24 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Zacznij Biegać

Eksperyment – zostań trenerem Nieznanego Biegacza


zostantrenerem nieznanego1
Grupa nieznanych biegaczy na ulicach San Francisco

Chcemy namówić Was do pewnego eksperymentu. Załóżmy, że macie następujące zadanie: spotykacie biegacza, którego nie znacie, ale który przekazuje wam następujące informacje:

– chciałbym być lepszym biegaczem, stale się rozwijać
– potrafię biegać już około godziny
– mogę robić tylko trzy treningi w tygodniu
– potrzebuję tygodniowy cykl treningowy, który mogę powtarzać przez kilka miesięcy
– potrzebuję prosty plan
– mam zegarek do biegania, ale bez GPS czy pulsometru, mogę sobie odmierzyć trasy

Wasze zadanie to ułożenie takiego Planu. Jeśli chcecie, możecie mu nakazać zrobienie jakiegoś sprawdzianu ale nie możecie uzależniać intensywności treningowych od jakichś późniejszych obliczeń w kalkulatorach biegowych – informacje o intensywnościach musicie mu przekazać w planie. Choć, jeśli trzeba to on może coś sobie policzyć na zwykłym kalkulatorze, posiadającym cztery podstawowe działania.

Dodatkowa trudność jest taka, że poza prostym opisem trzech treningów: np: 10 km z intensywnością X, możecie dać mu ogólny opis treningu, ale ten opis nie może być dłuższy niż 1000 znaków. Przyjmujemy, że on nie wie, co to jest WB1, WB2, Easy, czy Tempo Run itd. Na tłumaczenia macie tylko te 1000 znaków, nie możecie odsyłać go do dodatkowych, zewnętrznych źródeł.

Wasze propozycje przyjmujemy w formularzu (umieszczonym poniżej) do czwartku 27 marca 2014 roku. Wśród nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawsze. A trzy naszym zdaniem najlepsze już za tydzień zostaną uhonorowane nagrodami w postaci technicznych koszulek reprezentacyjnych Bieganie.pl

koszulkikoszulki konkkurs1

Koszulki wykonane są z bardzo dobrego, lekkiego i cienkiego materiału oddychającego: COOL Dri Performance. Ci z was, którym nie powiedzie się w konkursie, mogą zamówić koszulki reprezentacyjne Bieganie.pl, także STARTÓWKI:  w sklepie ForPro (tutaj, producentem koszulek jest Nike)

Rozwiązanie konkursu nastąpi 31 marca 2014 roku. Zapraszamy przy okazji na Obóz Treningowy w Brennej w dniach 27/04 – 4/05 gdzie między innymi takie zagadki, ale o dużo większym poziomie trudności będą przez naszych trenerów rozwiązywane.  Szczegóły – poniżej.

majowkawbrennej