NB 1080v12
 
17 marca 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

W Decathlon Polska mamy najlepszego na świecie szkoleniowca!


Pracownik Decathlon Polska – Mateusz Oracz – został wybrany najlepszym na świecie szkoleniowcem technicznym marki Kalenji. To wielkie wyróżnienie dla pracownika, którego można spotkać w Decathlon Poznań Franowo. Marzec i kwiecień to miesiące, kiedy nasi eksperci techniczni przeprowadzają największą ilość szkoleń z biegania. Ciekawi Was, jak się do nich przygotowali?

Na szkolenie – do Francji!

Tradycyjnie – jak co roku – kandydaci na szkoleniowców technicznych z biegania zostali zaproszeni przez markę Kalenji na kilkudniowe szkolenie techniczne do Francji. Była to świetna okazja, aby przed sezonem biegowym zapoznać się z ofertą produktową na sezon wiosna-lato oraz jesień-zima 2017. Polskę w Saint-Raphaël reprezentował siedmioosobowy zespół w składzie: Dariusz Frużyński (Dyrektor Sportu), Paweł Kowalik (Product Manager) oraz Mateusz Oracz, Patryk Rogowski, Maksymilian Karajewski, Mirosław Żurawski i Seweryn Szeląg. Skład szkoleniowców w Polsce dodatkowo uzupełniają Damian Łoziński, Łukasz Marczak, Marcin Uber i Jakub Kobiałka.

szkolenie2

Fot.: część polskiego zespołu podczas testów Kalenji KIPRACE Trail 3

Mateusz Oracz – najlepszy szkoleniowiec Kalenji 2016

Warto w tym miejscu podkreślić, że marka Kalenji doceniła zaangażowanie polskiego szkoleniowca, Mateusza Oracza. Został on wybrany Najlepszym Szkoleniowcem Technicznym Kalenji na świecie w 2016 roku. To pierwszy tego typu przypadek w historii szkoleń biegowych w Decathlon Polska. Mateusz, gratulujemy i jesteśmy z Ciebie dumni!

szkolenie3

Fot.: Paweł Kowalik
Kilka słów od Mateusza, jego motywacja na 2017:

„Chciałbym spełnić oczekiwania ludzi chcących zwiększyć swoją biegową wiedzę oraz dać im energię do działania. Postaram się zaszczepić w nich biegowego ducha i nakłonić do spełniania marzeń oraz łamania własnych barier. Jestem przykładem, że ciężką pracą można osiągnąć wiele.

Dni wypełnione bieganiem

W ciągu pięciu dni uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać z produktami, które sa lub będą dostępne w sklepach sieci Decathlon. Po co? Aby nabytą wiedzą dzielić się następnie z uczestnikami szkoleń technicznych, organizowanych dla pracowników sieci Decathlon w całej Polsce.

Plan działania

W godzinach porannych eksperci techniczni brali udział w części teoretycznej, podczas której szczegółowo omawiane były produkty biegowe (buty, odzież, akcesoria).  Natomiast podczas sesji popołudniowej – praktycznej – odbywały się testy produktów, które trwały aż do wieczora.

szkolenie4

Fot.: panele dyskusyjne prowadzone przez inżynierów produktu Kalenji

Uczestnicy szkolenia mieli również możliwość zapoznać sie z ofertą produktową marek zewnętrznych tj. np. Salomon, adidas czy ASICS, które są również dostępne w Decathlonie.

szkolenie5

Fot.: testy dynamiki  z adidas

Każdy rodzaj obuwia/odzieży został przetestowany w dedykowanych warunkach.

Testy w terenie i test Kalenji KIPRACE Trail 3:

szkolenie6

Test na bieżni i test KIPRUN Race:

szkolenie7

Nawierzchnia utwardzona i test produktu Nike Winflo 3:

szkolenie8

Można było też zobaczyć i ocenić nowinki, jakie na rok 2017 przygotowała marka Kalenji:

szkolenie9

Fot.: but trailowy KIPRUN MT dostępny w Decathlonie w sezonie jesień-zima 2017

Jak będą wyglądały szkolenia w Polsce?

W tym roku do dyspozycji szkoleniowców zostaną przekazane Kalenji KIPRUN BOXy. Będą one wyposażone w kluczowe dla marki modele butów od testów, m.in. KIPRUN SD/LD czy KIPRUN TRAIL XT6.

szkolenie10

O szkoleniu, motywacji i planach Kalenji na 2017:

Dariusz Frużyński, Dyrektor Sportu:
szkolenie12„Ten rok jest niezwykle ważny dla marki Kalenji. Po raz pierwszy marka działa w oparciu o nową organizację, która zakłada podział na trzy segmenty: bieganie rekreacyjne, bieganie perfromance oraz bieganie trail. Zdajemy sobie sprawę, że inne są potrzeby biegaczy startujących w biegach ultra, a inne biegaczy startujących w maratonach ulicznych. Marka Kalenji, zorganizowana wokół potrzeb konkretnych użytkowników, będzie mogła zaoferować jeszcze lepsze produkty w najlepszym na rynku stosunku ceny do jakości produktu. Celem nadrzędnym dla marki Kalenji oraz Decathlon jest sprawienie, aby bieganie było dostepne dla każdego, dlatego też w 2017 będziemy chcieli ponownie obniżyć ceny na kilkanaście kluczowych produktów naszej marki.”

Mirosław Żurawski – Development Manager, szkoleniowiec techniczny:
„Szkolenie z biegania jest dla mnie czymś, co dodaje mi energii do codziennej pracy.szkolenie13 Czuję, że dzięki temu wracam do korzeni, które spowodowały, że pracuję w Decathlonie. Po przejściu wielu stanowisk (kierownika, administratora, dyrektora, managera reklamy i managera ekspansji) czułem, że ciągle brakuje mi czegoś, co na początku było dużym zastrzykiem energii. Odkryłem, że brakuje mi dzielenia się sportową pasją. Motywują mnie ludzie pracujący w naszych sklepach. Łączą nas wspólne przeżycia i emocje, których doznawaliśmy i doznajemy uprawiając sport. Dlaczego szkoleniowiec z biegania? Bieganie to moje życie. Zaczynałem biegać w dosyć młodym wieku odnosząc sukcesy na szczeblu województwa i kraju. Po ukończeniu studiów zawiesiłem kolce na kołku. Wróciłem do biegania po kilku latach, ale ze zmienionymi motywacjami – chciałem zadbać o zdrowie. Teraz chcę się dzielić wiedzą i doświadczeniami z tymi, którzy chcą dążyć do poprawy rezultatów, jak i z tymi, którzy chcą spróbować nowej aktywności i zadbać o swoje dobre samopoczucie.”

Nasza wiedza – Twoja pasja

Warte podkreślenia jest to, że wynagrodzenie pracowników sektora Bieganie w Decathlon jest stałe i nie zależy od wielkości sprzedaży czy sprzedawanych produktów. Co to oznacza? Pracownicy nie biorą udziału w konkursach sprzedażowych organizowanych przez marki własne lub zewnętrzne, nie są premiowaniu za sprzedaż wyznaczonych produktów. Prowadzenie cyklicznych szkoleń technicznych z roku na rok podnosi jakość obsługi klienta w sieci sklepów Decathlon.

Kto może korzystać z wiedzy naszych szkoleniowców?

Każdy. W jaki sposób? Poprzez formularz kontaktowy na decathlon.pl, a dokładniej w zakładce: WIĘCEJ O SPORCIE ZAPYTAJ SPECJALISTĘ:

szkolenie11

Sprawdź [TUTAJ]

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl