NB 1080v12
 
12 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Test butów biegowych Supernova Glide 6 BOOST marki adidas od RunnersClub.pl


Przygotowaliśmy nowy test dla naszych klientów. Kolejny model butów do biegania, który sprawdziliśmy to Supernova Glide 6 BOOST marki adidas. Czy są tak dobre, jak twierdzi producent? Zobaczmy.

fot_02adidas.jpg

Przebiegłam w butach nieco ponad 350 km, po zróżnicowanym terenie. Zaczynając od asfaltu, po polbruk i warunki błotniste nad poznańską Rusałką. Starałam się przebiec w nich różne dystanse, w różnych konfiguracjach. Początkowo wydawały się zbyt miękkie, ale już podczas pierwszego biegu złudzenie prysło. Przy dużej miękkości buta zastosowano wyższą stabilizację, dzięki systemowi TORSION SYSTEM.
Muszę przyznać, że but bardzo przypadł mi do gustu. Ważny jest dla mnie komfort oraz dobra amortyzacja. But sprawdzi się na dłuższych dystansach, ale dzięki jego dynamice, również podczas krótszych, szybszych treningów. O żywotności obuwia trudno na tą chwilę powiedzieć coś więcej. Podczas jednego z biegów, złapał mnie deszcz i miałam okazję przetestować przyczepność na mokrej nawierzchni. Tutaj zaletą okazała się zastosowana podeszwa z materiałów CONTINENTAL.
But doskonale sprawdzi się dla osób o neutralnym przetaczaniu stopy, które poszukują dynamicznego obuwia na treningi interwałowe, szybkościowe, jak i na długie przebieżki, głównie na asfalt. Dużym plusem jest design. Połączenie czerni z bielą, przy sznurowadłach w kontrastowym, różowym kolorze, przykuje uwagę niejednej kobiety.
Test przeprowadził Doradca RunnersClub.pl Paulina, ze sklepu w Poznaniu.
Cały tekst na: www.runnersclub.pl
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl