New Balance 1080v12
 
9 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Trening

Trening z pulsometrem – 10 lipca


10 lipca zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu: "Trening z Pulsometrem". Wobec tych z was, którzy będą mogli (ze względu na ich plan treningowy), chcielibyśmy zaproponować sprawdzian na 3000m. Dlaczego? To jest świetny, nadal tlenowy bodziec, a dzięki temu – najkrótszy z możliwych testów biegowych świetnie korespondujących specyfiką wysiłku z dłuższymi dystansami.

zpulsometrem

Co nam powie sprawdzian na 3000m?

Gdy skończycie bieg od razu postaramy się obliczyć wasze teoretyczne tempa treningowe spokojnego biegu. A następnie, po odpoczynku zobaczymy jakie jest tętno z jakim biegacie taki bieg w zalecanym tempie (weźmiemy małą poprawkę na to, że możecie być po teście zmęczeni). To się wam potem przyda do treningu, jeśli mieliście źle wyznaczone te podstawowe strefy lub jeśli wejdziecie jakiś trudniejszy teren, żeby nie pilnować się tempa tylko tętna.

Ten test pozwoli dodatkowo prawdopodobnie na oszacowanie waszego tlenowego HRmax (będziemy was próbowali zmotywować do finiszu) oraz oszacowanie vo2max – raczej jako ciekawostki, ale taki szacunek może być dla was ciekawy, dostaniecie materiały.

Tak więc jak widzicie – plan jest ciekawy – ale wymagający. Jeśli ktoś z was planuje trudny trening na wtorek lub czwartek to raczej albo niech nie robi sprawdzianu (w takim przypadku zrobimy Polarowski Fitness test i na tej podstawie oszacujemy zalecane tempo) lub niech zmieni plan w tym tygodniu odpuszczając trening wtorkowy i czwartkowy i zamieniając na rozbieganie.

Żebyście nie czuli wyrzutów sumienia, wiedzcie, że 3000m to jest doskonały bodziec treningowy zarówno dla maratończyka jak i "dychacza".

Gdzie i kiedy?

Stadion na Agrykoli, 10 lipca 18:30

Informacje dla tych, którzy zdecydują się na udział po raz pierwszy.

Koszt treningu to 25 zł, ale osoby
uczestniczące w treningu po raz pierwszy nic nie płacą. Chętne osoby,
które chciałyby wziąć udział prosimy o wypełnienie poniższego formularza
(nawet jeśli wypełniły go już poprzednio ale nie pojawiły się na
treningu):