Gdy korona maratonów i półmaratonów to za mało:)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

W ogóle to do mnie nie przemawia (jak każda inna korona, półkorona, herb, berło czy inna umowna idea).
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

mam_platfusa pisze:W ogóle to do mnie nie przemawia (jak każda inna korona, półkorona, herb, berło czy inna umowna idea).
+1
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

mam_platfusa pisze:W ogóle to do mnie nie przemawia (jak każda inna korona, półkorona, herb, berło czy inna umowna idea).
Bo pewnie Twoi przodkowie nie nosili herbu. To zmienia sposób patrzenia na zagadnienie. Kiedyś wszystkie herby brały początek w bitwach i królewskich nominacjach. Taka np. bitwa pod Łodwigowem... ;-)
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Tomeck pisze:
mam_platfusa pisze:W ogóle to do mnie nie przemawia (jak każda inna korona, półkorona, herb, berło czy inna umowna idea).
Bo pewnie Twoi przodkowie nie nosili herbu. To zmienia sposób patrzenia na zagadnienie. Kiedyś wszystkie herby brały początek w bitwach i królewskich nominacjach. Taka np. bitwa pod Łodwigowem... ;-)
Ha...
A ja mam pare takich Herbikow:
http://www.designtagebuch.de/wp-content ... wappen.gif
Ale to chyba sie nie liczy, bo sa one wygrane a nie za ciezkie pieniążki kupione. Szkoda... :bleble:
Awatar użytkownika
Matxs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1318
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:11
Życiówka na 10k: 47min 42 s
Życiówka w maratonie: 5h21min
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

Powtórzę mój akapit z I strony:
Rzecz najważniejsza. Z tego biznesu wg Wojtka nie ma a po wysyłce oficjalnie on przedstawi rozliczenia a jak zostanie coś to przekazać ma na hospicjum. Do mnie to przemawia.
Więc słowo kupić może co najmniej trochę nie pasować.
Nie mniej jest to oczywiście dobrowolna odznaka i ja w żaden sposób nie będę przekonywał do przelewów. Jednak zaznaczam, że osoby co przebiegły maratonów 50 w życiu lub 12 w rok mają ją wg komunikatu organizatora za darmo.

Osobiście uważam, że jeśli projekt przyjmie się i organizactor faktycznie będzie z przychodów charytatywnie działał, to odznaka ta będzie miała jeszcze większą wartość- lub dla niektórych jakąkolwiek wartość... .

Ps Rolli gratki za zdobyte Herby - szczerze. Pozdrawiam.
Mój blog
Komentarze do w/w

Życiówki netto:
10 km 0h 47 min 52 sec (06 IV 2015 Nowa Sól), 47min, 32sec (12 VI 2016Wrocław-nieof)
21,097 km 1h 44 min 41 sec (10 XI 2013 Kościan oraz 20 VI 2015 Wrocław)
42, 195 km 4h 21 min 34 sec (15 IX 2013 Wrocław)
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

bardzo dobra inicjatywa, bo zdobycie Korony jest organizacyjnym koszmarem, nie dość że regulaminowych biegów jest mało to jeszcze bardzo ciężko jest się w ogóle na nie zapisać, przykładowo zapisy na półmaraton grodziski zostały zamknięte w tym roku już po... 1 dniu od uruchomienia zapisów, na wiele innych biegów też już na 3-4 miesiące przed terminem też nie ma miejsc. To jak mamy uczestniczyć w tych biegach skoro nie można się na nie zapisać, to są jakieś żarty.....

Herb maratonów/półmaratonów ma bardzo sensowne założenia organizacyjne, nie trzeba kończyć wyznaczonych biegów tylko jakiekolwiek imprezy biegowe na danym dystansie, nie trzeba podróżować przez pół kraju, płacić krocie za hotele i dojazdy ale można to zrobić znacznie mniejszym kosztem wybierając imprezy lokalne i nie planując startów na pół roku wcześniej.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 22:57 przez Crom, łącznie zmieniany 1 raz.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Matxs pisze:[...]Nie mniej jest to oczywiście dobrowolna odznaka i ja w żaden sposób nie będę przekonywał do przelewów. Jednak zaznaczam, że osoby co przebiegły maratonów 50 w życiu lub 12 w rok mają ją wg komunikatu organizatora za darmo. [...]
Oj, wyglada na to, ze jestem herb-aciarzem. :bum:
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

słuchajcie, a może podpowiemy wspólnie organizatorowi Herbu co możnaby poprawić, ulepszyć w tym przedsięwzięciu żeby było jeszcze fajniejsze i gromadziło więcej finalistów.

Ja proponowałbym aby w 2017 roku zaprojektować i wykonać medale pamiątkowe z większym rozmachem wizualnym, może np. coś w tym stylu: https://previews.123rf.com/images/hayak ... -Photo.jpg
Opłata za medal i tak jest bardzo niska, nawet jakby ów medal stał się nieco droższy to w efekcie i tak będzie bardziej atrakcyjny. I będzie ciekawszą pamiątką, bardziej zachęcającą żeby się o niego starać.

Inny pomysł to jakaś "mocniejsza" nazwa, podkreślająca rangę medalu bo w końcu trzeba tu ukończyć więcej biegów niż w przypadku Korony. Może np. Polski Herb Półmaratonów/Maratonów czy coś innego, może nawiązującego do minimalnej liczby biegów jakie trzeba zaliczyć aby to otrzymać. Może ktoś wpadnie na inną fajną nazwę.
ODPOWIEDZ