NB 1080v12
 
8 kwietnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Mamy Nike+ SportWatch GPSnikegps 1


Dostaliśmy do Redakcji Nike+ SportWatch GPS. Jeszcze nie ma go w sprzedaży, ale będzie, miejmy nadzieję, że niedługo.

Oto pierwsze zaledwie organoleptyczne wrażenia.

Bardzo ładny, ładna kolorystyka, kształt (choć oczywiście to są sprawy subiektywne).
Przypominamy, że jest to zegarek, który ma posiadać następujące funkcje:

– zegarek sportowy z uderzeniową tarczą do łapania międzyczasów
– GPS
– czujnik inercyjny
– współpraca z monitorem pracy serca.

W zestawie nie dostajemy opaski na klatkę piersiową, ale, jak się dowiadujemy z instrukcji, ma on współpracować z innymi opaskami, choćby Polar Wear Link (przetestujemy).


nikegps 2

Od lewej: Timex BLS, nowy Nike, Forerunner 210, Forerunner 410

Ostatnie zegarki, które otrzymywaliśmy do testów nie zachwycały: Timex Ironman GPS Body Link System – fatalne wyświetlanie w trakcie łapania międzyczasu, ale i UWAGA, tu zwracamy honor – nie taki zły GPS, mamy filmik, pokażemy wkrótce, Garmin Foreruner 410 jeszcze w trakcie testów – bardzo mało intuicyjny. Mamy nadzieje, że Nike będzie tutaj wreszcie zbierał w większości same plusy, choć…ale to dalej.

Wizualnie, gabarytowo, organoleptycznie jest bardzo fajny, nadaje się też jako zwyczajny zegarek do noszenia na co dzień. Oceńcie zresztą sami.

nikegps 4

Łączy się z komputerem bez potrzeby użycia kabla – złącze USB jest wmontowane w pasek zegarka. Po podłączeniu do komputera zaczyna się ładowanie i pokazuje się link do ściągnięcia oprogramowania i instrukcji. Na razie instrukcja jest tylko po angielsku.

nikegps_ladowanie.jpgGłówny minus to moim zdaniem – konieczność korzystania ze strony Nike+. Sorry Nike, ale nie mogłem się nigdy do tej strony przekonać, może teraz będę miał więcej motywacji. Ale nie przypadkowo powstały na świecie strony zewnętrzne do Nike+ bazujące tylko na danych zapisywanych przez system Nike+.

W sklepach powinien pojawić się tego lata. Za ile? Sugerowana cena w USA to 199 USD. Tyle samo kosztuje Garmin Forerunner 210 – i w takim razie głównie z tym zegarkiem trzeba będzie robić porównania.

Kiedy pojawi się w sklepach? Mamy informacje, że w USA już jest i jak tylko pojawia się na nikestore.com to od razu jest wyprzedawany.
W UK ma być od lipca i pewnie niektórzy w Polsce kupią go przez UK nikestore.com. W Polsce – pojawi się być może dopiero na zimę 2011.

Szczegółowy test Nike – wkrótce.

FORUM DYSKUSYJNE

W tym temacie ukazały się:

Nowy zegarek to nasze wspólne dziecko – John Forsyth o nowym zegarku Nike i TomTom

Nowy gadżet treningowy poczęty ze związku Nike i TomTom

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl