiałby zebrać dane i podsumować. Na ankietę raczej się nie nadaje. Ankieta z założenia powinna być prosta, zawierać kilka pytań z możliwie prostymi opcjami odpowiedzi do wyboru. Chyba żeby rozpocząć od 5 km, potem zrobić osobno dla 10 km i dalej. Wydaje mi się, że wyniki takiego badania byłyby przydatne dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem lub chcących coś zmienić w swoim treningu, żeby osiągnąć założony czas. Oczywiście nie każdy ma takie same predyspozycje i jest na różnym etapie wytrenowania. Nie chodzi też o to aby na końcu wyszedł po prostu plan treningowy na 5km i czas np na 25 minut, 23 minuty, 20 minut itd . Chodzi raczej o podanie w praktyce, poprzez jakie działania, ilośc czasu poświęconą itd udało się osiągnąć określoną życiówkę. Spora rzesza ludzi biega bez planu treningowego, lub chciałoby po prostu wiedzieć o ile powinni wydłużyć dystans treningu, jego częstotliwość , zmienić tempo i techniki treningowe, aby była szansa na złamanie np. 25 minut na 5 km.

Wychodzi tym samym stara prawda - łatwo krytykować, a samemu coś wymyślić sensownego to już ciężej, ale tu chodzi bardziej o braki czasowe oraz wątpliwość, czy temat w ogóle jest godny zainteresowania.

Ten wątek jest o konkretnej ankiecie zatem nie ma co go zaśmiecać innymi tematami. Jeśli będzie taka potrzeba można się dalej zastanawiać i przedstawiać propozycje w innym miejscu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ads86 pisze: Oczywiscie nie podejrzewam zeby ktosc kto zarabia 2000 bylby w stanie zaplacic duzo, chociaz bardzo by chcial
Nie zauwazyłem tegp postu wcześniej. No właśnie ciekawe jest to, czy mimo np niskich dochodów może rosnąć chęć zapłacenia więcej przy rosnącym poziomie sportowym czy nie?
To wg mnie ciekawa analiza ale obawiam się, że wiele osób rzeczywiście chciało potraktwać tę ankietę bardzo dosłownie, praktycznie, powątpiewając w to czy taka gwarancja jest możliwa albo myśląc, że skoro wpiszą jakąś kwotę to sie automatycznie deklarują do jej zapłacenia. W tym momencie jest prawie 600 odpowiedzi, to juz jest jakaś liczba do analizy.
Nasza analityczka sie już wstępnie do analizy przymierza :)
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Przemyślałem i napisałem 10 000zl.

I teraz czekam na ten plan :hejhej:
Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

@Rolli: Złożyłeś propozycję i zobaczymy, czy ktoś będzie zainteresowany. Jeszcze nikt nikomu niczego nie obiecał...
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Przemyślałem i napisałem 10 000zl.

I teraz czekam na ten plan :hejhej:
I anonimowość ankiety trafił szlak :-)

A czy 10 000 to dużo za pb? Cena wynosi tyle i ktoś jest w stanie zaplacic. Mam dziwne wrażenie ze akurat takie 10 000 zostanie wyłączone w analizie jako ekstremum (aczkolwiek mogę się mylić). I tu się robi interesująco.

Ale mimo wszystko nie oparłbym na wynikach tej ankiety biznesplanu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To jest konkret. Nie jestem przy komputerze i nie widzę jaki dystans wpisał Rolli ale jesli 800m to to jest naprawdę trudne. Ale gdybym mieszkał blisko niego to bym sie tego podjął :) Tylko, że przy takim poziomie nie wyobrażam sobie pracy zdalnej.
Tarnovia
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 227
Rejestracja: 31 lip 2013, 18:18
Życiówka na 10k: 44:25
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tylko jak brzmiałyby odpowiedzi gdyby gwarancja życiówki musiałaby być oparta o 300% zwiększenie dystansu kilometrów narzucone przez trenera. Konieczność rzucenia pracy itp. Pytanie musi być bardzo precyzyjne by dać mądre odpowiedzi. Czyli zakładamy że nic w swym życiu nie zmieniasz, biegasz tyle km ile biegałeś, ale inaczej czyli mądrzej z trenerem i masz gwarancję życiówki. To drobiazgi w sformułowaniu pytania - uszegółowienie go. Obecne pytanie otwiera teoretycznie wszelkie możliwe scenariusze treningowe, mogąc dawać skrajnie różne opcje odpowiedzi. Ja za życiówki bez zwiększenia kilometrażu jestem gotowy zapłacić np. 100 PLN a ze zwiększeniem ilości bieganych kilometrów nic bo mnie taka oferta nie interesuje. Czyli mogę dać dwie zupełnie inne odpowiedzi w zależności jak zinterpretuje wasze pytanie. A pytanie ma mieć jedną opcję interpretacji i wtedy daje sensowne odpowiedzi do dalszej analizy - wasze tych kryteriów nie spełnia.
5k:20:30
10k:43:25
21k-1:35:20
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

+1

A nawet zapłaciłbym za to jak tu zmniejszyć kilometraż i poprawić życiówkę :-)
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Tarnovia pisze:Tylko jak brzmiałyby odpowiedzi gdyby gwarancja życiówki musiałaby być oparta o 300% zwiększenie dystansu kilometrów narzucone przez trenera. Konieczność rzucenia pracy itp. Pytanie musi być bardzo precyzyjne by dać mądre odpowiedzi. Czyli zakładamy że nic w swym życiu nie zmieniasz, biegasz tyle km ile biegałeś, ale inaczej czyli mądrzej z trenerem i masz gwarancję życiówki. To drobiazgi w sformułowaniu pytania - uszegółowienie go. Obecne pytanie otwiera teoretycznie wszelkie możliwe scenariusze treningowe, mogąc dawać skrajnie różne opcje odpowiedzi. Ja za życiówki bez zwiększenia kilometrażu jestem gotowy zapłacić np. 100 PLN a ze zwiększeniem ilości bieganych kilometrów nic bo mnie taka oferta nie interesuje. Czyli mogę dać dwie zupełnie inne odpowiedzi w zależności jak zinterpretuje wasze pytanie. A pytanie ma mieć jedną opcję interpretacji i wtedy daje sensowne odpowiedzi do dalszej analizy - wasze tych kryteriów nie spełnia.
Bzdurki!
Trener bierze odpowiedzialność swoim programem na siebie. Takie 300% powiększenia kilometrażu nie ma żadnego sensu, bo każdy się zajedzie i plan nie zadziała.

Jeżeli chodzi o propozycje takich 100zl... pomyśl ile ludzie płaca za odzywki, buty startowe, super gadżety i najlżejsze koszulki, jada 500km z noclegiem, żeby znaleźć dobra trasę, robią obozy sportowe (Kenia?) itd, itp... I ty wyskakujesz z 100zl? Może dla ciebie to nie warte. Dla większości ambitnych amatorów, jeżeli są w wypowiedziach uczciwi, takie 1000, 2000, 3000, szybko się nazbiera.
ODPOWIEDZ