Klub: Kościerzyna, KUKS Remus
Remus Kościerzyna
Rok założenia
2002
Adres
ul. 3-go Maja 9
Kod pocztowy
83-400 Kościerzyna
Telefon
0-58 686 83 63
Strona www
Email
Historia klubu
26 luty 2002, jest to oficjalna data powstania naszego klubu. To właśnie od tego czasu bierzemy udział w różnego rodzaju zawodach lekkoatletycznych pod nazwą: KUKS REMUS Kościerzyna. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia byli Wojciech Pobłocki, Wiesław Beym i Andrzej Stoppa. Prezesem natomiast, wybrany został ówczesny burmistrz naszego miasta - Zdzisław Czucha.

Klub od tamtego czasu zrzesza liczne grono uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz wielu innych członków. Przez całą dotychczasową działalność przez naszą grupę przewinęła się pokaźna liczba młodych zawodników, z których pozostali ci najbardziej wytrwali, ci którzy byli najlepsi i wytrzymywali czasami bardzo ciężkie, lecz racjonalne treningi, prowadzone przez naszego świetnego trenera: Wojciecha Pobłockiego. To właśnie pan Wojtek najbardziej oddaje się pracy w klubie, organizuje wszystkie treningi oraz wyjazdy na zawody, bez niego klub - a tym bardziej nasza sekcja - raczej by nie powstał.

Dotychczas udało nam się osiągnąć kilka sukcesów, zarówno tych mniejszych (medale w powiecie), ale i tych większych, jak np. awans i medale kilku zawodników na Mistrzostwach Polski. Ogólnie można powiedzieć, że pod względem sportowym rozwijamy się wspaniale i oby trwało to jak najdłużej. Na szczęście nie brakuje nowych zdolnych miłośników biegania, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, zachowuje się w ten sposób pewna ciągłość, utrzymująca liczbę zawodników na dobrym poziomie.

Co roku, a konkretnie pod jego koniec w klubie organizowane jest podsumowanie sezonu, które jest okazją do nagrodzenia najlepszych zawodników, ale także pojawia się - jakże ważna - możliwość podziękowania każdemu, kto przyczynił się do sprawnej organizacji klubu Remus, na czele z trenerami, rodzicami oraz księgowymi. Liczymy, że taki stan rzeczy będzie utrzymywał się przez bardzo długi czas.
Zawodnicy
Kobiety
Mężczyźni