new balance 880
 
30 lipca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Jak zrobić zakupy po czesku? Odwiedzamy Biegshop.


P10009691

Specjalistyczny sklep z akcesoriami do biegania www.biegshop.pl pojawił się w polskim internecie dopiero niedawno i choć jego siedziba znajduje się za granicami naszego kraju, to jest on kolejnym punktem, który odwiedzamy. Biegshop jest dowodem na to, że bieganie nie zna granic…

Biegshop.pl jest partnerskim sklepem internetowym firmy behshop.cz, która pomyślnie funkcjonuje na czeskim rynku już cztery lata. Założycielem sklepu jest René Bruk, niegdyś aktywny biegacz, dziś propagator sportów biegowych w Republice Czeskiej, mający bogate doświadczenie zarówno w codziennym bieganiu, jak i w biegach maratońskich.

Podczas czterech lat funkcjonowania behshop.cz stał się sklepem internetowym dysponującym najszerszą ofertą marek sportowych, jak również największym internetowym sklepem z akcesoriami do biegania w Republice Czeskiej oraz na Słowacji. Nasi południowi bracia w tym roku pojawili się w polskiej sieci „www”, przez którą chcą trafić do polskiego biegacza. Jeśli chodzi o sklep stacjonarny znajduje się on w Cieszynie po jego czeskiej stronie, ale skoro jesteśmy biegaczami z Unii Europejskiej, ten fakt nie ma znaczenia. Sklep szczyci się tym, że ma do zaoferowania największy wybór sprzętu biegowego.

Na uwagę zasługuje najszersza (w porównaniu do sklepów funkcjonujących w Polsce) oferta biegowych butów marki Adidas. Dużo jest też Mizuno, Asics, NewBalance. Trochę Nike i kilka Saucony.

P1000970

Będąc w Cieszynie po czeskiej stronie odwiedziłem Biegshop, aby przekonać się, jak to wygląda w relacji „live”. Jako, że pochodzę z Bielska-Białej, by dojechać do sklepu potrzebuje zaledwie 25 minut, mimo, że jest on oddalony od miejsca w którym mieszkam ok. 40 km (droga ekspresowa S-1).

Hmm… Pamiętam jeszcze czasy, gdy w latach 90-tych mieszkańcom przygranicznych miejscowości i Śląska Czeski Cieszyn kojarzył się bardziej z piwem, czekoladą czy „lentilkami”, niż z bieganiem. Dwa graniczne mosty na rzece Olza – Przyjaźni i Wolności stanowiły bazę dla drobnego przemytu, którym trudniły się tzw. „mrówki”. Dziś już ten proceder nie istnieje, a wspomniane mosty łączące polsko-czeskie miasto łączą biegaczy dosłownie – wiosną zawodnicy spotykają się na biegu na dystansie 10 km znanym pod nazwą „Sport na Hranicy”, czyli Sport na Granicy. Co ciekawe, trasa biegu prowadzi niedaleko sklepu Biegshop.

Będąc już na miejscu i prosząc o dobranie obuwia zauważyć można, że sklep nie stawia na technikę i komputery, które ostatnio są trendy w rodzimych sklepach biegowych. Chciałoby się powiedzieć, że najważniejszy jest człowiek. Sprzedawca wysłuchuje klienta i doradza korzystając z własnego doświadczenia i wiedzy o sprzęcie. Jak powiedzieli nam sprzedawcy, ten sposób sprawdza się od lat, a klienci są na tyle zadowoleni z usług, że wracają, gdy znów chcą coś zakupić. Powiem szczerze, że byłem zadowolony z czasu spędzonego w  sklepie i obsługi, która wzbudziła we mnie zaufanie.

Krótki „interview” z właścicielem sklepu:

J.G.: Ahoj. Dlaczego powinienem kliknąć właśnie na www.biegshop.pl?

P10101751Rene Bruk
właściciel sklepu, doświadczony maratończyk: „Dlatego, że oprócz posiadania szerokiej oferty różnych marek www.biegshop.pl zajmuje się również profesjonalnym doradztwem w wyborze butów do biegania i innych akcesoriów. Na podstawie rozmowy telefonicznej lub korespondencji internetowej jesteśmy w stanie pomóc w wyborze odpowiedniego wyposażenia, które przyniesie radość z uprawiana joggingu lub też wyczynowego podejścia do biegania oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo. Przy dokonywaniu wyboru odpowiednich butów do biegania możesz również skorzystać z naszego internetowego kompasu dla biegacza. Po wprowadzeniu podstawowych parametrów, takich jak: płeć, pronacja, rodzaj sklepienia itp., kompas wygeneruje listę najodpowiedniejszych modeli butów biegowych. (…) Dodatkowo przy każdym zakupie, otrzymują Państwo tzw. punkty bonusowe stanowiące 10% ceny, które zostają odjęte przy płatności, można je również zbierać i wykorzystywać przy następnych zakupach. W ten sposób będzie przysługiwać zniżka o minimalnej wartości 10% ceny detalicznej. Naszą ofertę uzupełniają wyprzedaże wybranych modeli, które można nabyć za 50% ceny.”

Jak mogę zakupić towar, mieszkając w Polsce?

R.B.: Nie ma żadnego problemu w końcu jesteśmy w EU! Towar wybrany i zamówiony przez internet dostarczamy w terminie, który widnieje na karcie produktu, paczka zostanie wysłana przesyłką pobraniową na podany adres. (Istnieje możliwość wpłaty przelewem bankowym.) Paczki wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nieużywany towar można bez problemu zwrócić lub wymienić do 14 dni. Istnieje również opcja odbioru osobistego w naszym sklepie firmowym w Czeskim Cieszynie.”

Ok. Ale czy polscy biegacze w kontakcie ze sprzedawcą nie trafią na barierą językową, która może utrudnić zrozumienie intencji nabywcy?

R.B.: Spokojnie, od lat mamy do czynienia z polskim językiem i nie mamy z nim problemu, zresztą nasze języki są do siebie podobne.”

Polski numer telefonu: +48 50 848 44 36 i
e-mail: info@biegshop.pl

Dla ambitnych szybki kurs języka czeskiego:

Tak – ano
Bieganie – běhání
Zawody –  soutěž
Obuwie – obuv
Koszulka – košilka
Kupować – kupovat
Trening – výcvik
Wyprzedaż – doprodej
"Być albo nie być, oto jest pytanie?" – "Bytka albo ne bytka oto je zapytka"

FORUM DYSKUSYJNE

biegshop sklep 540