36 Paris Marathon 2012

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
rufuz

Nieprzeczytany post

Witam

W przyszlym sezonie w kwietniu planuje pobiec w Paryzu. Ktos biegl tam moze ? Limit maja az 40 tys. biegaczy. Jakies wrazenia, uwagi, porad. Z gory dzieki za info.
Pozdrawiam
New Balance but biegowy
rufuz

Nieprzeczytany post

Wlasnie zrobilem rejestracje. Wszystko ok jestem juz na liscie startowej. Teraz tylko "certyfikat medyczny". Ktos wie o co chodzi z tym certyfikatem ? Wystarczy zwykle zaswiadczenie od internisty ?
Dr.Bugenhagen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:25
Życiówka w maratonie: 3:51:32

Nieprzeczytany post

Na stronie internetowej maratonu znajdziesz formularz, ktory musi byc wypelniony przez lekarza (jakiegokolwiek, w moim przypadku byl to lekarz pierwszego kontaktu).
Potem mozesz go wyslac na podany adres albo wziac ze soba do Paryza i zlozyc przy odbiorze pakietu startowego w Expo.
rufuz

Nieprzeczytany post

Acha to w porzadku. Dzieki za info.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zastanawiam się nad wzięciem udziału w tym maratonie - byłby to mój pierwszy maraton... może ktoś kto już biegł tam mógłby coś więcej opisać na temat tej imprezy? Do kiedy muszę się zdecydować i zarejestrować? Na coś muszę jako zupełny amator zwrócić uwagę? Chodzi mi o ten akurat maraton a nie ogólnie o wskazówki jak się przygotować bo to sobie wygrzebałem już na sieci..
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Awatar użytkownika
strasb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4779
Rejestracja: 01 sie 2010, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lozanna

Nieprzeczytany post

Nie biegłam, ale generalnie zdecydować musisz się szybko, grubo przed startem, bo miejsca rozchodzą się szybciutko. Zapisy trwają od 11 dni, na dzień dzisiejszy 17927 zapisanych, czyli prawie połowa z powszechnie dostępnych miejsc zajęta. Wpisowe wysokie.

Impreza zdecydowanie niekameralna, trasa piękna, bardzo dużo kibiców, znajomi, którzy biegli mówią, że wsparcie ogromne.
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dzięki za informacje, no to teraz tylko załatwić babcię do dzieci, zapisać się, kupić bilety na samolot i hotel i przekonać połowicę że tak naprawdę chodzi o romantyczny week-end dla nas w Paryżu a nie o maraton dla mnie ;)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zarejestrowałem się i opłaciłem już wpisowe, pobiegniemy z kolegą z pracy - obaj po raz pierwszy w maratonie :szok: :) wpisujcie się wszyscy biegacze z Polski którzy się tam wybieracie, zobaczymy ilu nas będzie :)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
rufuz

Nieprzeczytany post

Fajnie by bylo jakbysmy wszyscy zalozyli jeszcze koszulki biegowe w barwach Polski. Mozemy sie potem wymienic numerami telefonow na PW i spotkac gdzies na expo lub gdzies na miescie. Noooooo jak na debiut taki maraton to niezle :ble: Wpisujmy sie kto biegnie i jaki czas planuje.
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O koszulkach myślałem tylko nie wiem gdzie takie coś można kupić, zwykle biegam w koszulkach z "run warsaw" albo "biegnij warszawo" bo one są bardzo fajne do biegania w przeciwieństwie do bawełnianych. Może mi ktoś pomóc gdzie można zamówić taką koszulkę do biegania w dowolnych kolorach i z napisem albo zdjęciem?
Co do spotkania to ja pewnie nie dam rady bo lecę z małżonką (dzisiaj już kupiłem bilety na samolot bo jest dość tanio z takim wyprzedzeniem kupować). Ale pomysł o zgromadzeniu tutaj w jednym miejscu listy biegnących z naszego kraju mi się podoba. Mogę zacząć pierwszy:
Numer startowy: 44758 Leszek Deska - strefa startowa 4h15m (ale mam nadzieję na lepszy wynik)
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
chemicalbro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwie 2010, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja biegłem w tym roku maraton w Paryżu także mogę podzielić się swoimi doświadczeniami:) Dla mnie to był też pierwszy maraton (pomyślałem jak już chcę się przebiec maraton to można zaszaleć i zrobić to za granicą) i był mega, chociaż miał parę solidnych wad;)
U mnie tak to wyglądało:
1. Zapisy- numery w tamtym roku rozeszły się do grudnia chyba, lepiej zapisywać się wcześniej bo taniej przedział od 60 euro do 100 euro.
2. Certyfikat medyczny należy ściągnąć ze strony maratonu, uzupełnić i zanieść do lekarza (może być internista) żeby podpisał (wypadałoby sobie zrobić echo serca jeśli chce się mieć święty spokój o swoje zdrowie).
3. Bilety na samolot i nocleg. Również polecam kupować wcześniej bo będzie taniej. Ja kupiłem bilety w styczniu w Air France i zapłaciłem około 500zł (w grudniu chodziły chyba po 350). Nocleg- w Paryżu mieszkaliśmy tutaj http://www.plug-inn.fr/hostel.php , fajny hostel w dzielnicy Montmartre(3-4 stacje metra od maratonu). Cena 25 euro za dobę. Hostel ma małe pokoje ale w każdym jest łazienka, ale i tak w hostelu praktycznie się tylko nocuje.
4. Zwiedzanie- jeśli ktoś leci 1szy raz do Paryża i jest to wyjazd na budżecie to dobrą opcją jest przylot do Paryża w piątek z samego rana a wylot w poniedziałek rano. Ja wylądowałem gdzieś o 10 rano, później do hostelu zostawić bagaże i dalej jazda na expo:) reszta czasu zostaje na zwiedzanie.
5. Expo- przy odbiorze pakietu trzeba mieć taką wydrukowaną kartkę ze swoimi danymi, która będzie dostępna na stronie maratonu gdzieś w marcu chyba + certyfikat medyczny. Zdajemy te 2 kartki do miłego wolontariusza/wolontariuszki i idziemy po pakiet. Najpierw odbiera się numer startowy w kopercie z chipem, a potem resztę pakietu. W pakiecie w tym roku były sportowy worek asics z logiem maratonu (taki a'la plecak), gąbka(przyda się na trasie), worek ocieplający na zimny poranek;), długopis z logiem maratonu, gadżety od sponsorów(mega był plaster żelowy na odciski). Na expo można sobie lub komuś sprawić fajną pamiątkę i kupić ciuchy asics z logiem maratonu.
6. Maraton- polecam uwzględnić czas na dojazd na start, w metrze były straszne korki;) ,ale było fantastycznie 7 rano a w metrze sami biegacze z całego świata i praktycznie żadnych "normalnych" osób. Po dotarciu na start obowiązkowe zdjęcie przy łuku triumfalnym. Następnie idziemy do swoich "klatek", biegacze są wpuszczani tylko do odpowiednich stref startowych wg. swojego numeru startowego. W tych strefach mogą być tylko biegacze, rodzina i znajomi zostają poza "klatkami".
Tu zaczyna się największa wada maratonu-> Toi toi'e! Radzę załatwić wszystkie potrzeby fizjologiczne przed wejściem do "klatki" bo w strefie w tym roku były tylko 2 ubikacje plus 2 pisuary i mega kolejki do nich (w strefie było parę tysięcy osób!)
Start! - jako, że byłem w ostatniej strefie (4h:30 i wiecej) to po strzale startera szliśmy jakieś 15 minut na start, żeby w ogóle zacząć bieg:) Trasa jest niesamowita, zwiedza się dosłownie cały Paryż! I tu kilka kolejnych moich uwag. Jeśli ktoś może radzę nie zatrzymywać się na 1szym postoju z prowiantem bo jest strasznie tłoczno, spokojnie można na 10km. Woda jest w butelkach także można sobie wziąć i nawet 2 na trasę;) Jeśli ktoś biegnie powoli (tj. na czas około 5h) to czasami może już dla niego nie być wody lub owoców na postojach :( Podobnie jak w strefach startowych na trasie jest również mało Toi'ków, także panowie maja przewagę na paniami bo biegnie się chyba 10 km w lasie i można "skorzystać" z pobocza (gorzej jak wbiegamy znowu do centrum). Aaaa i uważajcie na skórki od pomarańczy i bananów bo łatwo się można wypieprzyć:)
Po dotarciu na metę niesamowita radość i duma:) Odbiór medalu i koszulki finishera (koszulka techniczna) i czas na dochodzenie do siebie + konieczny zwycięski obiad lub kolacja w francuskiej knajpie! Trochę się rozpisałem jak macie jeszcze jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.
rufuz

