Komentarz do artykułu Jakei będzie Biegnij Warszawo 2015 ? Poznajcie ekipę.

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
szymcu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:58
Życiówka na 10k: 43:51
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Biegnij Warszawo czy Tłocz się Warszawo?
Biegłem dwa razy i o dwa za dużo :hahaha:
New Balance but biegowy
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

jeżeli czytają to organizatorzy (a powinni czytać dla własnego interesu ;-) ), to ja bym chciała wiedzieć czym uzasadniona jest wysokość opłaty. ja nie biegnę, bo uwazam, że w świetle tej opłaty, nie warto.
Obrazek
sebwaw
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2014, 12:55
Życiówka na 10k: 42:04
Życiówka w maratonie: 3:43:24

Nieprzeczytany post

Ja biegłem w każdej edycji, jakoś od trzeciej z sentymentu i podtrzymania tradycji (1 BW było moim pierwszym biegiem masowym ever :)). Niedoróbki organizacyjne rosły proporcjonalnie do wysokości opłaty. Trzeba było 6 lat, żeby wprowadzili strefy startowe...Notoryczny burdel, przepychanki i złorzeczenie na trasie. W zeszłym roku akurat pod tym względem było już w miarę ok (no ale też ludzi sporo mniej....). Nie zmienia to faktu, że 89 zł za 10km to zdecydowanie za drogo. Bez jaj. Za maraton na Orlenie płaciłem chyba 71 zł. A tutaj jeśli mnie pamięć nie myli to nawet izotonika na mecie nie dawali. Nie żeby mnie to oburzało jakoś mocno, ale za tę cenę to powinni trzymać jakiś przyzwoity poziom jakości, a tymczasem wali tandetą i minimalizmem. Relacja cena/jakość jest chyba najgorsza w Polsce.

Zeszły rok pokazał dobitnie, gdzie ta impreza zmierza. Mocny spadek frekwencji w BW, a na BN tłumy waliły drzwiami i oknami i kolejny rekord liczby uczestników. W tym roku już nie biegnę, bo akurat mam urlop w tym czasie, seria się przerwie i jestem niemal pewien, że to spowoduje, że nigdy już w BW nie pobiegnę. Bo to był jedyny powód, dla którego w tym uczestniczyłem w ostatnich latach. No może ewentualnie w 10 edycji się przebiegnę, jeśli ta impreza w ogóle przeżyje te parę lat :)
sebcom
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2012, 20:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla wielu biegaczy był to pierwszy bieg - dla mnie również. Ale jakoś sentymentu nie mam. Bieg jest drogi, jest tłoczno i zero atmosfery. Ja nikomu nie polecam tego biegu - z moich znajomych biegających to nikt już w nim nie startuje.
Z tego co pamiętam to pzu półmaraton warszawski był za 80 zł - dystans dłuższy, pakiet fajny z dobrą koszulką adidasa, zespoły grające na trasie itp. Więc nie wiem jaki jest sens zapisywania się na taki bieg, jak w Warszawie i okolicach jest taki wybór biegów.
Opinia oczywiście subiektywna - może ktoś ma inne doświadczenia i spostrzeżenia...
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No cóż, biorąc pod uwagę,że to robi ta sama ekipa co Połówkę Wylotówki na Puławy, to trzymają dość równy poziom.
Muszą być "biegi ", które można pokazywać jako przykład czego robić nie należy. :)
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegłem rok temu pierwszy raz. W tym roku nie pobiegnę.
Brałem udział w kilku innych biegach więc mam jakieś porównanie, jeśli chodzi o BW to nie wyróżnia się niczym, organizajca samego biegu ok, ale 2 rzeczy:
1. Jest zbyt drogi - 89PLN to przesada. To tylko 10km, biorąc pod uwagę że jest od groma sponsorów w tym główny PKO, można odnieść wrażenie że jest to impreza wybitnie komercyjna na której organizator postanowił po prostu jak najwięcej zarobić.
2. W pakiecie startowym jest koszulka techniczna nike, w poprzednich edycjach były fajne, ale tu okazało się że to największa wtopa. Koszulka to jakiś najtańszy model nike, cienki, słabej jakości materiał a wygląda jak baner reklamowy. Olbrzymie logo PKO, duży napis "biegnij z PKO..." wszystko na jaskrawozielonym tle. Wstyd ją założyć gdziekolwiek.
Nie wiem, na innych biegach, choćby półmaraton warszawski można było dać fajną koszulkę bez chamskich wstawek od sponsorów a bieg był tańszy od BW.
Zraziłem się i na pewno nie wystartuję. Obstawiam dalszy spadek frekfencji, panowie od FMW powinni przemyśleć sprawę.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

No i w tym roku zapowiada się kolejny spadek frekwencji. Dziś otrzymałem maila zachęcającego do zapisania się na BW 2015 (prawdopodobnie otrzymali wszyscy którzy biegli w jakiejś wcześniejszej edycji, ja biegłem w 2013 pierwszy i ostatni raz). A w mailu tym informacja, że JUŻ PONAD 5 000 biegaczy pojawi się 4 października na starcie Biegnij Warszawo. Biorąc pod uwagę fakt, że do biegu pozostało 3,5 tygodnia to wynik bardzo słaby. Na pewno chętnych do wystartowania jeszcze przybędzie ale o poprawie niskiej frekwencji z roku ubiegłego (8 872) organizatorzy mogą zapomnieć. Może warto w przyszłym roku podnieść wpisowe i uczynić 10 km Biegnij Warszawo droższe od samego maratonu ?
Awatar użytkownika
szymcu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 22 maja 2012, 00:58
Życiówka na 10k: 43:51
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

harlan pisze:No i w tym roku zapowiada się kolejny spadek frekwencji. Dziś otrzymałem maila zachęcającego do zapisania się na BW 2015 (prawdopodobnie otrzymali wszyscy którzy biegli w jakiejś wcześniejszej edycji, ja biegłem w 2013 pierwszy i ostatni raz). A w mailu tym informacja, że JUŻ PONAD 5 000 biegaczy pojawi się 4 października na starcie Biegnij Warszawo. Biorąc pod uwagę fakt, że do biegu pozostało 3,5 tygodnia to wynik bardzo słaby. Na pewno chętnych do wystartowania jeszcze przybędzie ale o poprawie niskiej frekwencji z roku ubiegłego (8 872) organizatorzy mogą zapomnieć. Może warto w przyszłym roku podnieść wpisowe i uczynić 10 km Biegnij Warszawo droższe od samego maratonu ?
Ja też dostałem tego maila.... 5000 zarejestrowanych co nie znaczy, że opłaconych :hahaha: Więc może być mała wtopa. Z drugiej strony może organizatorzy pójdą po rozum do głowy. Biegów są setki (z lepszą organizacją) i jak nie zmienią ceny to za rok będą mogli z frekwencją rywalizować z Biegiem Korfantego w Katowicach (tak na marginesie super bieg) :taktak:
ODPOWIEDZ