NB 1080v12
 
4 czerwca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wpadnij na szybki Warsaw Track Cup!


Pościgaj się, popracuj nad szybkością i dowiedz się, nad czym jeszcze możesz popracować. W sobotę 7 czerwca wieczorem, na stadionie Agrykoli w Warszawie drugi mityng Warsaw Track Cup.

WTC_2014_5_136.jpg

Masz już na koncie kilkadziesiąt "dyszek", wiele "połówek" i kilka maratonów? No, to niezły z Ciebie kozak (kozaczka). Ale czy wiesz, co to znaczy średni dystans? Może by tak sprawdzić się w naprawdę szybkim biegu? Podczas rozgrywanego na warszawskiej Agrykoli mityngu uczestnicy rywalizują w seriach na 1000, 1500 i 3000 m oraz w sztafecie 4X400 m. Większość konkurencji rozgrywana jest w świetle reflektorów. Na stronie wydarzenia na Facebooku można też zamawiać piosenki na energetyzujący podkład muzyczny.

Mariusz Giżyński, dyrektor zawodów, przypomina, że większość czołowych maratończyków w Polsce zaczynało od bieżni i treningu lekkoatletycznego na krótszych dystansach.
– Start na kilometr, półtora, czy trójkę to fajny sprawdzian szybkości i pierwszy krok, by nad nią zacząć pracować. Przygotowaliśmy zresztą dla biegaczy specjalny test Nike Free, z którego dowiedzą się, jakie w nich drzemią rezerwy – mówi Mariusz.

WTC_2014_5_1142.jpg

Uczestnicy Warsaw Track Cup mogą od godziny 19.00 poddać się krótkiemu badaniu przygotowanemu przez Klinikę Rehabilitacji Sportowej ORTOREH, określającemu m.in. sprawność stopy. Następnie, w ramach wideoanalizy z wykorzystaniem kamer, na specjalnym torze, eksperci rejestrują ich bieg i analizują technikę. Wyniki zbiorcze testu po kilku dniach można odebrać w sklepie FORPRO, wraz ze zniżką na rekomendowany model butów z serii Nike Running.

WTC_2014_5_138.jpg

Zapraszamy na drugi mityng Warsaw Track Cup w sobotę 7 czerwca od godziny 18.30 na stadion Agrykoli przy ul. Myśliwieckiej 9 w Warszawie. Oplata startowa to jedyne 20 zł (przy zgłoszeniu w dniu zawodów wynosi ona 30 zł). Zapisy elektroniczne, szczegółowe informacje i program minutowy znajdziesz na stronie www.warsawtrackcup.pl.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl