9 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Stanik biegowy


stanik 540


Tak wiec masz najlepsze buty do biegania, ustalasz najlepszy trening, aby osiągnąć
zamierzony cel. Ale czy naprawdę pomyślałeś o wszystkim? Dobry stanik sportowy jest równie istotnym elementem zestawu jak dobra para butów sportowych.

Czy wiesz, że piersi pozbawione są mięśni? Twoje piersi podtrzymywane są przez Więzadła Coopera, które niewspierane podczas ćwiczeń mogą się rozciągnąć w sposób nieodwracalny i spowodować, że biust dopadnie efekt grawitacji. Twoje piersi niepodtrzymywane przez biustonosz mogą się odbić się na wysokość 9cm 

Dobry stanik sportowy jest równie istotną częścią zestawu sportowego jak para dobrych butów.

To, dlaczego 73% kobiet, które regularnie ćwiczy nie nosi staników sportowych?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, dlaczego tak ważne jest zadbanie o wsparcie dla naszego biustu przeczytaj poniższe informację, które mają na celu rozwianie kilku mitów..

faktyiimity.gif
Mit 1:

Piersi zbudowane są z mięśni.
FAKT: Kobiece piersi składają się z tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej, naczyń krwionośnych i limfatycznych, kanalików mlekowych. Ważnym elementem są też więzadła Coopera, które umieszczone są w skórze otaczającą pierś. Nadmierny ruch piersi, taki, jaki ma miejsce podczas ćwiczeń, powoduję obciążenie tych więzadeł, co jest przyczyną ich rozciągania. W dłuższej perspektywie prowadzi to do obwisania piersi.

Mit 2:
Ćwiczenia, które przywrócą jędrność biustu.
FAKT:, Kiedy piersi obwisły z powodu rozciągnięcia więzadeł to nic w sposób naturalny nie doprowadzi ich do poprzedniej pozycji.

Mit 3:
Małe piersi nie potrzebują pomocy.
FAKT: Nawet wśród rozmiaru 34A/75A, zarejestrowano ruch piersi, który sięgał średnio 40 mm od miejsca spoczynku ciała, co może prowadzić do opadania piersi.

Mit 4:
Bieganie, samo w sobie, zawsze prowadzi do bólu piersi.
FAKT: Niewystarczające wsparcie piersi, w połączeniu z nadmiernym ruchem jest bardzo często przyczyną bólu piersi po wysiłku. Badania pokazują, 80% lekarzy nie ma wątpliwość, że przy pomocy specjalistycznego biustonosza sportowego, nacisk na wiązadło jest zmniejszony. To pomaga opóźnić długoterminowy proces opadania piersi, co sprawia, że ból przestaję być odczuwalny.

Mit 5:
Zwykły, codzienny biustonosz jest wystarczająco dobry do stosowania go przy wykonywaniu aktywności fizycznej.
FAKT: Badania wykazały, że ruch piersi zmniejsza się o 38% podczas noszenia zwykłego stanika natomiast mając na sobie biustonosz sportowy Shock Absorber ruch ten zmniejszony jest o74%.

Czy każda kobieta potrzebuję takiego samego wsparcia dla biustu?
Oczywiście NIE, dlatego Shock Absorber stworzył poziomy wsparcia (od, 2do 4) aby w zależności od aktywności i rozmiaru kobiecego biustu każda z Pań mogła wybrać poziom odpowiedni dla niej.

Co sprawia, że Shock Absorber wygrywa z innymi biustonoszami sportowymi?
Mało, kto zdaję sobie sprawę, że podczas uprawiania różnego rodzaju sportu kobiece piersi poruszają się inaczej. Właśnie z tej przyczyny marka, Shock Absorber przeprowadziła szereg testów mających na celu stworzenie linii biustonoszy z przeznaczeniem do różnych aktywności fizycznej.

Wynikiem tych badań jest linia „Sport Specific Range”, w której znajdziemy biustonosze przeznaczone specjalnie do: biegania, sportów z piłką oraz sportów tenisowych tak, aby kobiety mogły się skupić we 100% na wykonywanej aktywności.

Duży biust:
Shock Absorber chce sprawić aby każda kobieta, która uprawia sport mogła znaleźć wsparcie wśród produktów SA. Rozmiary dostępne w ofercie Shock Absorber pozwalają aby Panie w rozmiarach od 60A do 100L(bryt. HH) mogły cieszyć się z uprawianego przez siebie sportu nie skazując tym samym swojego biustu na nadmierny ruch. Rozmiarówka oferowana przez Shock Absorber jest największą dostępną w Polsce.

5044run.gif
Podczas biegania piersi poruszają się w sposób powtarzalny wykonując ruch odwróconej litery 8. Ten stały ruch w górę i w dół oraz z boku na bok może być przyczyną otarć na skórze. Dlatego Shock Absorber stworzył biustonosz specjalnie do biegania.

System oparty na ruchu odwróconej 8 wykorzystany w biustonoszu do biegania daje większe wsparcie kobietom podczas tej aktywności fizycznej. Wszystkie szwy wewnętrzne zostały ukryte w taki sposób, aby zapobiegać otarciom.

Podczas badania zarejestrowano zmniejszenie ruchu piersi o 78%, dzięki czemu kobieta może być bardziej skoncentrowana na bieganiu.