New Balance 1080v12
 
10 listopada 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Microsoft prezentuje intenigentną opaskę – Microsoft Band


Pod koniec października Microsoft zaprezentował urządzenie łączące w sobie cechy opaski fitnessowej i zegarka sportowego – Microsoft Band. Wyposażony w GPS nowy gadżet pozwoli na monitoring aktywności 24 godziny na dobę.

band.jpg

Microsoft Band to inteligentne urządzenie wyposażone w GPS, czujniki pomiaru pracy serca, pomiaru temperatury ciała, czujnik światła, promieni UV, potliwości i mikrofon. Za jego pomocą możliwe jest śledzenie aktywności 24 godziny na dobę.

Ponadto urządzenie pozwala na wyświetlanie różnego rodzaju informacji, takich jak przychodzące połączenia, wiadomości z serwisów społecznościowych, otrzymane e-maile czy powiadomienia z kalendarza.

Bateria urządzenia pozwala na jego pracę przez dwa dni.

Co ciekawe i znacznie zwiększające użyteczność opaski jest możliwość jej obsługi za pomocą Cortany, czyli asystenta głosowego, który w przyszłości ma w pełni obsługiwać język polski.

Na razie urządzenie dostępne jest tylko na rynku amerykańskim. Nie wiadomo kiedy dostępne będzie w naszym kraju, Już teraz istnieje jednak możliwość zamówienia opaski przez Internet. Microsoft Band kosztuje 199 dolarów.

Microsoft Health

Wraz z premierą opaski Microsoft w tym samym czasie zaprezentował także nową aplikację – Microsoft Health. Dzięki niej użytkownicy Microsoft Band będą mogli gromadzić i analizować wszystkie dane dotyczące swojego trybu życia. Aplikacja dostępna jest na wielu systemach (iPhone, Android, Windows Phone), co sprawia, że zakup opaski nie musi być uwarunkowany posiadanym smartfonem.

Ponadto Microsoft szykuje się do wypuszczenia na rynek zegarka Fitbit Surge wyposażonego w GPS i czujnik pomiaru tętna. Jego premiera zaplanowana jest na początek przyszłego roku.