NB 1080v12
 
4 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

W 40 dni 1000 km! Krzysztof Szwedzik maratończyk, doradca w SklepieBiegacza.pl na trasie biegu Mazury Tour 2013


portale_ilustracja.jpg

Krzysztof Szwedzik zamierza w ciągu 40 dni przebiec ponad 1000 kilometrów przez mazurskie lasy. Rozpoczęty przez niego w środę, 20 marca długodystansowy bieg "Mazury Tour 2013" ma promować nieznane zakątki tego regionu oraz aktywny wypoczynek. 

Krzysztof Szwedzik w młodości wyczynowo uprawiał lekkoatletykę. Natomiast biegać na długich dystansach zaczął dopiero po czterdziestce. Ukończył blisko 20 maratonów w Polsce i na świecie, w tym największe i najsłynniejsze maratony w Nowym Jorku, Berlinie, Paryżu, Sztokholmie, Rotterdamie, Wiedniu czy Atenach, jak również dziesiątki innych, masowych biegów ulicznych na krótszych, niż maratoński dystansach. Przebiegł w sumie 19 tys. kilometrów.  Teraz chce pokonać bez dnia przerwy dystans prawie 25 maratonów w ciągu 40 dni, obiegając dookoła swoje ukochane Mazury… 

Jak przyznał do takiej próby zainspirował go Serge Girard, światowa legenda tzw. biegów ultradługich. Francuz przed trzema laty obiegł Europę, co zajęło mu równo rok. Szwedzik był jednym z biegaczy, którzy towarzyszyli mu wtedy w trasie przez Polskę. Girard udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych i marzenia są po to, żeby je spełniać – podkreśla maratończyk.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu Warmii i Mazur oraz jego największego bogactwa, czyli pięknych lasów oraz pokazanie mniej popularnych turystycznie zakątków regionu. 

Chcę pokazać, że Mazury to najpiękniejszy region w Polsce do biegania. Mam nadzieję, że uda mi się w ten sposób zachęcić innych do spędzania tutaj aktywnego wypoczynku i poznawania mniej popularnych turystycznie zakątków – mówi Krzysztof Szwedzik.

Drugim, równie ważnym zadaniem, jakie stawia sobie organizator projektu jest promowanie biegania, jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, które można uprawiać wszędzie, niezależnie od miejsca zamieszkania oraz pory roku.

Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do „Mazury Tour 2013” w dowolnym punkcie trasy biegu. Każdy, kto będzie miał ochotę pokonać wraz z Krzysztofem Szwedzikiem dookoła Mazur, choćby tylko kilka kilometrów, może przyłączyć się do biegu. Zapraszamy.

Aktualne relacje z trasy biegu znajdziecie na stronie: 
sklep_biegacza.png
Redakcja Bieganie.pl