Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Ktoś tu chyba narzekał, że przegapił któregoś Wegnera po niskiej cenie. Dzisiaj (26.06) cała oferta Powergraph (łacznie z najnowszym Wegnerem) po 10,90zł
http://www.publio.pl/powergraph-calaoferta.html
New Balance but biegowy
mandaris
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 06 lis 2014, 20:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki, kojer :) Czyham na promocję na Wegnera odkąd przeczytałam udostępnione z okazji dnia dziecka opowiadanie o kozach :)
Marathon success does not come from training or perseverance, it comes from waterboarding yourself at aid stations.
Awatar użytkownika
prorok
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 359
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Wegner wymiata!
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Opowiadania Wszystkie E.A. Poe'go
musze przyznac, ze do kolejnego (po 20 latach) czytania Poego skusil mnie serial telewizyjny The Following (ktòry tak naprawde z literaturà Poego nie ma nic wspòlnego).
Pamiètalem, ze byly to opowiadania na marginesie grozy (teraz tylko zenujàce), powiesci detektywiztycznej (jedyne dobre do czytania sà te trzy opowiadania z Dupin'em w roli glòwnej) oraz powiesci groteskowo-dziwne (strata czasu)
widocznie z biegiem lat, dekad i wiekòw definizja tego co romantyczne, straszne czy intrygujàce podlega ewoluzji ...
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

mi się na szczęście Poe nie zdewaluował :usmiech:
a teraz czytam Jestem legendą
go get 'em tiger
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Walter Moers "Rumo"
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mama Kin pisze:mi się na szczęście Poe nie zdewaluował :usmiech:
Jak ktoś lubi EAP to polecam (jeżeli nie zna) Czarny tron.

Uwielbiam Poe dzisiaj równie mocno, jak go uwielbiałem jako gówniarz.
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

dzięki, ale mi jakoś Zelazny nie wchodzi, nie wiem dlaczego
go get 'em tiger
Ula97
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2014, 05:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jestem legendą to ja przeczytałam całą książkę i ta mi się podobała mocno. :) dawno takiej dobrej nie czytałam, teraz już chyba po raz kolejny czytam sobie dziennik bridget jones. Po prostu bardzo dobra książka jak dla mnie jest rewelacyjna. Polecam wam szowinistycznie świnie :P
MojeUltraBieganie.pl
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja się szykuję do tego: http://www.mojeultrabieganie.pl/2015/06 ... kacje.html
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Za Chiny Ludowe - Katrzyna Pawlik, (to tak rownolegle do Imperium) od dawna nie czytalem papierowej ksiazki
Awatar użytkownika
wypass
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2077
Rejestracja: 20 kwie 2013, 07:02
Życiówka na 10k: 53min 56s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: radom

Nieprzeczytany post

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/251798/z ... imie-zasad

Wciąga tak bardzo, że dwa wieczory i po temacie :)
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mama Kin pisze:dzięki, ale mi jakoś Zelazny nie wchodzi, nie wiem dlaczego
No problem. Tyle tylko, że autorów jest dwóch, a Czarny tron jest właściwie napisany dla pasjonatów EAP. Zarówno poprzez odwołania do poezji, prozy, faktycznego życia, jak i poprzez klimat, bardzo w duchu opowiadań jakie pisał Poe.
Pewną analogią może być Robert Nye - Merlin czy Falstaff (Fausta nie czytałem). Postrzegam je dość podobnie, chociaż do Nye'a wracam niezmiernie rzadko. Natomiast "Czarny tron" tak jak "Na tropie jednorożca" Resnicka (i tylko to, pozostałe części to żenujące odcinanie kuponów) lubię sobie przypomnieć co jakiś czas.
Zwykle powieść historyczna mnie irytuje, wolę zdecydowanie solidną, naukową biografię czy monografię od literackiej fikcji (chyba jedyną powieścią historyczną, która mi się podobała był Memnon, Scotta Odena). Czarny tron to mieszanka fikcji, literatury i rzeczywistości. To taka alternatywna opowieść ze świata równoległego, trzymająca dystans, ale nie tracąca kontaktu. Posługując się analogią ze świata filmu: twórczość EAP to jak "Nosferatu, symfonia grozy" Murnaua, a Czarny tron jest jak "Cień wampira" Mehrige. Mniej więcej.

Wracając na chwilę do samego Żelaznego - Amber 1-5 to jedna z lepszych rzeczy, które czytałem. Niesamowita wyobraźnia, spójna logika narracji i postaci, nawet to zabawne odwołanie do Platona. Właściwie tylko po przeczytaniu Fundacji Asimowa miałem takie samo irytujące oczekiwanie na ciąg dalszy (w Polsce wydano najpierw dwa pierwsze tomy, a potem długo trzeba było czekać w kraju na kolejne; Fundacja pojawiła się w Fantastyce, jako opowiadanie, natomiast cały cykl przetłumaczono później).

Nota Bene i w wypadku Fundacji i w wypadku Amberu początkowe części są znacznie lepsze od końcowych. Logika powieści siada. Chaos z Amberowych części 6-10 powinien dominować nad wszystkim wokół, tu nie ma równowagi. Pierwsze tomy Fundacji to namiętna wiara w wolność i przekonanie, że ludzie sami potrafią wybrać to, co dla nich najlepsze, końcówka to wiara w istnienie równych i równiejszych, predestynowanych do rządzenia baranami. Widać, że początek jest z wczesnych lat 50-ych a koniec powstał kilkadziesiąt lat później. I to nieszczęsne połączenie obu głównych cykli ... Asimov popisowo daje ciała IMVHO.

Nawiasem mówiąc Żelazny miał trochę pecha do tłumaczy. Czy raczej my mieliśmy trochę pecha do tłumaczy Żelaznego. :-) Nie wiem, jak jest teraz.

A będąc w wątku ... P. P. Wieczorkiewicz określił Romana Dmowskiego mianem najlepszego polskiego piszącego publicysty, zwłaszcza gorąco zachęcał do przeczytania jego książki: "Niemcy, Rosja i kwestia polska". Czekając na wypożyczenie, zacząłem Politykę polską i odbudowę państwa. A ponieważ mam zwyczaj czytania dwóch - trzech książek naraz, więc do tego dochodzi Momo (Michael Ende) oraz "Henryk Brodaty i jego czasy" (Benedykt Zientara).
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
mclakiewicz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1616
Rejestracja: 24 lut 2013, 09:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Tabloid. Śmierć w tytule - Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski
Ksiązka powoduje opad szczęki. Ni to publicystyka, ni to sensacja, wszystko oparte na faktach. Opisane tak, że wciąga lepiej niż nowy King. Przedstawia historię morderstwa biznesmena z Buska Zdroju, przeplataną historią największych polskich tabloidów. Bardzo dobra książka.
BLOG KOMENTARZE


Obrazek



5 km - 23:49
10 km - 46:32
Półmaraton - 1:43:53
Maraton - 4:16:15
Hanna77
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 18 cze 2013, 14:13
Życiówka na 10k: 43:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Śleboda, Małgorzata i Michał Kuźmińscy. Taki góralski kryminał
ODPOWIEDZ