NB 1080v12
 
2 września 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

RUN and RUN, czyli odzież kompresyjna marki ASICS


Odkryj działanie kompresji. Sprawdź, jak technologia Muscle Support zaprojektowana przez firmę ASICS, zapewnia biegaczom długodystansowym dodatkowe wsparcie.

asics_muscle.jpg

Technologia Muscle Support została stworzona w Instytucie Sportu w Japonii. Opiera się na systemie wbudowanych w odzież paneli kompresyjnych. Panele wspierają najważniejsze dla biegaczy partie mięśni i umożliwiają zachowanie odpowiedniej sylwetki oraz pomagają biegać dłużej w komfortowy sposób. 
DLACZEGO TWOJE MIĘŚNIE SIĘ MĘCZĄ?

Wszyscy znamy to uczucie podczas biegu, gdy serce zaczyna bić za szybko, a mięśnie pieką i trzeba zwolnić albo nawet zatrzymać się. Ale dlaczego tak się dzieje?

Wszystko z powodu tlenu. Tlen zasila mięśnie podczas wysiłku, pozwalając nam biec dalej i szybciej. Gdy tlenu brakuje produkowany jest kwas mlekowy i pojawia się odczucie zmęczenia. Jest jeszcze serce – im szybszy i dłuższy bieg, tym szybciej bije. I potrzebuje więcej tlenu. Zatem, aby zredukować zmęczenie, musisz nauczyć się bardziej efektywnie dostarczać tlen. Nie można jednak zapomnieć, że równie ważne jest usuwanie kwasu mlekowego i toksyn z mięśni. 

Aby wspomóc biegaczy firma ASICS stworzyła odzież kompresyjną dla biegaczy.  
JAK DZIAŁA ODZIEŻ KOMPRESYJNA?

Siła Kompresji w odzieży jest uzależniona od oddalenia danych partii ciała od serca. Większy nacisk jest na te dalsze partie. Np. silniejszy ucisk projektuje się wokół kostki niż przy kolanie, by dać impuls do szybszego usuwania odtlenionej krwi z powrotem do serca. 

To znaczy, że możesz biegać dalej, bo dostarczysz więcej tlenu do mięśni. Możesz biegać szybciej, ponieważ efekty przemiany materii zostaną szybciej usunięte. 
     
asics 1 3asics 2 2asics 3 2asics 4
Teraz odzież kompresyjna ASICS dostępna także w wersji damskiej. 
olgaochal"Od dłuższego czasu biegam w odzieży ASICS z serii MUSCLE SUPPORT. Panele kompresyjne są rzeczywiście zamieszczone w najważniejszych miejscach (w getrach są to kolana i mięśnie czworogłowe; w koszulkach okolice ramion – by zachować wyprostowana postawę i dostarczać więcej tlenu). Uważam, że to działa i się sprawdza. Odczuwam to szczególnie na długich wybieganiach, gdy pod koniec biegu, moje ciało jest już naprawdę zmęczone, ale "kompresja" pozwala mi komfortowo kontynuować trening. Polecam."

Olga Ochal, Mistrzyni Polski w Półmaratonie z 2013 r.

Produkty z serii MUSCLE SUPPORT dostępne są w najlepszych sklepach specjalistycznych dla biegaczy: GDAŃSK, Sklep Biegowy, ul. Grunwaldzka 82, OLSZTYN, Sklep BIEGOWY, ul. Stare Miasto 8, POZNAŃ, Świat Biegacza, ul. Kanałowa 15, WARSZAWA, Sklep Biegacza, ul. Hanki Czaki 4, ul. KEN 24A i ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A, WROCŁAW, Sklep Biegacza, ul. Legnicka 62, KATOWICE, Sklep Biegacza, ul. Kościuszki 62, POZNAŃ, Słoneczna 67, Sklep Biegacza, KRAKÓW, Sklep biegacza, ul. Focha 1.
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl