6 października 2009 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Co nowego na targach przed Maratonem Poznańskim?


Rozwój rynku biegowego zauważalny jest nie tylko poprzez wzrost frekwencji w biegach masowych. Także poprzez pojawianie się w Polsce firm, które do tej pory były tu nie obecne. Dobrą okazją do takich obserwacji są targi przed dużymi imprezami biegowymi. Najbliższa tego typu impreza już w ten weekend w Poznaniu przez maratonem Poznańskim.

Czego ciekawego możemy się tam spodziewać?

cwx_200.jpgNa pewno główną nowością są ubrania biegowe amerykańskiej firmy cw-x. Dlaczego ? Wymaga to kilku słów wprowadzenia.

Kinesio Taping to metoda, która szturmem wdarła się do świata medycyny sportowej i rehabilitacji. Ta metoda została opracowana ponad 25 lat temu przez japońskiego Dr. Kenzo Kase. Taping stał się popularny w rehabilitacji i prewencji urazów w sporcie. Na zawodach lekkoatletycznych możemy ostatnio zobaczyć zawodników oklejonych kolorowymi plastrami. Zadaniem tych plastrów jest między innymi wspomaganie pracy mięśni, korygowanie niewłaściwej pozycji stawów.

Jaki ma to związek z ubraniami firmy CW-X ? Otóż stosuje ona w swoich produktach właśnie idee kinesiotapingu.

cwx_main.jpg

Ubrania CW-X próbują stworzyć coś na kształt zewnętrznego stabilizującego szkieletu wspomagającego naszą biomechanikę, zmniejszającego niepotrzebne drgania mięśni poprzez mocne opasanie naszych mięśni na wzór tapingu.

Na szczególną uwagę zasługują biegowe leginsy cw-x, których stabilizujące plastry opinają pas biodrowy, ciągną się w dół wzdłuż mięśnia czworogłowego i ściśle opasają staw kolanowy.

Od momentu wprowadzenia na rynek amerykański leginsy cw-x zbierają niezwykle pochwalne opinie. Polecamy przeszukanie internetu, naprawdę trudno jest znaleźć na ich temat złe słowo.

Cena jest wysoka ale wszyscy recenzenci piszą, że rzecz jest jej warta.

Niektórym wydaje się, że stopień z jakim leginsy cw-x opinają ciało jest zbyt duży i zalecają leginsy o rozmiar większe. Ale pamiętajcie, że te leginsy bazują na konieczności mocnego opinania naszego ciała. To jest ich cecha i jeśli chcemy odczuwać dobre efekty powinniśmy czuć opięcie.

Poza targami sprzęt CW-X dostaniecie w sklepie internetowym: www.cw-x.pl

Druga ciekawostka pojawiająca się na targach dopiero od tego sezonu to The Stick – czyli przyrząd do automasażu o którym pisaliśmy na naszej stronie. Polecamy wszystkim rozmowę ze sprzedawcą i demonstrację na własnej skórze, własnych mięśniach – sami poczujecie, czy może mieć to dla was sens.

kijek_long.jpg