New Balance 1080v12
 
24 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

ZIGTECH – Napój energetyczny dla Twoich stóp


reezig roght pictureCo byś zrobił, gdybyś miał więcej energii? Biegałbyś szybciej, dłużej? A może jedno i drugie? Reebok ZigTech pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie. Te buty to prawdziwy napój energetyczny dla twoich stóp.

Co to jest ZigTech?

ZigTech to rewolucyjna technologia opracowana przez Reebok, która łączy w sobie doskonałą amortyzację z oddawaniem energii podczas biegu.  

Jak to działa?

Charakterystyczna, zygzakowata podeszwa buta absorbuje energię podczas uderzenia pięty o podłoże, a następnie transportuje ją wzdłuż buta i oddaje biegaczowi przy wybiciu. To swojego rodzaju innowacja w butach biegowych. Do tej pory, kładło się nacisk głównie na amortyzację w płaszczyźnie pionowej.

Dzięki ZigTech, transfer energii w poziomie daje ci dodatkowy zastrzyk energii przy każdym kroku.

Jaki jest tego efekt?

Przede wszystkim, twój trening staje się mniej męczący. Dzięki temu możesz trenować dłużej lub intensywniej. Ponadto, dzięki zmniejszeniu obciążenia kluczowych mięśni nóg nawet do 20%, zmniejsza się ryzyko kontuzji, a zwłaszcza uciążliwych przeciążeń. Wszystko to sprawia, że Reebok ZigTech to idealne buty do trenowania długich dystansów.

Co jeszcze wyróżnia buty Reebok ZigTech?

Reebok ZigTech to nie tylko rewolucyjna technologia. Obok butów nie sposób przejść obojętnie także ze względu na ich nowoczesny design, które zdecydowanie wyróżnia je na tle wszystkich innych modeli butów biegowych. Uwagę przyciąga od razu zygzakowata podeszwa, ale buty będą dodatkowe dostępne w ciekawych, odważnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu, posiadacze butów Reebok ZigTech na pewno znajdą się w centrum uwagi.

Gdzie je kupić?

Reebok ZigTech pojawi się na polskim rynku już w sierpniu 2010. Buty będzie można kupić w sklepach firmowych Reebok w Polsce (Koszalin – CH Forum Koszalin; Kraków – Bonarka City; Łódz – CH Manufaktura; Poznań – Stary Browar; Warszawa – Złote Tarasy; Zielona Góra – Focus Mall) oraz w salonach sportowych Reebok w całej Polsce. Model będzie również dostępny na platformie www.reerun.pl, gdzie już niedługo będzie można wygrać buty w losowaniu.


kaldo_200.jpgWojciech Kałdowski – ekspert Reebok, były mistrz Polski i brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 800m:

– Wydaje się, że technologia ZigTech może być prawdziwym przełomem w treningowym obuwiu biegowym. Miałem okazję przetestować buty Reebok ZigTech i mogę powiedzieć jedno: to naprawdę działa! Nogi męczą się wyraźnie wolniej, przez co można wydłużyć trening. To idealne buty na długie treningi.

Przeczytaj co w dniu Barcelońskiej prezentacji buta mówili o nim: Bill McInnis szef zespołu ds innowacji z
Reeboka
oraz Adam Klein, bieganie.pl.. Zgadniesz czyje to nogi?

zigtech nogi