13 października 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zacznij Biegać z „Biegam bo Lubię” i Testem Coopera


zacznij biegac coopertest 5401

Jak co tydzień, także i w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 zapraszamy wszystkich biegaczy, (choć początkujących przede wszystkim), do wspólnego biegowego spotkania na czterech stadionach w Polsce.

Biegamy w następujących miejscach:

Kraków – Stadion Plac na Groblach, koło Wawelu.
Warszawa – Stadion RKS SKRA przy ulicy Wawelskiej 5,
Bielsko-Biała – Stadion, ul. Jaworzańska 120
Poznań – stadion MOS, ul. Gdańska 1

TUTAJ znajdziesz wszystkie informacje.

Chcemy przekonać niebiegających – że bieganie jest dla wszystkich. Jeśli jesteś ofiarą lekcji WFu z czasów szkolnych, po których bieganie wspominasz  jako najbardziej znienawidzoną formę aktywności fizycznej – przyjdź do nas na stadion – odczarujemy Cię !!!

Przy okazji – pragniemy poinformować wszystkich o możliwości wykonania testu Coopera na 10-ciu stadionach w Warszawie, także na stadionie warszawskiej SKRY na którym się spotykamy. Pierwszy test wykonany będzie dokładnie o tej samej porze kiedy zaczynamy nasze biegowe spotkanie.

Mimo, że uważamy Test Coopera za już nieco anachroniczny sposób sprawdzenia  wydolności tlenowej, to jednak dla wielu z was może być to ciekawy bodziec treningowy. Jest to maksymalny 12 minutowy wysiłek. Czyli w przeciągu 12 minut musicie postarać się pokonać jak największy dystans. Na podstawie liczby pokonanych metrów – będzie można obliczyć wasz bieżący sportowy poziom na tle waszej płci i grupy wiekowej.

Test Coopera organizują AZS Środowisko Warszawa, akcja PolskaBiega i Ministerstwo Sportu. Jak wykonuje się test Coopera? Wszystko znajdziesz TUTAJ

Oto oficjalna informacja o akcji:


RUSZ KUPER czyli warszawski test Coopera

W Warszawie 16-17 października wielki test Coopera. To zabawa dla każdego, nie tylko dla biegaczy. Akcja Polska Biega, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz warszawski AZS serdecznie zapraszają, zwłaszcza że to ostatni w tym sezonie moment, żeby sprawdzić swoją kondycję. Jak się uda, na wiosnę Coopera zorganizujemy w całym kraju.

W sobotę i w niedzielę w godz. 10-16 będzie się można „przetestować” na dziesięciu obiektach w Warszawie. Test jest bezpłatny. Wystarczy tylko przyjść w stroju sportowym na jeden z wymienionych stadionów. W każdym miejscu będą sędziowie, ratownicy medyczni, woda dla uczestników i pamiątkowe koszulki – dla pierwszych stu osób, które pojawią się pierwszego lub drugiego dnia. Można startować od 13. roku życia, ale dzieci potrzebują zgody prawnych opiekunów.

Oto lista stołecznych obiektów, gdzie w sobotę i niedzielę 16-17 października będzie można się sprawdzić:

1. Bemowo, WAT, ul. Kartezjusza 1, stadion LA i tereny zielone
2. Bielany, AWF, Warszawa ul. Marymoncka 34, stadion LA
3. Mokotów, SP nr 46, ul. Wałbrzyska 5, bieżnia lekkoatletyczna
4. Mokotów, Stadion Syrenki PW, ul. Batorego, stadion/bieżnia lekkoatletyczna
5. Ochota, SKRA, ul. Wawelska 3, stadion LA
6. Ochota, ZS nr 83, ul. Powstańców Wielkopolskich 4, bieżnia lekkoatletyczna
7. Praga Południe, KS ORZEŁ, ul. Podskarbińska 14, stadion LA
8. Tarchomin, SP 344, ul. Erazma z Zakroczymia 15, bieżnia lekkoatletyczna
9. Targówek, GIM. 145, ul. Krasiczyńska 4/5, bieżnia lekkoatletyczna
10. Ursynów, SGGW, ul. Nowoursynowska, teren trawiasty

test coopera small