Nowy (stary) stadion LA w Gdańsku

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

"Procedure for individual use of Gdansk Athletics and Ruby Stadium AI. Grunwaldzka 244

1. Please make contact by phone or email with the Stadium Manager to get information about the
possibility of using the infrastructure in selected dates.
Mob. 519 709 354, email: andrzej.wypasek@mosir.gda.p|).
2. After receiving positive information, it is obligatory to pay according to "Price|ist and tickets for use
the Gdansk Athletics and Ruby Stadium”
a) the customer account: Bank MOSiR Peako SA
b) bank account number: 70 1240 1268 1111 0010 3860 3968
c) payment title: Dochody Budżetowe
3. After payment, the fact must be reported by telephone or e-mail to Manager and confirm selected
dates.
4. Before you will start using Stadium, it is needed to present proof of payment."
Czyli abym mógł przez godzinę potruchtać po stadionie muszę: zadzwonić do szefa obiektu i uzyskać jego zgodę, następnie przelewem wnieść opłatę, potem powiadomić o opłacie telefonicznie lub mailem szefa obiektu i uzyskać od niego potwierdzenie, ostatecznie wydrukować dowód wpłaty i z nim udać się na trening.

Takie jaja tylko w publicznych instytucjach. :-)))
W sumie nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Z tego co ustaliłem, na stadionie można przebywac nie dłużej niż do g.22:00. I jest to niezależne od wniesienia opłaty.

System biletowy nie budzi u mnie specjalnych sprzeciwów, ale formuła uiszczania opłaty z pewnością wymaga dopracowania.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Z tego co ustaliłem, na stadionie można przebywac nie dłużej niż do g.22:00. I jest to niezależne od wniesienia opłaty.

System biletowy nie budzi u mnie specjalnych sprzeciwów, ale formuła uiszczania opłaty z pewnością wymaga dopracowania.

System opłat, powinien być jasny, przejrzysty. Mieszkańcy Gdańska z racji płacenia tam podatków, powinni mieć wejście za darmo, np. w oparciu o meldunek w dowodzie osobistym.

Ps. Jeśli masz wykonywać trening cztery razy w tygodniu na stadionie, to miesięcznie powstaje spora kwota.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Nie jestem zwolennikiem dostępu "za darmo".

Przy obecnym poziomie rozwoju i świadomości społeczeństwa obawiałbym się, że w takim układzie zaraz pojawią się na trybunach grupki lokalnych spożywców piwa lub innych pozasportowych uciech.

Nie widzę natomiast przeszkód, żeby umożliwić dostęp jednorazowy (droższy), czy abonamentowy (tańszy).
Bo sposób funkcjonowania jaki nakreślili koledzy wyżej, można opisać jednie jako "MOSiR za pieniądze miejskie wybudował SOBIE" stadion.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Nie jestem zwolennikiem dostępu "za darmo".

Przy obecnym poziomie rozwoju i świadomości społeczeństwa obawiałbym się, że w takim układzie zaraz pojawią się na trybunach grupki lokalnych spożywców piwa lub innych pozasportowych uciech.

Nie widzę natomiast przeszkód, żeby umożliwić dostęp jednorazowy (droższy), czy abonamentowy (tańszy).
Bo sposób funkcjonowania jaki nakreślili koledzy wyżej, można opisać jednie jako "MOSiR za pieniądze miejskie wybudował SOBIE" stadion.

De facto to nie jest za darmo, bo mieszkańcy płacą tam podatki. Dwa, regulamin określa sposób użytkowania obiektu i osoby pijące piwo na ławce musiałyby opuścić obiekt. Z kolejnej strony, zgadzam się z Tobą, że drobna opłata abonamentowa, także zdałaby egzamin.
Liczę, że MOSIR obierze dobry kierunek i ich decyzja spowoduje, że ten obiekt będzie narzędziem wspomagającym promowanie sportu powszechnego :-)
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Przy obecnym poziomie rozwoju i świadomości społeczeństwa obawiałbym się, że w takim układzie zaraz pojawią się na trybunach grupki lokalnych spożywców piwa lub innych pozasportowych uciech.
Płatny i ograniczony jest jedynie wstęp na płytę stadionu, na trybunach można siedzieć za darmochę. Bilety nie są straszakiem na spożywających.
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
tomky
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 28 paź 2011, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Miasto organizuje jakieś bezpłatne zajęcia biegowe na tym stadionie w czwartki o 18:00
http://aktywujsiewgdansku.pl/zajecia/bi ... zielnicach

W soboty można z kolei potrenować na stadionie AWF o 9:30, w ramach BBL, też bezpłatnie.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

tomky pisze:Miasto organizuje jakieś bezpłatne zajęcia biegowe na tym stadionie w czwartki o 18:00
http://aktywujsiewgdansku.pl/zajecia/bi ... zielnicach

W soboty można z kolei potrenować na stadionie AWF o 9:30, w ramach BBL, też bezpłatnie.

Kto te zajęcia organizowane przez miasto prowadzi?

Strasznie zrobili szum ze nowego stadionu, a tak stadion nie jest dostępny. Słabo, bo nie widzę tu propagacji sportu, tylko polityczny PR
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Same zajęcia prowadzą trenerzy ze Sport-Evo (na stronie Sport-Evo jest krótki opis profili poszczególnych trenerów: http://sport-evo.pl/?page_id=4).

W tamtym roku miałem okazję uczestniczyć parę razy w zajęciach odbywających się przy zbiorniku retencyjnym w okolicy osiedla Pięć Wzgórz w Gdańsku. Kilku ciekawych rzeczy się nauczyłem.
ODPOWIEDZ