New Balance 1080v12
 
7 lipca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Runpoint już w Internecie!


runpoint 540 wizja
Oto krótkie sprawozdanie ze sklepu, którego pokazana wyżej zewnętrzna fasada tak zmyliła naszych czytelników, że w marcowym konkursie na pytanie gdzie znajduje się to miejsce, mieliśmy nawet takie odpowiedzi jak: Londyn, Pekin, Barcelona.

Bydgoszcz. Jedna z liczniejszych aglomeracji w
naszym kraju. Wśród biegaczy miasto to znane jest największego polskiego
mitingu lekkoatletycznego oraz z zasłużonego klubu sportowego, z
którego wywodzą się znani długodystansowcy. Bydgoszcz stanowi ważny
punkt na biegowej mapie Polski, tym bardziej, że od niedawna mamy do
dyspozycji Run Point, który właśnie odwiedziliśmy.


IMG 27021

Od lewej Olga Kalenarowa-Ochal, Maciek Skóra i Paweł Ochal

Biegowy potencjał, jaki posiada Bydgoszcz został dostrzeżony również przez handlowców. W przypadku „biegowego punktu” słowo handlowcy nie będzie właściwym określeniem. Dlaczego? Otóż podczas zakupów w tym sklepie to, co mnie szczególnie ujęło to pasja sprzedawców,  poczucie, że obsługuje ktoś, kto zna się na rzeczy i nie stara się wcisnąć towaru na siłę, byle tylko zarobić. Ktoś, kto rozumie, z jakimi problemami styka się biegacz – klient.

runpoint8

Co więcej, właśnie ze względu na dużą rzeszę biegających tutaj zawodowców sprzedawcy z Run Point muszą być tym bardziej przygotowani pod względem znajomości sprzętu i jego właściwego doboru. Skoro Bydgoszcz gości podczas mitingów znakomitych zawodników również na tym korzysta sklep. Choć są na rynku krótko to ponoć mają klientów z całego świata. Biegowy punkt odwiedzali takie sławy jak, np. Magdalena Lewy-Boulet, 7 zawodnik biegu na 1500m z Pekinu. Często trafiają tu  także najlepsi Polscy zawodnicy: Paweł Ochal, Błażej Brzeziński i inni np. kolarz Sylwester Szmyd. Ale jak wspomina Maciek Skóra reprezentujący Run Point, że najbardziej jednak cieszą ludzie zaczynający przygodę z bieganiem.

Jak na specjalistyczny sklep przystało mamy tu do pomocy system komputerowego doboru obuwia oraz kamery które filmują stopę na bieżni.

Jak się okazuje, cała trójka sprzedawców to zapaleni sportowcy. „Ranpojntowy” team tworzą – Oliwia, Pani mgr inż. agroturystyki, otwiera przewód doktorski z wędkarstwa, w którym odnosiła liczne sukcesy sportowe. Biega amatorsko, zawsze pogodna i uśmiechnięta. Często stoi na” pudle” w biegach ulicznych lokalnych i ogólnopolskich.  Mariusz, doświadczony maratończyk, pracował wcześniej w sklepie z wyposażeniem górskim, outdorowym, będzie pełnił funkcję kierownika sklepu, Maciek, główny organizator RunPoint, mgr inż. telekomunikacji, były strzelec sportowy, wicemistrz polski LOK z 2003r. Od 2004 trenuje triathlon, specjalizuje się w triathlonie długodystansowym. Aktualny vice mistrz świata w swojej kategorii wiekowej na dystansie ironman70.3, mistrz polski w duathlonie, pojawia się w pierwszej 15stce Polskich biegów ulicznych.

Poniżej – Krótka rozmowa z Maćkiem Skórą:

skora tri

Maciek, skąd pomysł aby sklep w akurat w Bydgoszczy?

To naturalny efekt tego, że mieści się tu główna siedziba właściciela RunPoint, czyli norwesko-polskiej firmy Klubben. Jesteśmy jedynym specjalistycznym sklepem w regionie. Chcieliśmy wyjść na przeciw potrzebom lokalnych biegaczy zachowując europejskie standardy.

W jaki sposób odbywa się u was dobór buta?

To zależy od tego, czy klienta znamy już czy jest to zupełnie nowa osoba. Jeśli nowa to zaczynamy od statycznego obejrzenia stopy i zaaplikowaniu mu kilku ćwiczeń które podpowiada nam program MotionQuest. Po sprawdzeniu tych elementów możemy już określić pewna grupę butów z których powinniśmy dokonać wyboru. Klient je mierzy i biega na bieżni a my to filmujemy i analizujemy. Jeżeli znamy człowieka, możemy ominąć analizę wstępną i od razu przejść do wideo analizy z zaproponowanymi przez nas butami.

Działacie już w tym punkcie kilka miesięcy, czy klienci którzy was odwiedzają to są raczej ludzie którzy przychodzą do was celowo, przyjeżdżają z daleka czy raczej przypadkowi uliczni przechodnie?

Powiedziałbym, że pół na pół. Mamy ludzi, którzy przyjeżdżają do nas naprawdę z daleka – Gdańska, Poznania a nawet Wrocławia. Ale to już raczej po sprzęt do triatlonu, np piankę.

Uruchomiliście w końcu niedawno także sklep internetowy, trochę to trwało?

Uruchomiliśmy, choć nie do końca wszystko jest jeszcze właściwie wyeksponowane ale już działa. To spore logistyczne przedsięwzięcie a to zabiera  sporo czasu. Ale na szczęście już jest.

Życzymy powodzenia

IMG 2697

Warte podkreślenia jest to, że  płeć piękna ma do dyspozycji strefę „Run Girl”, obsługiwaną przez biegaczkę, w której znajdują się sprzęt i akcesoria przygotowane specjalnie z myślą o biegających kobietach.

Jak się dowiedziałem, Run Point czasem też korzysta ze stoisk zlokalizowanych na imprezach biegowych.

Tak więc wszystkie „za” pozwalają mi polecić ten sklep jako warty odwiedzenia i wystawić Run Point 5 gwiazdek, czyli najwyższą możliwą ocenę.

FORUM DYSKUSYJNE

runpoint page