NB 1080v12
 
26 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Magellan Echo – nowy zegarek od Magellana


Niedługo na rynku zegarków sportowych pojawi się nowy zegarek od Magellana – Echo. Jak zapowiada producent będzie to elegancki zegarek, który bezprzewodowo będzie łączył się z wybraną przez użytkownika aplikacją fitness na jego telefonie.

Echo_0_Large_Pop_up_Image.jpg

Dzięki bezprzewodowemu połączeniu zegarka Magellan Echo z telefonem użytkownik na bieżąco będzie mógł sterować podstawowymi funkcjami wybranej aplikacji. Z jego poziomu użytkownik będzie mógł m.in. korzystać z opcji start, stop, łapać międzyczas, a nawet kontrolować odtwarzaną na telefonie muzykę.

Echo, krótko mówiąc, będzie więc przedłużeniem smartfona. Za jego pomocą będzie można jednak nie tylko sterować opcjami aplikacji, ale także w czasie rzeczywistym kontrolować swój trening poprzez obserwację danych wyświetlanych na zegarku (czas, tempo, dystans itp.). W tym celu zegarek wyposażony jest w 1-calowy, dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na którym dane będzie można pokazywać w kilku rzędach i przełączać je za pomocą dotknięcia ekranu.

Zegarek powinien być szczególnie ciekawą opcją dla biegaczy, którzy dotychczas korzystali z biegowych aplikacji na telefony lub tych biegaczy, którzy chcieli korzystać z tych aplikacji, ale zniechęcała ich do tego mało komfortowa obsługa telefonu podczas treningu. Magellan Echo, poza tym, że ułatwi tę kontrolę, da możliwość biegania w trudnych warunkach atmosferycznych (zegarek jest odporny na wstrząsy i wodę) bez obawy na uszkodzenia smartfona, który cały czas będzie mógł być schowany.

Energooszczędny Magellan Echo (zasilany wymienną baterię wielkości monety), jak informuje producent, powinien być kompatybilny z ponad setką aplikacji fitness dostępnych na runku (m.in. Strava, MapMyRun, runtastic i RunKeeper) działającymi  na iPhone 4S, 5 i nowszych, a także na Androidzie na telefonach, które obsługują Bluetooth 4,0.

Zegarek dostępny będzie w sprzedaży w czwartym kwartale roku 2013, a jego cena wynosić będzie 150 dolarów lub 200 dolarów, gdy zdecydujemy się dodatkowo na zakup czujnika pracy serca.
Redakcja Bieganie.pl