24 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS się zmiękcza


Niedługo będziemy mieli w KATALOGBIEGOWY.pl pełną wiosenną kolekcję i od marca zaczniemy bardziej regularnie publikować, krótkie teksty obrazujące jak wykorzystywać KATALOGBIEGOWY.pl. Oto pierwszy przykład.

Dwa topowe modele ASICS: DS Trainer i GEL Nimbus zostały poddane sporym zmianom w stosunku do swoich poprzedników. Wg KATALOGBIEGOWY.PL są wyraźnie miększe.

asics miekko

Na rysunku widzicie ugięcie pięty przy obciążeniu 70 kg zestawione z wysokością podeszwy (wraz z wkładką) pod piętą.

To, że pięta (oraz śródstopie) są miększe to z jednej strony mogą być korzyści (każdy lubi czuć się miękko) a z drugiej wady: miękkość sama w sobie nie jest jakąś wielką zaletą, w butach biegowych: większy komfort ale jednocześnie słabsza dynamika i czucie (zazwyczaj).

Pokazujemy to, bo po pierwsze sugerujemy, żebyście sami spróbowali poddać te modele waszym „zmysłom” 🙂 i zastanowić się czy są dla was dobre. Po drugie producent (ASICS) opublikował informacje o zmianach w podeszwach tych modeli i gdyby nie nasze pomiary musielibyśmy wierzyć mu na słowo, a tak mamy konkretne wartości, które możecie przetestować, na które możecie zwrócić uwagę.

Jednocześnie informujemy, że jutro (25 lutego), o godzinie 15:00 w Warszawie w Parku Szczęśliwickim będzie można przetestować nowego NIMBUSA, więcej szczegółów TUTAJ.

TUTAJ: INTERAKTYWNY LINK DO PORÓWNANIA TYCH CZTERECH MODELI

Redakcja Bieganie.pl