Nieprzeczytany post

Ja mam numer startowy:
3887 (Red (target time 3h00))
Jeśli za 4 tygodnie we Frankfurcie nie złamie 3h to po raz kolejny bede probowal w Paryzu. Widze po treningach, ze wlasnie teraz moge powalczyc o zlamanie "magicznej trojki". Jakby ktos znalazl gdzie mozna kupic koszulki biegowe w barwach Polski to prosze o info.
A jak medale ? Trasa płaska ?
Obiad we francuskiej knajpie to obowiązkowo musi byc :ble: Byle by jakies slimaki lub zaby to nie byly :ble:
Dr.Bugenhagen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:25
Życiówka w maratonie: 3:51:32

Nieprzeczytany post

Trasa plaska, ale druga polowke biegnie sie momentami w tunelach drogowych wzdluz Sekwany, wiec od czasu do czasu sa krotkie ale dosc strome podbiegi/zbiegi po kilkanascie metrow.
No i GPSy wysiadaja (jeden z tuneli mial chyba ponad 1 km) wiec zegarek mi zwariowal i do konca bieglem na czuja.

Dwa-trzy razy na trasie byly zatory na ostrych zakretach, gdzie trzeba bylo przejsc do marszu, ale to wszystko zalezy od strefy z ktorej sie startuje (bieglem na 3:50, a to dosc popularny czas docelowy). Podejrzewam, ze w czerwonej tego problemu nie bedzie.

W tym roku bieglo ponad 200 osob z Polski, wiec mozna skompletowac niezla ekipe.

No i tak jak chemicalbro, UWAGA!! na skorki od bananow i pomaranczy. Dwa razy o malo co nie zaliczylem gleby na punktach z zywnoscia.
Awatar użytkownika
LDeska
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 764
Rejestracja: 25 wrz 2011, 23:03
Życiówka na 10k: 39:20
Życiówka w maratonie: 3:03:03
Lokalizacja: Nowa Iwiczna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wielkie dzięki za opis i opinie - fajnie się to czyta jak się człowiek przygotowuje.

Certyfikat medyczny chcę załatwić już we wtorek i wysłać go pocztą bo do lutego można to tak zrobić - będę miał jedną rzecz mniej na głowie.

Bilety już mam ale zapłaciłem więcej bo wziąłem poranny wylot, gdybym wziął popołudniowy to koszt na jedną osobę w dwie strony byłby poniżej 500zł ale szkoda mi było tego dnia - chcę jeszcze w tym dniu odebrać pakiet startowy. W AirFrance było drożej, taniej było w LOT poza tym wolę polskie linie - latałem już parę razy do Paryża i moim zdaniem LOT jest lepszy w sprawie posiłków, poza tym nie ma różnicy - nawet samoloty te same były. No i zawsze wolę wspierać rodzime firmy jeśli inne parametry są takie same.

Nocleg jeszcze popatrzę ale w moim przypadku hostel nie wchodzi w grę, raczej zarezerwuję już teraz hotel typu Etap - niewiele droższy a jakość noclegu znacznie wyższa.

A odnośnie tych tuneli - to bardzo ciekawe, ja kiedyś podczas biegania miałem podobną sytuację gdy przez jakiś czas było za dużo niskich chmur burzowych i przez jakiś czas nie było sygnału gps ale na szczęście runkeeper w takiej sytuacji po prostu połączył ostatnią znaną pozycję z pierwszą po przerwie i dystans i czas były ok (oczywiście o ile biegło się na wprost). Więc jeżeli tunele nie będą skręcać to powinno być w porządku.

UWAGA dla innych biegaczy - nie można odebrać pakietu startowego w dniu zawodów, trzeba się tam wybrać na expo najpóźniej w sobotę.
Leszek Deska
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
5km: 18:55 10km: 39:20 -=- Półmaraton: 1:26:35 -=- Maraton: 3:03:03
chemicalbro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 27 kwie 2010, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do GPS'ów i innych gadżetów, jest na trasie dużo pacerów po 3-4 na daną strefę, także jak chcę się osiągnąć wynik z oznaczonej strefy to można podpiąć się pod zająca. Jak biegłem ze "swoim" pacerem to nawet krzyczał i pilnował "swoich" podopiecznych jak ktoś zwalniał ;) Co do trasy to tak jak już mówiono jest płaska z wyłączeniem podbiegów w tunelach.
ODPOWIEDZ