15 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ERGO-spotkanie z ekipą „4 PUSTYNIE – 4 ULTRAMARATONY – 4 POLAKÓW”


ergos 4des 01
Koleżanki i koledzy biegacze
Sympatycy biegania i wszelkiej aktywności
16 lutego 2014r, na jordańskiej pustyni Wadi Rum, został rozegrany pierwszy z ultramaratonów wchodzących w skład cyklu zawodów 4DESERTS (www.4deserts.com ).
Zawody te rozgrywane są w najtrudniejszych miejscach naszego globu – na pustyniach:
1. SAHARA RACE (Jordania)
2. GOBI MARCH (Chiny)
3. ATACAMA CROSSING (Chile)
4. THE LAST DESERT (Anatrktyda).
Każda z pustyń ma swoją specyfikę – Sahara jest najgorętsza, Gobi – najwietrzniejsza, Atacama – najsuchsza, a Anatarktyda – najzimniejsza. Teren i ukształtowanie jest zmienne: piasek, kamienie, skały, śnieg, lód, wydmy, góry. Całość uzupełnia temperatura powietrza od +40ºC na Atacamie do -30ºC na Antarktydzie.
Podczas każdego z biegów zawodnicy mają do pokonania 250 km, podzielonych na 6 etapów, niosąc na plecach cały ekwipunek. Organizatorzy zapewniają jedynie wodę, miejsce do spania w namiocie i opiekę medyczną.
W tegorocznej edycji wystartuje 4 Polaków:
– Andrzej Gondek (Warszawa)
– Daniel Lewczuk (Warszawa)
– Marek Wikiera (Gdańsk)
– Marcin Żuk (Piaseczno)
Biegacze postawili sobie za cel przebiegniecie 4 pustyń świata (1000 km) w ciągu jednego roku kalendarzowego, co zagwarantuje im wejście do elitarnego klubu – 4Deserts Grand Slam. Do tej pory udało się to osiągnąć jedynie 28 osobom na świecie. W gronie tym nie ma obecnie żadnego Polaka.
Strat w tych zawodach to również cel charytatywny.
Zapraszamy na nasza opowieść 16 kwietnia w "ERGO – Metro Wilanowska". Dołączajcie też do naszego wydarzenia na FB i zapraszajcie swoich znajomych.