1 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trwa obóz bieganie.pl z Grzegorzem Gajdusem w Brennej


Trwa kolejny obóz portalu bieganie.pl, tym razem uczestników gościmy w przepięknej, otoczonej górami Brennej. Obozowiczów przywitała bardzo dobra pogoda, która pozwala realizować program zgrupowania w stu procentach. Myślą przewodnią tegorocznej edycji obozów jest siła w treningu biegacza. Góry to wspaniałe miejsce gdzie powyższe założenia można realizować na wszystkie dostępne sposoby.

 

P1030342_kopia.jpg Kliknij zdjęcie, aby otworzyć galerię – wycieczka 

 

Za nami już kilka dni obozowych zmagań. Pierwszy dzień to przywitanie i trening rozruchowy dla niektórych po bardzo długiej podróży. Kolejny dzień to spokojne rozbieganie po pobliskich krossowo-górskich terenach, czołowa grupa pokonała 14 km. Dystans nie koniecznie rzucający na kolana ale w warunkach górskich naprawdę mógł dać się we znaki.  Trening popołudniowy to wiele ćwiczeń koordynacyjno-siłowych, usprawniających motorykę i poprawiających technikę biegu. 

 

 P1030346_kopia.jpgKliknij zdjęcie, aby otworzyć galerię – wycieczka  

 

Drugi dzień  to specyficzny trening na podbiegu. Teren kolejny raz sprzyjał do wykonania tego ważnego w treningu biegacza bodźca. Odpowiednio wykonywane podbiegi są wstanie poprawić nie tylko ogólną wytrzymałość ale bardzo dobrze rozwijać siłę i dynamikę, a powyższe cechy wpływają na dużo lepszy rozwój zawodników szczególnie na dystansach od 5 km do półmaratonu.

 

P1030401_kopia.jpg Kliknij zdjęcie, aby otworzyć galerię – wycieczka  

 

Popołudnie to trening nad rdzeniem. Czyli wykonywanie specjalnie dobranych ćwiczeń mających za zadanie wzmacnianie mięśni głębokich grzbietu, brzucha. Tego typu ćwiczenia to podstawa w treningu biegacza. Systematyka w ich wykonywaniu pozwala nie tylko zapobiegać kontuzją ale poprawić ekonomikę naszego biegania.

 

IMG_3087.jpg Kliknij zdjęcie, aby otworzyć galerię – core stability

 

Dodatkową wieczorną atrakcją były hucznie obchodzone urodziny najmłodszego obozowicza, jednorocznego Kacpra i jego ciut starszego taty Maćka. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego. Starszemu solenizantowi życzymy kolejnych biegowych przygód, a młodszemu kariery młodego biegacza 🙂

 

 IMG_3148.jpgKliknij zdjęcie, aby otworzyć galerię – core stability 

 

Trzeci dzień to sługa wycieczka biegowa. Zaplanowana trasa Brenna – Chata Wuja Toma – Klimczok – Błatnia – Brenna była bardzo wymagająca, ale uczestnicy podążali zgodnie z powiedzeniem co nas nie zabije to nas wzmocni i dzielnie sobie poradzili. Najdłuższa pętla to około 25 kilometrów, które zajęło nieco ponad 2,5 godziny.

 

 zdj__cie_3_kopia.jpgKliknij zdjęcie, aby otworzyć galerię – wycieczka  

 

Popołudnie to pełna regeneracja, moczenie nóg w zimnym potoku, sauna i masaż, które mają pozwolić całej ekipie dotrwać do końca obozu. Do końca zgrupowania pozostało jeszcze kilka dni w których zaplanowane jest jeszcze kilka kluczowych treningów. Oczywiście całość zmagań zakończymy niedzielnym wyścigiem na 3 km.

 

IMG_3049_kopia.jpg Kliknij zdjęcie, aby otworzyć galerię – core stability

 

Pozdrawiamy wszystkich biegaczy i zapraszamy na kolejne nasze obozy, które odbędą się latem w Szklarskiej Porębie (szczegóły tutaj: Obozy biegowe Bieganie.pl – LATO 2014).