BMW Berlin Marathon 2015

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
robin
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 213
Rejestracja: 16 maja 2012, 10:35
Życiówka na 10k: 39:41
Życiówka w maratonie: 2:58:53

Nieprzeczytany post

mareko pisze:Tylko tu jest troche inna sytuacja. On nie chce korzystać z żadnych punktów.
Organizacja biegu to nie tylko punkty nawadniania i nie tylko, ani nawet nie głównie za to płaci (czy w tym przypadku - nie płaci).
Ja się w zupełności tutaj zgadzam z Adamem - jeśli chce sobie przebiec maraton za darmo, to przecież nikt mu nie broni zrobić na treningu takiego dystansu. Jak rozumiem motywacją do tego, żeby pobiec akurat tam i akurat wtedy jest udział w maratonie berlińskim jako prestiżowej imprezie - ale w takim razie procedura przewiduje za taką przyjemność odpowiednią opłatę.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

Hallo ! Ekipa na <2:40 sa tacy???
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

mareko pisze:Tylko tu jest troche inna sytuacja. On nie chce korzystać z żadnych punktów, więc niby nic nie kradnie.
No ale rozumiem Wasze opinie, że to jednak troche nie teges.
Ty trochę jesteś naiwny?
Korzysta z przygotowanej, zablokowanej i zabezpieczonej trasy. Myślisz ze to wszystko za darmo?

Tak jak napisali koledzy. Zwykła kradzież i oszustwo. Wstyd.

Jak chce zrobić Berlin Marathon za darmo, niech sobie pobiegnie w poniedziałek po ulicach.
tomeksieja
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:09
Życiówka na 10k: 48:10
Życiówka w maratonie: 03:56:15

Nieprzeczytany post

Witam

Biorę udział w Berlin maraton :) :ble: mam kilka pytań:

1. Chip czy bedzie w pakiecie czy bedzie trzeba go wypozyczyć tam na miejscu?? (nie pamietam jak zaznaczałem w formularzu, czy idzie to jakoś sprawdzić???)

2. Jak daleko jest od stacji metra (kolejki) na start

3. Czy na start są wpuszczani kibice czy musza też mieć jakiś numer lub opaskę
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

1. Chip jest w pakiecie o ile zaznaczyłeś opcję, że chcesz wypożyczyć. Można było wybrać opcję, że masz swój, ale wtedy musiałbyś podać numer swojego chipa.
2. Od stacji metra na start jest około 1 kilometra. Rano będą całe pielgrzymki podążały :)
3. Od strony parku kibice mogą dojść aż pod samą strefę startową.

Powodzenia i do zobaczenia w Berlinie.
tomeksieja
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:09
Życiówka na 10k: 48:10
Życiówka w maratonie: 03:56:15

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedz :)
Ja bede już w Berlinie od piątku ;) Bede spać w okolicy lotniska Tegel
Możesz mi podać nazwe stacji i o której muszę tam być przed biegiem ??
Nie wiem na jaki czas biegniesz, ja biegnę na 3:45 jak by co to można się zgadać (choc wątpie przy takim tłumie)
I jeszcze jedno czy jak posiadasz numer startowy czy komunkacja miejsa jest gratis ??
Pozdrawiam
Maurice
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:48
Życiówka na 10k: 33:59
Życiówka w maratonie: 2:38:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nieprzeczytany post

adam1adam pisze:Hallo ! Ekipa na <2:40 sa tacy???
yep
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tomeksieja pisze:Dzięki za odpowiedz :)
Ja bede już w Berlinie od piątku ;) Bede spać w okolicy lotniska Tegel
Możesz mi podać nazwe stacji i o której muszę tam być przed biegiem ??
Nie wiem na jaki czas biegniesz, ja biegnę na 3:45 jak by co to można się zgadać (choc wątpie przy takim tłumie)
I jeszcze jedno czy jak posiadasz numer startowy czy komunkacja miejsa jest gratis ??
Pozdrawiam
Z okolic Tegel, a dokładniej? Jeśli masz w pobliżu stację metra U6, to najwygodniej jest jechać na dworzec Friedrichstrasse. Z Alt Tegel to zajmuje ok 0,5 godziny.
Do strefy startowej lepiej przyjechać co najmniej 1,5 godziny przed startem. Do sektora trzeba iść co najmniej 0,5 godziny przed startem,a nawet wcześniej. Unika się tłoku, a ze stref można spokojnie wychodzić, np do toalety.
Za komunikację trzeba płacić. Tylko w przypadku wycofania się na trasie można wrócić na start na podstawie numeru, przynajmniej kiedyś tak było.
Polecam udział w sobotę w biegu śniadaniowym. Nic nie kosztuje, fajna rozgrzewka i końcówka na stadionie olimpijskim.
Ja też będę od piątku w okolicy Tegel.
Trampek123
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2013, 20:00
Życiówka na 10k: 44:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej,
czy ktoś jest zainteresowany wyjazdem z Warszawy do Berlina niewielkim autobusem (wyjazd w piątek 25.09 w nocy, powrót w niedzielę po południu) i dwoma noclegami w hostelu (okolice Kreuzberga) za łącznie 340 zł?
tomeksieja
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:09
Życiówka na 10k: 48:10
Życiówka w maratonie: 03:56:15

Nieprzeczytany post

Jeszcze jedno pytnanie:

Jadę ogólnie z rodziną, czy jest tam strefa kibica, lub gdzie rodzina bedzie mogła poczekać te kilka godzin??
Czy bedzie można krążyc po okolicy czy trzeba zostać w strefie?? I co polecacie zobaczyć w Berlinie??
JA jadę już w piątek i napewno wjeżdzam na Tropical island :) :ble: :oczko:
HenryHill
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2015, 15:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myślicie, że będę miał szansę odkupić od kogoś pakiet w miejscu odbioru pakietów w Berlinie czy nie ma co się łudzić ? Spotkałem się z takim zjawiskiem w innych impreza masowych, ale nie wiem jak to wygląda w Berlinie, jak było w poprzednich latach ? Btw. Wiecie gdzie najlepiej umieszczać ogłoszenia dot. chęci zakupu pakietu ?

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja byłem w 2013 i pewnie niewiele się zmieniło. Szans nie widzę prawie żadnych. Co z tego, że nawet znajdzie się ktoś kto ci odsprzeda pakiet, jak go nie odbierzesz. Jest to skonstruowane w taki sposób, że dostajesz specjalną kartę do odbioru mailem, jak pamiętam, i wchodzisz do bufora, w którym wydają pakiety na podstawie karty i dowodu. Jak się nie będzie zgadzać to nie wejdziesz. Przy wyjściu z bufora zapinają ci na rękę specjalną niezdejmowalną opaskę, zatem jak ktoś będzie chciał ci przekazać pakiet po odebraniu to musi zniszczyć opaskę. Bez niej nie wejdziesz do strefy startu.

Co do przebywania z rodzina w strefie startu/mety to ja nie zabrałem Żony na start bo wątpliwa to dla Niej przyjemność siedzieć 5-6 godzin na trybunach. Musisz być około godziny wcześniej, potem bieg w moim przypadku było 4h, no i trzeba się wydostać. Tam będzie ok. 40 000 biegaczy i pewnie więcej niż drugie tyle kibiców. Pomyśl czy nie lepiej pozwiedzać z rodziną po maratonie. Maraton zaczyna się i kończy w ścisłym centrum, przebiega przez sporo ciekawych miejsc i ciężko się będzie do nich dostać bo ulice pozamykane. Wprawdzie komunikacja jest super ale w dniu maratonu trochę się można umęczyć bo wszędzie kibicujące tłumy. Popatrz też na relację Małego - "Biegacz z Północy". On na blogu sporo pisał o tym maratonie. Zresztą chyba będzie tam trzeci raz.
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co do relacji to są tutaj:

2013:
http://biegaczzpolnocy.blogspot.com/201 ... 0-bmw.html

2014:
http://biegaczzpolnocy.blogspot.com/201 ... -z-41.html

Co do tego wybierania się z rodziną na start - właśnie pytałem żony co robiła jak biegłem i powiedziała, że najpierw robiła fotki na starcie. Później poszła na 7-8. kilometr i tam cyknęła kilka zdjęć. Następnie w strefie mety trochę pokręciła się po stoiskach, pooglądała maraton na telebimie, cyknęła fotki czołówce i "zaraz" byłem i ja. Także nie jest źle. Niemniej można śmiało wziąć ze sobą książkę albo wybrać się chociażby w okolice Potsdamer Platz.

Co do pakietu - tutaj nie mam żadnego doświadczenia w odkupowaniu. Opaski faktycznie zakładają przy odbieraniu pakietu. Aczkolwiek nikt mi nie sprawdzał tej opaski. Aczkolwiek trzeba sobie zdawać sprawę, że odsprzedawanie pakietów i bieganie za kogoś nie zgodne z ogólnymi przepisami.
dziku83
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 13 lip 2014, 18:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak forma Panie i Panowie? Przygotowania idą zgodnie z planem? Ja w sobotę pobiegnę ostatnie 30km a potem już tylko wyczekiwane łapanie świeżości :) Niestety przez kontuzję z łamania 3:10min. raczej nic nie będzie, jak wykręcę 3;15 bedę zadowolony.
Awatar użytkownika
maly89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4862
Rejestracja: 10 paź 2011, 23:05
Życiówka na 10k: 37:44
Życiówka w maratonie: 02:56:04
Lokalizacja: Gdańsk / Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie z przygotowaniami było różnie, aczkolwiek 90% treningów zrealizowałem. Nie zawsze były to treningi takie jak być powinny bądź jakie chciałbym żeby były - ale były :) W sobotę pobiegnę dychę i na jej podstawie ocenię w jaki czas będę celował w Berlinie.
ODPOWIEDZ