12 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Test butów biegowych Gel Nimbus marki Asics od RunnersClub.pl


Za nami kolejny test butów biegowych. Tym razem pod lupę trafił jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli Asics. Nasz tester sprawdził, co tak naprawdę kryje się w Nimbusie.

100 3903

Wygląd butów, nie pozostawia nic do życzenia. Nimbus oferuje łagodny, stonowany, granatowy kolor meshowej cholewy. Uzupełniają to syntetyczne granatowo-zielone elementy wzmacniające cholewę oraz białe logo producenta po obu stronach buta. Całość designu wieńczy wysoka jakość zastosowanych materiałów i wzorowe wykończenie.

fot_04asics.jpg

But podczas wybiegań sprawuje się perfekcyjnie. Meshowa cholewa pomimo tego, ze nie należy do najcieńszych, zapewnia dobrą wentylację buta i odpowiedni komfort cieplny stopy. System FluidFit przyjemnie oplata stopę, dobrze ją stabilizując. Od pierwszego kroku odczuwamy wręcz niespotykaną amortyzację. W przypadku sporego kilometrażu wykonanego zwłaszcza po nawierzchni asfaltowej, czy brukowej, jest to niemal zbawienne dla właściwego funkcjonowania dnia następnego. Dukty leśne, sypki piach, kamieniste podłoże i korzenie też nie stanowią dla buta większego problemu.
Asics GEL Nimbus to idealne rozwiązanie dla biegaczy neutralnych i supinujących szukających obuwia treningowego, przeznaczonego do robienia kilometrów, zwłaszcza po twardych nawierzchniach.
Test przeprowadził Doradca RunnersClub.pl Karol, ze sklepu w Poznaniu.
Cały tekst na: www.runnersclub.pl