NB 1080v12
 
19 sierpnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Uwaga! Dziki biegną!


dzik 540

8 sierpnia 2010 r. Mało snu.. za dużo emocji;) Pierwsza organizacja biegu to nie bułka z masłem:) Godzina 4:30 rano – mimo wszystko pobudka i szybkie śniadanie. Dopakowanie wozu, sprawdzenie sprzętu. Za oknem deszcz.. Zapadła wątpliwa decyzja o zamianie butów na kalosze. Godzina 5 rano wyjazd, ciągle leje, kalosze to był jednak świetny pomysł. 5:30 Radek i Mateusz spotykają się w punkcie zbiorczym. Ciemno jakoś, deszcz przybiera na sile. „To, co, taśmujemy dzika..? Nie ma bata, jazda z koksem!”.. Ruszyliśmy na rowerach w sam środek puszczy. Wszak odwrotnego scenariusza  nie przewidziano. Już po półgodzinnej robocie, pomimo membran, podwójnych ortalionów i innej dzianiny przeciwdeszczowej, chłopcy zmokli do cna (tylko stopy zostały uratowane dzięki niezniszczalnym kaloszkom, ha!), ale czego nie robi się dla dzików. Nikt nie chciał co by stado zraciczałych biegaczy pogubiło się na trasie 1 Biegu Szlakiem Dzika organizowanego na dystansie 10,5 km między Policami a Szczecinem. Choć koncepcja biegu, w stylu „każdy w swoją stronę, byle do mety!” była całkiem kusząca Taśmowanie zakończono pomyślnie.

Z 96 zapisanych osób, na metę nowego biegu przełajowego wpadło 83. O niepełnym składzie zawodników nie zadecydowały jednak wygłodniałe dziki czające się po krzaczorach;) Powodem wykruszenia prawdopodobnie okazał się ulewny deszcz, który nie oszczędził organizatorów pałętających się od rana po trasie, lecz który niezwykle urozmaicił bieg. Kałuże, gdzieniegdzie drobne błotne przeprawy, a nader wszystko utrata stabilności leśnego podłoża i wilgotność leśnego powietrza, sprawiły, że 1 Bieg Szlakiem Dzika nabrał kolorytu:) Na dzikiej mecie, jako pierwszy zameldował się Michał Markowski z czasem 35 m 33 s, co było dość sporym zaskoczeniem dla organizatorów. Obstawiano że pierwszy zawodnik może przybiec jakieś 5 minut później, czyżby trasa za łatwa?

dzik 540 1

Na każdego uczestnika biegu czekał pakiet startowy a w nim napój energetyczny, słodkie kalorie, dzika koszulka i materiały edukacyjne:) Każdy otrzymał też torbę ekologiczną i oryginalny medal wykonany z ceramiki.

Dziki niestety nie pojawiły się na trasie. Pochowały się przed deszczem lub nie chciały ryzykować spotkania z pędzącymi zawodnikami;) Może za rok któryś będzie łaskawy przyjrzeć się biegaczom z bliska i strzelić klasyczna piątkę włochatą racicą? Biegacze podczas pieczenia kiełbasek wyglądali na uhahanych nowym biegiem:) Poza przyznaniem nagród głównych ufundowanych przez firmę Timex oraz  Brooks, wśród startujących rozlosowano liczne upominki w tym pakiety biegowe przekazane przez sklep rbfsport.pl ze Szczecina.

W związku z udanym debiutem organizatorzy biegu już ostrzą kły na kolejne edycje biegu. Ponieważ sam wybieg był mocno spontaniczną i amatorską ideą, (która w miarę upływu czasu przerodziła się w nieco bardziej profesjonalną imprezę), za rok można spodziewać się jeszcze ciekawszej organizacji oraz zwiększonego limitu zawodników. Dziki rządzą w Puszczy Wkrzańskiej, a biegacze na jej przełajowych trasach! Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji 1 Biegu Szlakiem Dzika – do zobaczenia za rok!

uwaga uwaga! i oto najnowsze super cool foty z 1 Biegu Szlakiem Dzika są już dostępne!

III GALERIA ZDJĘĆ
I GALERIA ZDJĘĆ – (fot.4Run)
II GALERIA ZDJĘĆ – (fot.4Run)

***

dzik1


Już 8 sierpnia 2010 roku odbędzie się 1 Bieg Szlakiem Dzika. Start zlokalizowano na stadionie lekkoatletycznym OSIR w Policach (woj. Zachodniopomorskie), a metę w Szczecinie przy j. Głębokim. 1 Bieg Szlakiem Dzika to bieg długodystansowy o charakterze przełajowym.

Wystartować może każdy kto skończył 18 lat, a przed startem podpisze oświadczenie o stanie zdrowia umożliwiającym udział w biegu. Uczestnicy, biegnąc przez Puszczę Wkrzańską, będą mieli okazję zmierzyć się z dystansem 10,5 km o urozmaiconym stopniu trudności.

Na trasie prócz typowych łagodnych leśnych duktów znajdziecie piach i kamienie, szuter i korzenie, malownicze wąwozy i ostre zakręty.  A dookoła.. dziki! Zarówno ukryte jak i te przebiegające drogę:)!

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w biegu zarówno amatorów jak i starych biegowych wyjadaczy. Nagrody główne dla Pań i Panów w postaci zegarków Triathlon Body Link ufundowała firma TIMEX! Zegarki wręczone zostaną najlepszym przez Rafała Wójcika, olimpijczyka z Sydney, ambasadora TIMEX w Polsce. Ponadto każdy z uczestników ma szansę na wygranie nagród rzeczowych przekazanych przez sklep RBF ze Szczecina oraz bonów na zakupy produktów biegowych marki BROOKS.

Zapisanie się na listę uczestników oraz opłata wpisowego w wysokości 20 zł do dnia 23 lipca, zapewni każdemu atrakcyjny pakiet startowy (a w nim: dzika koszulka! oryginalny medal! słodkie kalorie oraz gadżety). Uwaga – liczba miejsc ograniczona, nie warto zatem zwlekać z decyzją. Formularz zgłoszeniowy, regulamin, mapę oraz pozostałe szczegóły dotyczące biegu znajdziecie na stronie: www.biegszlakiemdzika.za.pl

Czy słyszycie nadciągający tupot racic i dzikie chrumanie..?? o tak..!
Do zobaczenia na trasie!

dzik540
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl