6 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trening interwałowy w praktyce


Najważniejszym punktem trzeciego dnia obozu w Szklarskiej Porębie był trening interwałowy. Zawodnicy na stadionie lekkoatletycznym, w zależności od prezentowanego poziomu, wykonywali 10 powtórzeń 400 m lub 15 powtórzeń 200 m w tempie biegu na 10 lub 5 km.

przeczytaj także relacje z pozostałych dni: I i II.

Dzisiejsza pogoda nie rozpieszczała biegaczy. Na szczęście główny trening rozpoczął się już o godzinie ósmej rano, dzięki czemu obozowiczom udało się uniknąć największych upałów, a to istotne, gdyż przed sobą mieli intensywny trening.

Po wczorajszym wykładzie na temat treningu interwałowego dziś uczestnicy obozu przeszli do praktyki. Część wykonywała interwał 10x 400 m na przerwie 200 m, a część 15x 200 m na przerwie 200 m na prędkościach startowych na 5 lub 10 km.

Popołudniu obozowicze ponownie odwiedzili tutejszy Orlik, gdzie czekał na nich Krzysztof Janik. Trener bieganie.pl tradycyjnie poprowadził rozgrzewkę, po której zaserwował uczestnikom serię ćwiczeń stabilności ogólnej – tzw. core stability.

core.png
Kliknij, aby przejść do galerii zdjęć z treningu popołudniowego (6 sierpnia)

Między treningami odbył się wykład na temat biegów górskich ultra poprowadzony przez specjalistę w tej dziedzinie – Marcina Świerca.