New Balance 1080v12
 
5 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zakończył się obóz treningowy Bieganie.pl w Brennej


Zakończył się kolejny obóz treningowy portalu Bieganie.pl w Brennej. Po siedmiodniowej ciężkiej pracy zwieńczonej tradycyjnym wyścigiem na 3 km, nadszedł czas rozstania. Ten moment zawsze wywołuje smutek wśród uczestników jak i trenerów. Ale nie ma co się martwić kolejne obozy już niebawem. A co działo się w kolejnych dniach zgrupowania przeczytacie i obejrzycie poniżej.

Kolejny dzień obozu to praca nad tempem. Zawodnicy mieli do wykonania specjalnie zaplanowany trening wytrzymałości na konkretnej intensywności. Każdy z uczestników miał możliwość zaplanowania długości swojego indywidualnego treningu w zależności od aktualnego samopoczucia. Wszyscy mieli ustaloną intensywność na poziomie swojego maksymalnego wysiłku półmaratońskiego. Odcinek do pokonania miał być nie krótszy niż 4 km i nie dłuższy niż 10 km.

 

 IMG 3167 kopia

Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię – bieg ciągły 

 

W trakcie wykonywania treningu nagrywaliśmy uczestników w celu późniejszej analizy ich techniki biegu. 

 

 

Popołudniowy trening to dalsza praca nad mięśniami stabilizującymi zarówno tułowia jak i nóg. Do wykonania był trening obwodowy, który zawierał różne ćwiczenia core stability oraz stabilizujące na poduszkach sensomotorycznych. Zestaw 20 ćwiczeń został wykonany dwukrotnie, oprócz zmęczenia było również dużo śmiechu i zabawy.

 
IMG 3416 kopia

Kolejny dzień rozpoczął się jak zwykle od porannego rozruchu, który za każdym razem budził uczestników do życia 🙂 

 

 P5020014

 

Poranny trening to kolejna wycieczka biegowa. Do wyboru były dwie trasy dla wymiataczy, którzy postanowili zrobić naprawdę długą trasę i pościgowców, którzy pokonali krótszą trasę ale także wymagającą. Pierwsza grupa z Brennej pobiegła przez Chatkę Wuja Toma do Szczyrku, następnie na Skrzyczne, kolejny punkt pośredni to Salmopol i powrót do Brennej przez dolinę Holcyny. Sam 36 km dystans nie był jedynym wyzwaniem. Po drodze grupa musiała walczyć ze załamaniem pogody. Nie tylko deszczowe oberwanie chmury, ale także grad i burza próbowały zakłócić powrót do hotelu. Na szczęście wszyscy dotarli cali i zdrowi. Druga grupa pokonała dystans 19 km przez Chatę Wuja Toma i Karkoszczonkę.


P1030448 kopia
 


Sobota to dzień spokojnego rozbiegania i serii przebieżek, które miały rozbudzić mięśnie uczestników po trudach wycieczki biegowej. Wieczorne zajęcia poświęcone były ćwiczeniom z piłką lekarską i sporą dawką ćwiczeń rozciągających. 


 
IMG 3554


Niedziela to przede wszystkim zawody obozowe uczestników na dystansie 3 km.  Oczywiście zawody zgodnie z tradycją odbywały się z handicupem. Oznacza to że najwolniejsi zawodnicy startowali z odpowiednią przewagą czasu nad najszybszymi. Celem takiego rozwiązania jest integracja i mobilizacja do mocnego finiszu całej grupy, ponieważ teoretycznie wszyscy zawodnicy powinni kończyć wyścig w tym samym momencie. Jest to możliwe tylko pod warunkiem, że wszyscy pobiegną na poziomie swoich możliwości, a także nie ściemniał przy wyliczaniu handicupu.

 

IMG 3810 kopia 

 

Poniżej wyniki jakie osiągnęli uczestnicy:


Miejsce Zawodnik Wynik
1 Marek 10:04
2 Michał W. 10:13
3 Dominika 10:48
4 Michał S. 11:05
5 Leon 11:36
6 Tadek 11:40
7 Dominik 11:56
8 Wojtek 14:40
9 Rafał 15:23
10 Asia 16:26
11 Ania 16:27
12 Ola 16:47
13 Piotrek 18:31
Serdecznie dziękujemy za cały tydzień spędzony razem z Nami. Gratulujemy nie tylko wyników obozowych zawodów, ale także wytrwałości i hartu ducha podczas wszystkich treningów. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji, korzystając z Naszych wskazówek. Do zobaczenia!