NB 1080v12
 
26 lipca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zostały dwa miesiące do 33. Maratonu Warszawskiego


Dokładnie za dwa miesiące, 25 września br. ulicami Warszawy przebiegnie 33. Maraton Warszawski. Tegoroczna edycja biegu rozegra się na nowej trasie, a towarzyszyć jej będzie Bieg Olimpijski, w którym 1000 osób pokona dystans ośmiu kilometrów.

Program imprezy

Jak co roku, Maraton Warszawski to nie tylko sam bieg, ale również szereg imprez towarzyszących. W tym roku, biuro zawodów po raz pierwszy będzie się mieścić w Centrum Olimpijskim i zostanie otwarte już w czwartek, 22 września o godz. 16.00. Przez kolejne dwa dni, Centrum Olimpijskie stanie się nie tylko siedzibą biura zawodów, ale także targów Expo Sport&Fitness. Targi będą otwarte w godzinach pracy biura zawodów w dniach 22-24 września w Centrum Olimpijskim. W czasie imprezy odbędą się też spotkania z faworytami biegu, polskimi olimpijczykami, wykłady i projekcje filmów o tematyce biegowej, a także zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki.

Szczegółowy program Maratonu Warszawskiego imprez towarzyszących można znaleźć na stronie: http://www.maratonwarszawski.com.pl/node/25213


Prezydent Europejskiego Komitetu Olimpijskiego starterem biegu

Po raz pierwszy Maratonowi Warszawskiemu będzie towarzyszył Bieg Olimpijski. W zawodach na dystansie 8 km wezmą udział polscy medaliści olimpijscy m.in. Leszek Blanik, Paweł Nastula i Szymon Kołecki. Sygnał do startu biegu da Patrick Hickey, Prezydent Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, który specjalnie na tą okazję przyjedzie do Warszawy. Przypominamy, że w biegu weźmie udział tylko 1000 osób, które jako pierwsze dokonają pełnej rejestracji do udziału w biegu. Więcej informacji na temat idei Biegu Olimpijskiego znajduje się na stronie: http://www.maratonwarszawski.com/node/41490

 
Niższe wpisowe do końca sierpnia

Tylko do końca sierpnia obowiązuje podstawowa stawka opłaty startowej 33. Maratonu Warszawskiego, wynosząca 100 zł. Przypominamy także, że dla osób wnoszących opłatę startową po 18 września przewidziano nieprzekraczalną pulę 100 numerów startowych. O ich przydziale zdecyduje kolejność wpłynięcia opłaty.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl