New Balance 1080v12
 
27 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Udany 15 Poznań Maraton i prapremiera Kayano 21


15. Poznań Maraton to już historia. Wysokie – czwarte miejsce – zajął ambasador marki ASICS, Paweł Ochal. Na Maratonie po raz pierwszy został zaprezentowany biegaczom ASICS Gel Kayano 21. W czasie Targów Poznań Sport Fair! można było spotkać się i porozmawiać z Arkiem Gardzielewskim, Jerzym Skarżyńskim i Sylwią Wiesenberg, ekspertami marki ASICS.

pawel_ochal_asics.jpgPaweł Ochal czwarty w Poznaniu

Tegoroczny 15. Poznań Maraton ukończyło w tym roku prawie siedem tysięcy osób. Swoją dobra dyspozycję potwierdził świeżo upieczony tegoroczny v-ce Mistrz Polski w Półmaratonie z Piły, Paweł Ochal. Ambasador marki ASICS zameldował się na mecie na wysokim, czwartym miejscu. Paweł, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
Prapremiera ASICS Gel Kayano 21

Na Targach Poznań Sport Fair! poprzedzających maraton poznański po raz pierwszy został zaprezentowany dobrze znany w środowisku biegaczy ASICS Gel Kayano 21. Można było go nie tylko przymierzyć i kupić na stoisku firmowym ASICS, ale i wygrać. Taką szansę dostali najbardziej pomysłowi maratończycy, którzy włączyli się w konkurs na najlepsze przebranie. Na mecie spora część z nich została nagrodzona nowiutkimi ASICS Gel Kayano 21, w którym można już było biegać choćby tego samego dnia. W sumie rozdaliśmy blisko czterdzieści par ASICS Gel Kayano 21, który pojawi się w sklepach pod koniec listopada tego roku. 
Arek Gardzielewski, Jerzy Skarżyński i Sylwia Wiesenberg w Poznaniu

W trakcie maratonu poznańskiego biegacze i biegaczki dostali szansę przetestowania butów marki ASICS. Można było w nich pobiegać i to nie byle w jakim towarzystwie, bo z Arkiem Gardzielewskim, Mistrzem Polski w Maratonie z 2013 roku. Na wszystkie pytania związane z bieganiem chętnie odpowiadał też nie kto inny, jak Jerzy Skarżyński, ambasador marki ASICS, którego książki zna chyba każdy biegacz. Płeć piękna mogła aktywnie włączyć się do treningów fitnessowych, prowadzonych przez Sylwię Wiesenberg. Sylwia to znana polska popularyzatorka sportowego stylu życia, mieszkająca na stałe w USA. 
Badania Foot ID w czasie Targów  
  
W czasie Targów w Poznaniu można było nie tylko zapoznać się z szeroką ofertą produktów biegowych marki ASICS, ale i zbadać swoją stopę. Badania Foot ID były przeprowadzane bezpłatnie i cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród osób odwiedzających stoisko ASICS. Można było się na własnej stopie przekonać, czy jest się bardziej pronatorem, supinatorem, czy tzw. „neutralem”. Biegowi eksperci marki ASICS starali się pomóc ustalić, jakie obuwie w konkretnym przypadku dla danej osoby byłoby najodpowiedniejsze. 
15 Poznań Maraton należałoby podsumować jako bardzo udany. Cieszy wysokie miejsce Pawła Ochala, jak i to, że padł kolejny rekord frekwencji wśród uczestników. Dowodzi to, że poznański magnetyzm biegowy działa i z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze osób, chcących biegać po Poznaniu.